3 سهام پتروشیمی و فلزی با بیشترین اثر مثبت بر شاخص بورس

بورس با وجود تلاش هایی که برای احیا و جان بخشیدن دوباره به معاملات آن در جریان است همچنان روندی منفی را دنبال می کند با این وجود برخی سهام های گروه پتروشیمی و فلزی بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را طی ده روز اخیر داشته اند.

به گزارش کاماپرس، مشخص نیست اعتماد سرمایه گذاران به بورس چه زمانی بازسازی شود و اقدامات و تصمیماتی که بعد از سر کار آمدن رئیس جدید بورس اجرا شده چه زمانی تاثیر مثبت خود را بر بازار نشان می دهد.

آنچه تاکنون شاهد بوده ایم این است که دامنه نوسان نامتقارن تنها توانسته ریزش بازار را فرسایشی‌تر کند تا جایی که برخی فعالان بورسی به کنایه اظهار می کنند دامنه نوسان بورس در دو هفته اخیر از منفی 2 درصد تا منفی 2 درصد بوده است!

حجم و ارزش معاملات نیز در دو هفته اخیر مطلوب نبوده و رکورد کمترین ارزش معاملات نیز طی روزهای معاملاتی همین دو هفته گذشته به ثبت رسیده است.

اخبار مهم بورس را بخوانید:

برخی سهام ها در این ایام با حمایت سهامداران حقوقی کاهش کمتری را تجربه کرده اند یا برخلاف روند بازار مثبت بوده اند که این وضعیت موجب شده است که شاخص کل نیز با وجود ریزش بخش قابل توجه سهام ها، همچنان مثبت باشد. در ادامه 3 نماد با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را در دهه اول اسفندماه مرور می کنیم.

1. فارس / تغییر قیمت: 4/70 درصد / تاثیر بر شاخص: 3,175.48

شرکت صنايع پتروشيمی خليج فارس با نماد (فارس) در بازار دوم بورس از هدلینگ های بزرگ پتروشیمی بازار سرمایه است که در روزهای اخیر همیشه با حمایت سهامداران حقوقی مواجه بوده و تلاش کرده ریزش سهام های کوچک بر شاخص را خنثی کند.

2. فولاد / تغییر قیمت : 4/71  درصد/ تاثیر بر شاخص: 2,890.57

شرکت فولاد مباركه اصفهان با نماد (فولاد) غول فولادسازی ایران و خاورمیانه به شمار می رود و در بازار اول بورس همیشه جزو نمادهای شاخص ساز است. در 10 روز اول اسفندماه سهامداران حقوقی این شرکت نیز تلاش مضاعفی برای نجات شاخص انجام داده اند.

3. فملی / تغییر قیمت : 4/73 درصد / تاثیر بر شاخص: 2,564.93

شرکت ملی صنایع مس ایران نیز از شرکت های گروه فلزی بورس است که در هفته های اخیر نقش ناجی شاخص را به عهده داشته و توانسته این نقش را به خوبی ایفا کند.

نکته جالب توجه این که هیچکدام از این نمادها امروز دوشنبه 11 اسفندماه در میان 5 سهام برتر از نظر رشد قیمت و سودآوری قرار ندارند. همچنین هیچ کدام از این سه نماد در میان 5 سهامی که بیشترین ارزش معاملات را در یازدهمین روز اسفند به خود اختصاص داده اند، جایی ندارند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام
مرتبط با : پتروشیمی خلیج فارسشركت ملی صنايع مس ايرانفولاد مباركه اصفهان