12 نکته خواندنی از بانک گردشگری

«بانک گردشگری» از سال 1389 به طور رسمی آغاز به کار کرد. این مجموعه ضمن رعایت قوانین پولی و مالی کشور، اهدافی مانند به حداکثر رساندن منافع پایدار و بلندمدت برای سهام داران خود را از طریق ارائه خدمات نوین اعتباری و مالی در سراسر کشور دنبال می‌کند. به علاوه بانک گردشگری همواره رعایت استانداردها و معیارهای بین المللی فعالیت‌های اعتبارات مالی و بانکی را مدنظر دارد. همچنین این بانک همکاری با موسسات خارجی را در سه حوزه فناوری، مدیریت و تامین سرمایه دنبال می‌کند.

کاماپرس در ادامه نکاتی را برای شناخت بیشتر این مجموعه برای خوانندگان منتشر می‌کند؛

1. بانک گردشگری در حال حاضر با مدیریت مرتضی خامی در حال فعالیت است. سرمایه اولیه این بانک مبلغ 2 هزار میلیارد ریال است. این سرمایه در سال 1392، با موافقت سهامداران به 6 هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

2. این بانک در سه دسته محصولات و خدمات الکترونیک، ویژه و عمومی به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کند. کارت‌های الکترونیک، حساب‌های بانکی، ضمانت نامه‌ها، اوراق بانکی، بانکداری اختصاصی و … از محصولات و خدمات این مجموعه هستند.

3. بانک گردشگری به متقاضیان بانکداری الکترونیک و شرکتی نیز خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

4. باشگاه گردشگری ایرانیان، شرکت تجارت بین‌الملل هم وطا آریا، مجموعه توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران- سهامی خاص- و … به عنوان شرکت‌های وابسته این بانک شناخته می‌شوند.

5. سهام بانک گردشگری با نماد «وگردش» در بازار پایه زرد فرابورس عرضه می‌شود. سهام این مجموعه در بخش بانک‌ها و موسسات اعتباری، قسمت سایر واسطه‌های پولی قرار دارد. میانگین حجم خرید واقعی این سهم در یک سال اخیر، 11 هزار و 271 میلیون ریال بود.

6. شرکت‌های سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی گروه گردشگری ایران، آذرتجارت صنعت آژند- سهامی خاص-، الماس شهراد شرق- سهامی خاص- و … عمده سهام «وگردش» را دارا هستند.

7. در یک سال گذشته سهام این مجموعه طی 187 روز معامله شده است. میانگین تعداد خریداران سهم وگردش در زمان ذکر شده، 680 نفر اعلام شد.

8. این بانک تا بهمن ماه سال قبل، 808 هزار و 165 عدد کارت صادر کرد. همچنین تعداد خودپردازها و پایانه شعب این مجموعه در زمان مشابه به ترتیب برابر 476 دستگاه و 128 پایانه بود.

9. بانک گردشگری تاکنون توانسته نشان زرین برند پایدار با رویکرد مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی، نشان برتر پنجمین اجلاس جهانی در حوزه برندینگ و مشتری مداری و … را به دست آورد.

10. این مجموعه سال گذشته از کارت هواداری پرسپولیس رونمایی کرد. این بانک حامی اصلی باشگاه پرسپولیس است. حمایت بانک گردشگری از تیم مذکور بنابر تفاهم نامه‌اش با باشگاه این تیم ، تا پایان فصل لیگ برتر فوتبال کشور ادامه خواهد داشت.

11. این بانک در سال 1399 به منظور انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود، طرح‌هایی مانند «دست به نقد»، ارائه تسهیلات به دستگاه‌های کارت خوان، پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل آسیب دیده از کرونا و … را انجام داد.

12. مدیران شش شعبه از بانک گردشگری در یازدهمین «گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور» با موضوع «مدیریت شعب در دوران اشاعه ویروس کرونا»، به عنوان روسای برتر انتخاب شدند.

مرتبط با : بانک گردشگری
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *