5 غذای سنتی و پرطرفدار تبریز که در رستوران ها سرو می شود

تورهای مسافرتی لحظه آخر

مزه غذاها و خوراکی‌های تبریز و منطقه آذربایجان برای کسانی که یکبار به این شهر سفرکرده‌اند، فراموش شدنی نیست. گردشگری غذایی جز صنعت‌هایی است که می‌تواند در جذب توریست و گردشگر تاثیر مهمی ایفا کند. با توجه به پتانسیل تبریز در صنعت غذایی و گردشگری غذایی، در سال‌های اخیر بسیاری از رستوران‌های تبریز غذاهای سنتی و محبوب را از سفره‌ها به میز رستوران‌ها آورده‌اند. شاید اگر ده سال قبل به تبریز سفر می‌کردید، نمی‌توانستید غذاهایی را که در مهمانی‌های تبریزی‌ها سرو می‌شد در رستورانی امتحان کنید اما اکنون بیشتر این غذاهای لذیذ در رستوران‌های شهر نیز تهیه و سرو می‌شود.

کاماپرس در این گزارش به معرفی 5 غذای محبوب تبریز که در رستوران‌ها می‌توانید سفارش بدهید، می‌پردازد:

پیتی یا آبگوشت به سبک تبریز

پیتی یا آبگوشتی که با گوشت ماهیچه پخته می‌شود، مخصوص تبریز است و یکی از بهترین نوع آبگوشت‌هایی است که می‌توانید امتحان کنید. آبگوشت ماهیچه شامل گوشت ماهیچه، نخود، سیب زمینی و گوجه قرمز و پیاز است که اغلب به صورت تنوری و با دمای ثابت پخته می‌شود. در اغلب رستوران‌های تبریز همراه آبگوشت، نان سنگک تازه و گرم برای تیلیت آبگوشت و همراه با سبزی تازه سرو می‌شود که لذت این غذای سنتی و محبوب را دو چندان می‌کند.

قارنی یاریق یا شکم پاره به سبک مادربزرگ‌های تبریزی

این غذا یکی از غذاهای محبوب منطقه آذربایجان است که از قدیم غذای معمول و اصلی سفره مادربزرگ‌ها بوده است. اما اکنون قارنی یاریق اغلب به عنوان پیش غذا در مهمانی‌های تبریزی‌ها خودنمایی می‌کند. قارنی یاریق یا شکم پاره از بادمجان سرخ شده‌ای که با گوشت چرخ کرده و سیر فراوان پر شده است، درست می‌شود. این غذای لذیذ با دستور پخت مادربزرگ‌ها را می‌توان در رستوران های سنتی تبریز تست کرد.

کوفته تبریزی محبوب دل‌ها

ویژگی کوفته تبریزی این است که سایز درشتی نسبت به کوفته‌های دیگر دارد و داخل آن با انواع میوه‌های خشک، پیاز داغ،زرشک، گردو و حتی تخم مرغ آبپز پر می‌شود. ویژگی مهم دیگر کوفته تبریزی این است که هنگام پخت نباید ترک خوردگی داشته باشد. پس اگر به رستورانی در تبریز رفتید که کوفته‌ها این دو ویژگی مهم را داشتند، کوفته تبریزی اصیل میل کرده‌اید.

کوکو لوبیا مجلسی  و اعیانی

این کوکو یکی از غذاهای محبوب مجالس رسمی تبریزی ها به خصوص مراسم و مهمانی افطاری محسوب می‌شود. کوکو لوبیا با لوبیا سبز تازه، گوشت چرخ کرده یا گوشت مرغ، سیب زمینی و هویج تفت داده شده و ادویه جات آماده می‌شود. این کوکوی مجلسی معمولا به عنوان پیش غذا در کنار غذای اصلی سرو می‌شود اما در سفره خانواده‌ها با همراهی سوپ وعده اصلی و غذای خانگی خوشمزه در تبریز است. کوکو لوبیا را نیز می‌توان از اغلب رستوران‌ها و غذاهای خانگی و بیرون بر تبریز تهیه کرد.

دلمه برگ مو مخصوص آذربایجان

دلمه یا در زبان ترکی دولما به معنی پر کردن چیزی است. بنابراین نام دلمه از پر کردن مواد میانی برگ مو و پیچیدن آن گرفته شده است. این غذای محبوب و لذیذ نیز یکی از غذاهایی سنتی تبریز است که در رستوران‌ها می‌توانید سفارش بدهید. دلمه برگ مو با برگ‌های تر و تازه درخت مو در فصل بهار و تابستان با سبزیجات معطر تازه و برنج مرغوب و گوشت چرخ کرده پر می‌شود و به همراه خاگینه در اغلب رستوران‌های تبریز سرو می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط با : الی‌ گشتدالاهوسفرمارکت
رایانه کمک
روکش مارال
آهن رویال
آریاپی
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز