5 دلیل جذابیت تور کربلا با قطار

جذابیت و خاطره انگیز بودن سفر با قطار، یکی از دلایلی است که برخی از گردشگران به سمت این نوع از سفر می‌روند. قطار، امن‌ترین و به نوعی راحت‌ترین وسیله سفر محسوب می‌شود و هزینه سفر با قطار نسبت به سفر هوایی پایین‌تر است. کربلا از مهم‌ترین شهرهای زیارتی برای مسلمانان است و سالانه پذیرای گردشگرانی زیادی از سراسر دنیا می‌باشد.

کاماپرس در این گزارش پنج دلیل جذابیت تور کربلا با قطار را بررسی کرده است.

استفاده از زیبایی‌های مسیر و دیدن شهرهای مختلف در حین سفر

تور کربلا با قطار از تهران شروع و در نهایت به شهر کربلا ختم می‌شود. مسیر تهران تا مرز شلمچه با قطار چهار تخته و دو تخته در یک مسیر زیبا و در ادامه به دلیل نبود مسیر ریلی، فاصله مرز تا شهر بصره با اتوبوس و ادامه مسیر از بصره تا کربلا با قطار عراق طی می‌شود. در این مسیر می‌توان ده‌ها شهر ایران و عراق، مناطق زیبای کوهستانی و جنگلی و مناظر روستایی را از نزدیک تماشا کرد و از دیدن آنها لذت برد. علاوه بر این، قطارها در ایستگاه‌های مختلف توقف می‌کنند و مسافران می‌توانند در حین توقف، بازدید کوتاه و استراحت بانشاطی را تجربه کنند.

هزینه تور کربلا با قطار پایین‌تر است

مسافرت با قطار نسبت به مسافرت با هواپیما ارزان‌تر است و تور کربلا با قطار می‌تواند یک تور به صرفه از نظر اقتصادی باشد. البته راحتی قطار نسبت به سفر با اتوبوس بسیار بیشتر بوده و کوپه‌های چهار تخته و دوتخته دارای تخت خواب و امکانات رفاهی هستند. در واقع تور کربلا با قطار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر و آرامش خاطر زائران برای استفاده هرچه بهتر از این سفر معنوی شود.

تور کربلا با قطار در علم سبز

آریاک سفر

قطار ایده آل برای مسافرت‌های خانوادگی و دسته جمعی

مسافرت با قطار برای سفر دسته‌جمعی و خانوادگی ایده‌آل است. معمولا در هواپیما و اتوبوس باید در یک محیط عمومی به سفر پرداخت و نمی‌توان به صورت کاملا راحت به صحبت، بازی و هر نوع سرگرم شدن با همراهان خود مشغول شد. این در حالیست که قطار در عین عمومی بودن، فضای اختصاصی به افراد می‌دهد که می‌توانند خیلی راحت و خودمانی به سفر بپردازند.

کوپه‌های قطار در ایران، چهار نفره و دونفره بوده و مسافران می‌توانند در جمع‌های بزرگ با رزرو کوپه‌های کنار هم، حضور در قطار را به صورت جمعی و پرنشاط تجربه کنند. همچنین در سفر خانوادگی می‌توان تمام یک کوپه را به صورت دربست رزرو کرد و یک سفر اختصاصی را بدون حضور افراد غریبه در کنار خانواده گذراند. به­ویژه اینکه در تور کربلا با قطار که یک تور معنوی محسوب می‌شود، هر فردی می‌تواند در کوپه اختصاصی خود به روش خاص خودش و بدون ایجاد مشکلات برای افراد دیگر تور به راز و نیاز با خداوند و فعالیت معنوی و عبادی خود بپردازد.

امنیت تور کربلا با قطار

آمارها نشان می‌دهد که سفر با قطار امن‌تر از سفر با هواپیما و اتوبوس است. حوادث ریلی به ندرت اتفاق می‌افتد و در تور کربلا با قطار نیز تاکنون حوادث ریلی سابقه نداشته است. احساس امنیت برای خود و خا‌نواده، اصلی‌ترین دلیلی است که می‌تواند باعث انتخاب تور ریلی شود. قطارها معمولا دارای پزشک، نیروی انتظامی و سایر امکاناتی هستند که سلامتی و امنیت مسافران را در طول سفر در داخل قطار نیز تضمین می‌کنند.

سفر راحت برای کودکان و سالخوردگان

سفر با اتوبوس برای خانواده‌های دارای کودک و نوزاد و افراد سالخورده به هیچ وجه راحت نیست. این نوع از افراد و خانواده‌ها باید بین سفر با هواپیما و سفر ریلی، یکی را انتخاب کنند. در صورتی که همه جوانب مانند امنیت، راحتی و هزینه را در کنار هم در نظر بگیریم، سفر با قطار برای این نوع از مسافران نیز گزینه بهتر و جذاب‌تری خواهد بود.

تور کربلا-کاماپرس

رزرو تور کربلا با قطار با «علم سبز»

آژانس گردشگری، مسافرتی و زیارتی علم سبز یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه انواع تورهای زیارتی داخلی و خارجی به مقاصدی همچون شهرهای زیارتی عراق مانند کربلا و دیگر شهرهای زیارتی بوده و تنوع تورهای موجود در آن باعث تمایز این شرکت نسبت به رقبا شده است. رزرو هتل، تهیه ویزا، خرید بلیت و پشتیبانی سفر از جمله خدمات علم سبز در تورهای زیارتی است.

علاقه­‌مندان برای مشاهده تورهای زیارتی علم سبز می‌توانند به وبسایت این آژانس گردشگری به آدرس alamesabz.com مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های 09190893907 و 02191690370تماس بگیرند.

انتهای پیام

مرتبط با : علم سبز
نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز