5 سهام پرسود فرابورس در روز میانی معاملات هفته جاری

فرابورس در روز میانی معاملات هفته جاری مثل بازار بورس شاهد دو نیمه متفاوت بود و در نیمه دوم بازار اقبال سهامداران به خرید سهام کاهش شدیدی پیدا کرد با این حال 5 سهام در این بازار بیشترین بازدهی را نصیب سهامداران خود کردند.

به گزارش کاماپرس، برخی سهامداران و فعالان بازار سرمایه معتقدند سهام های موجود در فرابورس پتانسیل سودآوری بیشتری نسبت به سهام های موجود در بازار بورس را دارند. نگاهی به نوسان های قیمتی سهام در فرابورس نیز نشان می دهد این بازار با توجه به مختصات خاص خود از دامنه نوسان بیشتری برخوردار است و ممکن است یک سهم در یک روز نوسان مثبت پردامنه ای را به ثبت برساند و رشدی را یک سهم در بورس باید چند روزه به دست آورد ، در یک روز کسب کند.

با این حال نباید این نکته را نیز از نظر دور داشت که افزایش دامنه نوسان به معنای افزایش ریسک است و در بازاری که حد نوسان بالاتر و پائین تر از بازارهای دیگر باشد، به همان نسبت به احتمال سود بالاتر می رود ریسک زیان هم بیشتر می شود.

در ادامه 5 سهم با بیشترین رشد قیمت در فرابورس را در روز دوشنبه 6 بهمن ماه مرور می کنیم.

1. صندوق سرمایه گذاری جسورانه فیروزه با نماد (ونچر) ؛ رشد قیمت 6/44 درصد

صندوق سرمایه گذاری جسورانه فیروزه در گروه شرکت های مشابه روز گذشته عملکرد خوبی داشت و بازدهی خوبی نصیب سهامداران خود کرد و این درحالی بود که در این گروه وضعیت به طور کلی مطلوب نبود.

2. سرمایه گذاری تدبيرگران فارس و خوزستان با نماد (سدبیر) ؛ رشد قیمت 4/99 درصد

در گروه شرکت های سرمایه گذاری این شرکت  روز دوشنبه با رشد قابل توجه خود یک استثنا بود و در نقشه بازار نیز ونچر مثل یک لکه سبز در میان نمادهای قرمز سرمایه گذاری درخشید.

3. شرکت ویتانا با نماد(غویتا) ؛ رشد قیمت ؛ 4/97 درصد

شرکت ویتانا از قدیمی ترین شرکت های صنایع غذایی ایران است و سهامداران نیز روزهای مثبت و منفی فراوانی در این سهام دیده اند. ویتانا پتانسیل افزایش قیمت خود را هر از چندی مثل روز گذشته به نمایش می گذارد.

4. شرکت نفت ایرانول با نماد(شرانل) ، رشد قیمت ؛ 4/87 درصد

افزایش قیمت روغن موتور اقبال و توجه سهامداران به سهام شرکت هایی مثل ایرانول را افزایش داده است و روز گذشته نیز این سهام رشد قیمت خوبی داشت اما باید توجه کرد که نوسان گیران خبره ای نیز در این گونه سهام ها حضور دارند و روند صعودی قیمت در آنها همیشگی نیست.

5. شرکت توليد ژلاتين كپسول ايران با نماد (دكپسول)؛ رشد قیمت 4/57 درصد

گروه شرکت های دارویی نیز روز گذشته چندان عملکرد خوبی نداشت و دکپسول در میان آنها جزو سهام های استثنایی بود. بد نیست بدانید برخی فعالان بازار سهام به طور سنتی در زمستان سهام شرکت های دارویی را بیشتر مورد توجه قرار می دهند و از این رویه خود د رااغلب موارد سود می برند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام