۵ سدان محبوب زیر یک میلیارد تومان در بازار

قیمت خودرو سواری_کاماپرس
ژیوار

باگذشت تقریباً ۲ ماه از آغاز سال ۱۴۰۳ بازار خودرو در ایران در حال پوست‌اندازی و تجربه روزهای پرتلاطمی است. این بازار با آغاز دومین هفته اردیبهشت‌ماه پس از چند روز افزایش قیمت‌ها، شاهد کاهش نرخ برخی از خودروهای موجود در بازار بود. شرایطی که بسیاری از فروشندگان خودرو را وادار می‌کند که تا ثبات بازار کمی صبر کنند.

کاماپرس با جست‌وجو در سایت‌های اینترنتی به بررسی نرخ ۵ خودرو سدان محبوب در بازار که این روزها زیر یک میلیارد تومان قیمت خورده، پرداخته است.

تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۳

اگر قصد دارید که با بودجه کمتر از یک میلیارد تومان، یک اتومبیل صفر بخرید، تارا اتوماتیک V4 گزینه مناسبی است. این خودرو در حال حاضر ۹۶۵ میلیون تومان قیمت دارد. گفتنی است که تارا اتوماتیک حدود ۱۰۰ کیلوگرم سنگین‌تر از تارا دنده‌ای است؛ اما شتاب بیشتر و مصرف سوخت کمتری دارد. از دیگر مزایای این اتومبیل تولید ایران‌خودرو می‌توان به سانروف، اتو لایت، کی‌لس و سنسور باران اشاره کرد.

شاهین جی اتوماتیک مدل ۱۴۰۳

شاهین جی اتوماتیک که یکی از تازه‌ترین سدان‌های بازار به شمار می‌رود، نیز قیمتی زیر یک میلیارد تومان دارد. نرخ صفر این خودرو در حال حاضر ۸۳۰ میلیون تومان است. شرکت خودروسازی سایپا در پاییز سال گذشته این خودرو را به بازار معرفی کرد که نسخه ارتقا یافته شاهین دنده‌ای تیپ جی است.

بیشتر بخوانید:

دریان سفر امید

دنا پلاس تیپ ۲ دنده‌ای مدل سال ۱۴۰۱

در بازار خودروهای کارکرده، دنا پلاس تیپ ۲ دنده‌ای مدل سال ۱۴۰۱ بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان قیمت خورده است. دنا پلاس که در سال ۱۳۹۵ به طور رسمی وارد بازار شد، در واقع فیس لیفتی از خودرو دنا موجود در بازار بود. در اینجا باید گفت که دنا پلاس ظاهر بسیار زیباتری از دنای معمولی دارد و یکی از کم‌مصرف‌ترین خودروهای موجود در بازار است.

لیفان ۸۲۰ مدل سال ۱۳۹۷

همچنین می‌توان خودرو چینی لیفان ۸۲۰ کارکرده را با بودجه تقریبی یک میلیارد تومان خریداری کرد؛ هرچند که مدل سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ این خودرو اکنون در بازار کمی بیش از یک میلیارد قیمت خورده است اما می‌توان با هزینه ۹۵۰ میلیون‌تومانی نیز صاحب این خودرو چینی شد. این خودرو چینی ظرف مدت ۱۱ ثانیه سرعتش از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن نیز ۱۸۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

آریزو ۵ مدل سال ۱۳۹۸

بسیاری از کارشناسان خودرو بر این باورند که آریزو ۵ و آریزو ۶ از جمله دو سدان چینی محبوب در بازار هستند. در حال حاضر آریزو ۵ مدل ۱۳۹۸ را می‌توان با بودجه تقریبی یک میلیاردتومانی خریداری کرد. چری آریزو ۵ برای نخستین‌بار در سال ۱۳۹۵ توسط شرکت مدیران خودرو در داخل کشور مونتاژ شد و سپس نسخه فیس‌لیفت شده آن یعنی همان آریزو ۶ وارد بازار شد. این دو سدان چینی مدیران خودرو از نظر مشخصات فنی تقریباً هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

انتهای پیام

مرتبط با : خودرو45ماشین بانک
نهال گشت
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز