5 دریاچه بی‌نظیر نزدیک تهران برای تعطیلات خرداد

دریاچه نزدیک تهران-کاماپرس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

برنامه‌های طبیعت گردی در بهار و تابستان به اوج خود می‌رسد و  در این میان جنگل و دریاچه یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها برای طبیعت گردی در میان گردشگران است. باتوجه به تعطیلات پیش رو در خردادماه، بازدید از دریاچه‌های اطراف و یا تقریبا نزدیک به تهران می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه باشد.

کاماپرس در این گزارش  5 دریاچه نزدیک تهران که می‌توان یک روزه از آنها بازدید کرد را معرفی می‌کند.

دریاچه چورت؛ سکوتی آرامش‌بخش در دل گیاهان معطر

وجود دریاچه‌های خیره کننده در مازندران، این استان را به یکی از مقاصد گردشگری تقریبا نزدیک به تهران تبدیل کرده است. دریاچه چورت که به «میانشه» نیز معروف است در نزدیکی روستای چورت این استان قرار دارد و فاصله این دریاچه از تهران حدودا 350 کیلومتر است. این دریاچه در دل جنگل قرار گرفته و بیضی شکل است.

هوای دریاچه چورت معمولا مه‌آلود است و جاده خاکی که به آن منتهی می‌شود، سکوتی آرامش بخشی دارد و گیاهان خوش عطر و بویی چون ازگیل، گردو، پونه و آویشن آن را احاطه کرده است. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و طبق اطلاعات افراد محلی، ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد همان منطقه به درون آن انداخته شده و در این دریاچه امکان ماهی گیری نیز وجود دارد.

به دلیل سرسبزی جنگل و اطراف آن بهترین زمان رفتن به این دریاچه هم بهار و تابستان و هم اوایل پاییز است.

راز آسمان پایتخت

 

دریاچه چورت-کاماپرس

دریاچه سراوان؛ قایق‌سواری در دل جنگل

دریاچه سراوان یکی از جاذبه‌های بکر شهر رشت و در 300 کیلومتری تهران قرار گرفته است. این دریاچه در پارک جنگلی سراوان قرار دارد و بر روی آن پوشش سبز رنگی نقش بسته و مانند چمنزاری وسیع به چشم می‌آید.

بیشتر بخوانید:

در اطراف مرداب سراوان، گونه‌های متنوعی از پرندگان و حیوانات زندگی می‌کنند که می‌توان از قرقاول، کبک، دارکوب و راسو نام برد. همچنین در این جنگل انواع خزندگان و حشره‌های متنوع نیز وجود دارند. این دریاچه تجربه‌ای متفاوت از قایق سواری را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. اطراف این جنگل هم برای پیک‌نیک و اتراق مناسب است و امکان گشت زنی با ماشین  هم در جنگل وجود دارد.

دریاچه سراوان-کاماپرس

دریاچه برنجستانک؛ ماهیگیری کنار دریاچه

برنجستانک روستایی سرسبز در شهرستان سوادکوه مازندران است که در این روستا امکانات تفریحی و اقامتی وجود دارد. فاصله این روستا از تهران تقریبا 3 ساعت است و در نزدیکی آن هم دهکده توریستی برنجستانک در ناحیه‌ای ییلاقی قرار دارد.

در دریاچه برنجستانک ماهیگیری یکی از تفریحات جذاب است و با ورود به محدوده سد برنجستانک در کنار دریاچه، انواع قایق‌های پدالی و موتوری با ظرفیت‌های مختلف دیده می‌شود. در اطراف دریاچه کلبه‌های چوبی که به کلبه‌های سوئیسی معروف است، برای استراحت و اقامت، ساخته شده است و در اطراف آن یک باشگاه سوارکاری هم وجود دارد.

دریاچه برنجستانک-کاماپرس

دریاچه شورمست؛ تنها دریاچه طبیعی سوادکوه

دریاچه شورمست تنها دریاچه طبیعی شهرستان سوادکوه است که حددا 200 کیلومتر تا تهران فاصله دارد. این دریاچه یکی از جاذبه‌های دیدنی نزدیک تهران در فصل بهار است و جنگل اطراف آن توسط درختان توسکا قدیمی و سر به فلک کشیده پوشانده شده است.

کوه‌های مشرف به این دریاچه صحنه بی‌نظیری را خلق کرده و در مورد امکانات رفاهی این دریاچه هم می‌توان به قایق‌سواری با قایق‌های پدالی اشاره کرد و در اطراف دریاچه امکان اسب سواری وجود دارد. ماهیگیری هم یکی دیگر از تفریحات این دریاچه است.

دریاچه شورمست-کاماپرس

دریاچه سقالکسار؛ بهشت گیلان

دریاچه سقالکسار از دریاچه‌های استان گیلان و در 320 کیلومتری تهران قرار دارد. این دریاچه در واقع فضایی است که پشت یک سد خاکی ایجاد شده و از آن برای آبیاری باغ‌ها و مزارع استفاده می‌شود. بهار و اوایل تابستان هم بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه است، زیرا بعد از آن هوا به شدت شرجی و گرم می‌شود.

صدای انبوه پرندگان در بالا و اطراف این دریاچه گوش‌نواز است و یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های این دریاچه، خانه‌ای در میان آب هست که حالا تقریبا دوسوم آن در دریاچه پنهان شده است. شنا و ماهیگیری در این دریاچه ممنوع است، اما قایق سواری از تفریحات این دریاچه به شمار می‌رود.

دریاچه سقالکسار-کاماپرس

انتهای پیام

مرتبط با : اتاقکجاباماجاجیگاقاصدک24
اوج آرام
آهن رویال
رایانه کمک
آریاپی
ایده سبز
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز