105 سهام سودآور بورس برای نوسان‌گیران در 6 ماه اخیر + جزئیات

یک اقتصاددان با انتشار فهرستی از 105 سهام بورس که از مرداد ماه تاکنون به سهامداران سود رسانده اند از سرمایه گذاران بورسی خواست نوسان گیری در بازار سرمایه را بیاموزند تا سود ببرند.

به گزارش کاماپرس، نوسان گیری از افت و خیز قیمت ها در برخی بازارها از جمله بازار سهام از دید برخی کارشناسان اقدامی مخرب بازار است اما برخی دیگر از کارشناسان نوسان گیری را جزء لاینفک فعالیت و سرمایه گذاری در بازار می دانند و معتقدند با استفاده از داده های درست می توان از این روش برای سودبردن از نوسان قیمت ها استفاده کرد.

دکتر محمد حسین ادیب استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان نیز با انتشار پستی در کانال خود لیستی از 105 شرکت را که از مردادماه امسال تاکنون به نوسان گیران سود رسانده اند، آموزش نوسان گیری را برای سود بردن در بورس الزامی دانسته است.

ادیب در این پست نوشته است؛ صد و پنج شرکت نسبت به ١۶ مرداد رشد ارزش بازار داشته اند و سهام آنها افزایش یافته است. روز ١۶ مرداد 1399 روزی است که بورس رکورد تاریخی ٢ میلیون و هفتاد هزار واحد را کسب کرد. نسبت به ١۶ مرداد امسال بسیاری ضرر کردند اما ١٠5 شرکت بورسی رشد ارزش بازار داشته اند .

وی در ادامه نوشت: بورس مثل میوه نیست که میوه خوب همیشه گران تر از میوه بد باشد! در بورس گاهی میوه گندیده سود آورتر از میوه نوبر است . آنهایی که بازار بورس را با بازار میوه فروشی اشتباه می گیرند در طول زمان زیان می کنند اگر چه در کوتاه مدت ممکن است سود کنند.

به گفته ادیب ، بورس بازاری است ویژه نوسان گیران و صد و پنج شرکتی که سود کردند خوب نوسان گیری شدند. این اقتصاددان گفت: اگر نوسان گیری نمی دانید به جای اینکه از عالم و آدم طلبکار شوید سراغ شغل دیگری بروید که از جنس نوسان گیری نباشد.

لیست ضمیمه اسامی ١٠۵ واحدی است که نسبت به ١۶ مرداد رشد ارزش سهام داشته اند.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *