5 اتاق فرار هیجان انگیز در تهران

تورهای مسافرتی لحظه آخر

اتاق فرار یا اسکیپ روم از محبوب‌ترین بازی‌های دسته‌جمعی در دنیا است. این بازی در اتاقی دربسته و در بازه زمانی محدود اجرا می‌شود. شرکت‌کنندگان باید بر اساس سرنخ‌هایی که در اختیارشان قرار گفته معمایی را حل کنند و راه خروج از اتاق را بیابند.

کاماپرس در این گزارش به معرفی 5 اتاق فرار هیجان انگیز در تهران می‌پردازد.

1- اتاق طاعون از مجموعه اسکیپ روم دات آی آر

اسکیپ روم دات آی آر از بزرگترین مجموعه‌های اتاق فرار در ایران است و در تهران، کرج، اصفهان و اهواز شعبه دارد. شعبه‌های تهران اسکیپ روم، در بزرگراه حقانی، جردن، سعادت‌آباد، میرداماد، فردوسی و بهارستان قرار دارند. بازی‌های این مجموعه  تنوع بالایی دارند و ژانرهای مختلف ترسناک، معمایی، کارآگاهی، دلهره‌آور، فانتزی، درام و ماجراجویی را در برمی‌گیرند. آرماگدون، شب سیزدهم، احضار، احضار 2،مرتاض، کابوس، شبح بازارچه، شام آخر و … از دیگر بازی‌های این مجموعه هستند.

داستان اتاق فرار طاعون

نوع جدیدی از طاعون شهر را به‌کلی فرا گرفته‌است. برای کنترل بیماری مراکز قرنطینه راه‌اندازی شده‌ که افراد به صرف داشتن علائم بیماری به آن منتقل می‌شوند. شرکت‌کنندگان بازی بدون داشتن علائمی به این مرکز منتقل شده‌اند و دریافته‌اند که اینجا مرکزی برای آزمایش بر روی افراد سالم است. پرسنل مرکز قرنطینه کشته شده یا گریخته‌اند و شرکت‌کنندگان باید در مدت یک‌ ساعت خود را از این مرکز آلوده نجات دهند.

بیشتر بخوانید:

2- اتاق فرار قتل مرموز از مجموعه انیگما

مؤسس اتاق فرار انیگما آن را در سال 96 و پس از آشنا شدن با اتاق‌های فرار در سفر به آتن تأسیس کرد. اولین شعبه انیگما با 3 بازی مجسمه گمشده، کلبه وحشت و قتل مرموز در برج میلاد افتتاح شد. این مجموعه اکنون با 10 بازی در برج میلاد، ایران‌مال و کرج مشغول به کار است. بازی‌های این مجموعه همگی برای 15 سال به بالا طراحی شده‌اند. قتل مرموز از بازی‌های اتاق فرار برج میلاد این مجموعه است.

داستان اتاق فرار قتل مرموز

قاتلی سریالی در لندن به روشی مرموز 11 نفر را به قتل رسانده‌است. یکی از بهترین کارآگاه‌های انگلستان این پرونده را به دست گرفته و پس از مدتی تحقیق به 4 مظنون اصلی رسیده‌است. درست در زمانی که به نظر می‎‌رسد مظنون اصلی پیدا شده کارآگاه در دفتر خود به قتل می‌رسد. شرکت‌کنندگان باید به عنوان دستیار کارآگاه وارد دفتر او شوند و در مدت 1 ساعت قاتل اصلی را بیابند تا اجازه خروج از اتاق را داشته باشند.

3- اتاق فرار سرقت از بانک در مجموعه اسکیپ می

اتاق فرار اسکیپ می را جمعی از فارغ‌التحصیلان دبیرستان علامه حلی در مجتمع تجاری کورش تأسیس کرده‌اند. این مجموعه اکنون 2 شعبه دیگر نیز در مجتمع مارینا مال چالوس و شهرک توریستی نمک‌آبرود دارد. مجموعه اتاق فرار اسکیپ می 7 بازی مختلف را ارائه می‌دهد که سرقت از بانک، فرار از مدرسه، فرار از زندان1، معمای تسلا و… از جمله آن‌ها هستند.

داستان اتاق فرار سرقت از بانک

بازیکنان به‌عنوان سارق وارد ساختمان یکی از بزرگترین بانک‌های ارزی خاورمیانه می‌شوند و باید در مدت 1 ساعت کل موجودی بانک را از ان خارج کنند. به محض ورود شرکت‌کنندگان به بانک، آژیر خطر آن به صدا درمی‌آید و آن‌ها تنها 15 دقیقه برای خاموش کردن آن قبل از رسیدن مأموران پلیس فرصت دارند. درصورت موفقیت در این مرحله، 45 دقیقه برای یافتن شمش‌های طلا و اسکناس‌های موجود در بانک زمان باقی است. درصورت شکست در مرحله اول بازیکنان باید کار جست‌وجو برای موجودی بانک را با حضور پلیس‌ها در ساختمان و با خطر دستگیر شدن انجام دهند.

4- اتاق فرار توهم از مجموعه اسکیپ مستر

مجموعه اسکیپ مستر که در 3 شعبه در نارمک فعالیت می‌کند پیش از این بازی‌های مختلفی را اجرا می‌کرد اما اکنون تنها اتاق فرار توهم از این مجموعه فعال است.

سناریوی اتاق فرار توهم

5- اتاق فرار طالع نحس از مجموعه دژاوو

این مجموعه 2 اتاق فرار با نام‌های طالع نحس (واقع در خیابان شریعتی) و آخرین نفر (واقع در صادقیه) دارد که در ژانر ترسناک هستند.

بازیکنان به عنوان مجرم در حال انتقال به دادگاه هستند که ناگهان خودروی حامل آن‌ها منحرف می‌شود. تیم شرکت‌کننده در جست‌وجوی سرپناه وارد یک خانه می‌شود و اکنون باید راه خروج از آن را پبیدا کند.

انتهای پیام

رایانه کمک
آهن رویال
روکش مارال
آریاپی
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز