2 شرط اصلی پیش ثبت نام و افزایش شهریه مدارس غیردولتی

تورهای مسافرتی لحظه آخر

به گفته رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش، امسال مبلغ شهریه مدارس را  عملکرد هر مدرسه تعیین خواهد کرد و احتمال کاهش شهریه برخی از مدارس نیز وجود دارد.

به گزارش کاماپرس، محمودزاده دلیل پیش ثبت‌نام شهریه مدارس غیردولتی را بر اساس مصوبه شورای نظارت سال‌های پیش، تسریع در کار و تکریم مراجعه‌کنندگان به مدرسه دانست و گفت: پیش ثبت‌نام در مدارس غیردولتی مشروط به این است که تا موقع ابلاغ شهریه سال، ثبت نام طبق شهریه سال قبل صورت پذیرد، شرط دیگر این است که هزینه گرفته شده از دانش آموز در صورت انصراف از ادامه ثبت نام به هر دلیلی، بازگردانده شود.

وی با اشاره به این‌که هنوز رقم ثبت‌نامی امسال مشخص نشده‌ است، اعلام کرد: امسال افزایش در شهریه به‌صورت درصدی نیست بلکه عملکرد مدارس و مراکز مبنای این افزایش است. ممکن است شهریه بعضی از مدارس نسبت به سال پیش افزایش یابد، برخی ثابت بماند و حتی بعضی از مدارس نیزکاهش شهریه داشته باشند.

محمودزاده با بیان این‌که بررسی مبلغ شهریه در حال انجام است، افزود: بخشنامه شهریه سوم اردیبهشت 1403 ابلاغ شده، 10 روز نخست زمان اقناع و توجیه موسسات درمورد چگونگی عملکرد با فرمت‌های جدید است و 10 روز فرصت دارند تا با ورود به سامانه همه اطلاعات مدرسه‌‌ را در آن بارگذاری کنند.

بیشتر بخوانید:

راز آسمان پایتخت

 شرط بیمه معلمان مدارس غیردولتی

رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه طبق قانون، معلمان 30 ساعته شده‌اند، گفت: متناسب با 30 ساعت تدریس و آموزش، دستمزد 30 ساعت کامل را دریافت می‌کنند و به‌صورت کامل بیمه می‌شوند.

به گزارش ایسنا محمودزاده درمورد جریمه نقدی مدارسی که از مبلغ مصوب شهریه و هزینه فوق برنامه که 40 درصد شهریه است بیشتر دریافت کرده‌ باشند، گفت: درصورتی‌که تخلفی صورت پذیرد، تصمیم‌گیری در شورای نظارت انجام خواهد شد؛ طبق ماده 18 تبصره 2 از حساب مدرسه کسر می‌شود و سهم دانش آموز به او داده خواهد شد.

رییس سازمان مدارس غیردولتی در پایان با بیان این‌که در سرانه فضای آموزشی منعطف هستیم اما در موضوع ایمنی تعارف نداریم، افزود: طبق سند تحول بنیادین در مدارس غیردولتی تنوع محیط یادگیری را قبول می‌کنیم یعنی کلاس‌های تئوری در مدرسه برگزار گردد و سالن ورزش جای دیگری باشد تا شادابی بیشتری در دانش‌آموزان ایجاد شود.

انتهای پیام

ایده سبز
اوج آرام
آهن رویال
آریاپی
رایانه کمک
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز