یارانه 30 هزار تومانی بنزین جایگزین سهمیه بنزین می‌شود

ژیوار

نمایندگان مجلس طرحی ارائه کرده اند که با اجرای آن عملا قیمت بنزین آزاد شده و سهمیه بندی فعلی حذف می شود و در مقابل به هر ایرانی ماهانه 30 لیتر بنزین یارانه ای به قیمت هر لیتر 1000 تومان تخصیص داده می شودو این مبلغ نیز هر ماه به کارت ملی یا کارت بانکی سرپرست خانوار اختصاص داده می‌شود.

به گزارش کاماپرس، مجلس این روزها سخت در تکاپو است تا نظام یارانه ای کشور را متحول کند. پیش از این اخباری از طرح ارائه کالای اساسی با کارت الکترونیک به 60 میلیون ایرانی منتشر شده و این طرح مراحل نهایی را می گذراند.

امروز نیز روزنامه همشهری در گزارش اقتصادی خود جزئیات طرح جدیدی را منتشر کرده که با تصویب آن سهمیه بندی فعلی بنزین – و مهم ترین سهمیه آن یعنی سهمیه 60 لیتری بنزین برای خودروهای سواری  که بعد از افزایش قیمت جنجالی و پرتنش این حامل انرژی در آبان سال 97 به 3 هزار تومان وضع شد – منتفی شده و به جای آن به تمام ایرانیان یارانه 30 لیتری بنزین به قیمت هر لیتر 1000 تومان تعلق می گیرد.

روزنامه همشهری در گزارش خود نوشته است که براساس این طرح که توسط 36 نماینده مجلس  از جمله نمایندگان سرشناسی همچون حسینعلی حاجی دلیگانی، حسینعلی شهریاری، محمد‌رضا رضایی کوچی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نصرالله پژمان‌فر و سیدنظام‌الدین موسوی طراحی و پیشنهاد شده ، ماهانه 30 لیتر بنزین به هر ایرانی – به جز ایرانیان مقیم خارج از کشور – با قیمت هر لیتر 1000تومان تعلق خواهد گرفت. این نمایندگان معتقدند تصویب طرح پیشنهادی‌ آنها، مصرف بنزین را کاهش می دهد، ضمن این که این طرح بار تورمی ندارد و شکاف درآمدی بین جامعه را کاهش می‌دهد.

تعیین قیمت بنزین آزاد به صورت شناور طبق قیمت جهانی نفت

دریان سفر امید

نکته مهم دیگر طرح بنزینی جدید مجلس این است که در صورت تصویب نهایی این طرح ، مبنای نرخ گذاری قیمت بنزین آزاد، به‌صورت روزانه براساس قیمت جهانی نفت و نرخ ارز سامانه نیما خواهد بود.

به بیان ساده تر، از فردای اجرای این قانون، هر روز بر اساس قیمت جهانی نفت و نرخ ارز نیمایی ، یک قیمت جدید روی صفحه نمایشگر پمپ های بنزین به نمایش درخواهد آمد و اگر قیمت نفت و ارز نیمایی بالا برود، قیمت بنزین آزاد هم افزایش می یابد و اگر قیمت نفت و ارز نیمایی کاهش یابد، قیمت بنزین آزاد هم ارزان خواهد شد.

30 لیتر بنزین خود را مصرف کنید یا به دیگران بدهید یا در پایان ماه پولش را بگیرید

نمایندگانی که این طرح را تدوین کرده اند، در طرح پیشنهاد کرده‌اند که درصورت عدم‌مصرف سهمیه 30 لیتری بنزین، افراد می‌توانند اعتبار خود را از طریق سامانه‌ها و دستگاه‌های خودپرداز بانکی، به افراد دیگر واگذار کنند. در غیراین صورت در انتهای هر‌ماه اعتبار باقی‌مانده در کارت به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی واگذار و معادل ریالی آن مطابق نرخ متوسط ماهانه بنزین آزاد در کارت‌های بانکی واریز و قابل برداشت خواهد بود.

اخبار مرتبط را بخوانید:

سهمیه بنزین خودروهای عمومی بعد از 3 ماه حذف می شود

با قانونی شدن طرح جدید یارانه بنزین ، دولت موظف می شود برای حمایت از خودروهای خدمات عمومی بنزینی، شامل تاکسی‌ها، اعم از سنتی یا اینترنتی، وانت‌ها و آمبولانس‌ها در 3‌ماه نخست سال سهمیه کافی متناسب با پیمایش آنها اختصاص دهد و در فاصله این 3‌ماه خودروهای عمومی یادشده باید دوگانه‌سوز شوند و بعد از آن سهمیه بنزین این خودروها حذف خواهد شد.

قیمت بنزین آزاد شود ولی افزایش کرایه ها ممنوع است

روزنامه همشهری در ادامه این گزارش به برخی نقاط ابهام طرح جدید یارانه بنزین نیز پرداخته و نوشته است؛ نمایندگان مجلس می خواهند این طرح باعث افزایش نرخ خدمات حمل‌ونقل عمومی نشود و پیشنهادشان این است که افزایش قیمت حمل‌ونقل مسافر درون‌شهری ناشی از افزایش حامل‌های انرژی توسط دولت و دیگر ارگان ها و نهادها ممنوع خواهد بود. حال پرسش اینجاست که وقتی نمایندگان پیشنهاد آزادسازی قیمت بنزین مازاد بر سهمیه‌بندی را می‌دهند، چگونه با آزادسازی قیمت کرایه‌ها مخالفت می‌کنند؟

ابهام دیگر این طرح این است که چرا نمایندگان در این طرح فقط به بنزین پرداخته اند و مسئولیت قیمت‌گذاری سایر حامل‌های انرژی و به‌ویژه فرآورده‌های نفتی را نمی‌پذیرند و پیشنهاد داده‌اند تا نرخ گازوئیل، نفت کوره، گاز سی‌ان‌جی و ال‌پی‌جی و … را دولت تعیین کند؟

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

150 دیدگاه برای “یارانه 30 هزار تومانی بنزین جایگزین سهمیه بنزین می‌شود

 1. علی محمد گفته:

  سلام ما کشور غنی هستیم لکن دچار افراد و مدیران بیسواد دارای مدرک پوچ ……اقتصاد ما را خارجی ها کم و زیاد میکنند زخم که چرکی میشود یاد مرحم می افتیم ….عدم اجرای قانون……برگشت به عقب……عدم مجازات خائنین……ضایع نمودن حق مردم به بهانه های مختلف……عدم استفاده از نظرات عموم…….دادن قدرت بیش از حد به شازده های قاجار……(مدیران بیسواد)………عدم قبول نظرات افراد متخصص…….مثلا شما برای خودرو ثبت نام میکنید بعد مانع ایجاد میکنید جهش تولید را متوقف می کنیدرانت ایجاد می کنید به فرصت طلب ها کمک می کنید چون به اطلاعات محرمانه راحت دسترسی دارند یا خودتان در تلویزیون و رسانه ها به آنها خبر میدهید …..به آمار توجه ندارید تعادل عرضه و تقاضا نیست…..هماهنگی بین وزارت خانه ها نیست هر کدام حکمی میکنند….قوانین را به دلخواه به جای اجرا تفسیر میکنندوتز میدهند کارگر نقش مهندس را ایفا میکند…..کد ملی دادن دوباره باید بروی اطلاعات بدهی چرا……..خود تحریمی معضل دیگری هست……مدیریت زمان صفر……انجام ندادن بموقع امورات و پیش بینی اوضاع وعدم آیند ه نگری……

  • ارمان گفته:

   دوست من اینا به فکر مردم نیستن.فقط میخوان مردم فقیر تر گشنه تر نگه دادن.اصلا با ایرانیا دشمنن.اخه بنزین به ما ۳۰۰۰ تومن میفروشی ولی به قیمت ۱۰۰۰ میدی.اینجوری تو سود میکنی پس باید بنزین بکنی ۱۰۰۰.تا کی میخواین دست تو جیب ملت کنید.دیگه چی از جون ما مردم بدبخت بیچاره میخواین.به خاک سیاه نشوندین راضی نشدین

 2. عارف گفته:

  خسته نباشید
  واقعا با این کار کمک بزرگی به مردم و اقتصاد کشور میکنید.
  دیروز سه بسته آدام بایودنت خریدم ۳۰ تومن.
  تازه فک کنم امروز دیگه ۳۰ تومن همون سه بسته رو هم نمیکنه.
  قطعا اگر خدایی وجود داشت انتقام جوانی از دست رفته ی ما رو از شما میگرفت

  • مهدی گفته:

   والا بخدا ما راضی نیستیم شما طرح بدید. فقط بشینید و با هم خوش و بش کنید و به مردم کاری نداشته باشید ما ازتون تشگر هم میکنیم. ما دیگه تاب و توان و تحمل افکار کودکانه مسئولین رو نداریم . چه مسخره بازیه درآوردین؟ جمعش کنید بره بنزین رو کلا. ما نه بنزین خواستیم نه پول و نه نان سر سفره. فقط بیخیال ما بشید و کاری به کار ما مردم نداشته باشید.

 3. ضیا گفته:

  خودشون را اذیت نکنند نمایندگان محترم.تا زمانیکه که پرداخت یارانه به اینصورت باشد رانت و فساد وجود دارد.همه اقلام یارانه ای را ازاد کنید و مجموع یارانه ای را که به این‌اجناس پرداخت میکنید بین تمام افراد جامعه بطور مساوی پرداخت کنید.هر کس خودش مدیریت کند.

  • مهدی گفته:

   کی ایران به اینجا میرسه که همه این رو بفهمند؟ باور کنید که حتی اگر یارانه رو به مردم ندهند و خرج خودشان بکنند باز هم بهتر است. حداقل سیگنال های اشتباه اقتصادی به تولید کنند و مصرف کننده نمیدهند.

 4. صالح گفته:

  میخواهندهمه مردم رابکنند دلال بنزین واقعا بااین همه ذخایر ومنابع خدادی این طورتصمیمات صدمن یغازی مجلس انقلابی درشأن مردم با آبرو ونجیب ایران نیست

  • رضا گفته:

   قسم میخورم که مردم دشمنی بدتر از نمایندگان مفت خور مجلس ندارند. خدا به حق علی و اولادش اینا رو لعنت کنه و ریشه فسادشون رو بخشکونه. کشوری با این همه ثروت اینه وضع مردمش. خدایا دیگه بسه. به دادمون برس

  • شرر غم گفته:

   خواهشن از روی بیکاری اینچنین تصمیماتی نگیرید!ما یارانه نخواستیم!قیمتها رو کنترل کنید هنر کردید!همین

  • مسعود فرهادی گفته:

   کدوم منابع برادر من چرا بنزین باید ده سنت بدن به عده ای که حداقل توان خرید ماشین رو دارند ولی مثل من هفت ساله نتونستم داروی رماتیسم تهیه کنم که هیچ نتونستم به دکتر حتی برم کجا یک جوان بره خدمت سربازی و درست ده روز آخر به حد فلج برسه بخاطر مبتلا شدنم به رماتیسم ناشی از فشار زیاد یگان ویژه و بعد بهش بگن برو شهرستانت خوب خواهی شد و اکنون بیست و پنج سال میگذره ودرد دیگه ناتوانم کرده هیچ درآمدی ندارم وتحت پوشش هیچ ارگانی نیستم آیا عدالته بنزین مفت بدن و این دو سه بشکه نفت صادراتی خرج آسفالت و نگهداری راه بشه کدوم کشور جهان چنین مصیبتی هست که سی هزار کشته صدهزار معلول هوای آلوده ای که از گور همین صنعت جهنمی ماشین بلند میشه هزاران مرض پیشکش ملت کرده باید الگوی یک کشور نفت خیز مث نروژ آمریکا توی کشور اجرا بشه وهرکس کوتاهی کنه یا به هر نحوی ممانعت کنه بدتر از یک قاچاق فروش مواد مخدر باید تاوان پس بده ازطرف دیگر دولت موظفه سریعا ودرکمترازیک سال ناوگان حمل و نقل رو بقدری توسعه بده که مردم وقشری که باید تردد روزانه کنند با خاطر آسوده از خدمات استفاده کنند ولله ساخت این کشور کمتر از یک سال زمان نیاز داره نه یک سامانه معمولی حمل و نقل چهل ساله لاینحل مونده اگر تخصص ندارین وحاضر به مشورت با جوانان گوشه نشینان اجباری هم نیستید از کشورهای بلاد کفر وادم خوار مشاور دعوت کنید چه اشکالی دارد

 5. سجادروزرخ گفته:

  هی میخواهید درست کنید بیشتر خراب میکنید،آخه پول از کجا بیاریم که دوگانه کنیم،تازه ماشینمون مدل پایینه چرا کمی بفکر ما نیستید لعنتیها،خدا الهی لعنتتون کنه،چرا آنقدر مارو اذیت میکنید،با این کارا فقیر فقیرتر میشود،نمیخاد شما بفکر ماباشید

 6. ب ص گفته:

  فقط برای ملتم متآسفم بااین نمایندگان و مدیران بی سواد وکم سواد!
  آخه چندتا طرح ابتر توی این بلوشو بازار اقتصادی دادند؟! چرا به محققان ودانشگاهیان تحصیل کرده بها نمی دهند؟!

 7. بنزین خور گفته:

  نمایندگان محترم لطف کنید فقط به فکر تعویض نام خیابان و فرودگاه و … باشید و در مسایل که تخصصی ندارید اظهار نظر نکنید.مثال ساده یک خانواده سه نفره در ماه ۶۰ لیتر بنزین را به قیمت ۹۰ هزار تومان میزند.با روش جدید ۳ تا ۳۰ هزار تومان میشود ۹۰. تومان اما برای اینکه همان ۶۰. لیتر را بزنیم باید به قیمت ۳ هزار تومان یعنی ۱۸۰ هزار تومان پرداخت کنیم . آقایان به اصطلاح نمایندگان مردمی با این کار شما باید دست به کار شویم و کارخانه انسان سازی را راه بندازیم وقتی شدیم ۶ نفر همان شرایط قبلی درست میشود. ممنون نماینننندگااان محترررررمممم دست مریزاد.

  • مهدی گفته:

   خب با 3 نفر که همین وضعیت فعلی میشه آیکیو جان.
   خانواده 3 نفره 60 لیتر بنزین سهمیه ای رو الان با 90 هزار تومن میزنه. یعنی 90 هزار تومن باید از جیب بده. حالا اگه بنزین بشه 180 هزار تومن و 90 تومن دولت بده، بازم فرد باید 90 هزار تومن بده. بنابراین فعلا که تفاوتی وجود نداره.
   فقط ممکنه در آینده بشه مثل یارانه ها که قیمت یارانه ثابت موند و قیمت اجناس 100 برابر

   • علي گفته:

    ايكيو تر جان ، بعده چند وقت يارانه تو كه قطع كردن، ميبيني كه بد خوردي!! در ضمن، قيمت بنزين آزاد به صورت شناوره و نه 3 تومن

 8. ebi گفته:

  کشور‌وقانون‌بی‌سبات‌وتعدادی‌فرصت‌طلب‌نادان‌که‌روزبه‌روزوهررروزنظر‌وتصمیم‌جدید‌که‌خودشان‌‌امروز‌می‌دانندچکار‌میکنند‌بجز‌مردم‌وفردا‌یادشان‌می‌رود‌که‌چه‌کردن‌ویا‌چکارمیخواهد‌بکنند‌نمی‌‌دانیم‌جای‌برای‌گند‌زدن‌گذاشتن‌اگرجای‌دیگر‌هست‌تر‌بزنندتا‌ببینیم‌کی‌از‌خواب‌خرگوشی‌بیدار‌میشویم‌

 9. Sj گفته:

  تو رو ب همون خدا دست از سر مردم بردارید،به خدا مرگ الان برای همه عروسیه،مردها رو بیچاره کردید و شرمنده زن و بچه،چی میخواید از جون مردم،دیوانه شدیم از دست ندانم کاری و لجبازی شما با دنیا،ایران مسخره ی همه ی دنیا شده،چه نسل بدبختی بودیم ما شصتی ها

 10. جوا د گفته:

  خدا اگر هست همه مسئولین بیسواد وحاکم به زندگی وسرنوشت مردم را لعنت کند فکر نکنم در هیچ کجای این کره خاکی با مردم خودشان چنین کار بکند و روشنفکران مدعی هم صدایشان درنیاد.

  • محسن گفته:

   إِنَّ اللَّهَ لا یغَیرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یغَیرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ[۱] همانا خداوند حال قومی را تغییر نمی دهد تا آنکه آنان حال خود را تغییر دهند

 11. مهدی ح گفته:

  اول قراربود40لیتربنزین3000تومانی بدهندبعدمدتی گفتند120هزارتومان وحالامیگویند30هزارتومن چندروزدیگرمیگویندیکنفربودجه کشوررااختلاس کردن وبردن واسلام

 12. رضا گفته:

  احساس حقارت می کنم که ایرانی هستم دومین گاز دنیاچهارم کشور نفت ولی فقیرترین انسان دنیا هستیم عربستان قطر امارات پول نفت بین مردم تقسیم می کنند ولی اینجا پول نفت تو جیب افرادی مانند خاوری وامثال انان می رود

 13. احمد گفته:

  شماها فقط میگید کرایه تاکسی بالا نره و مردم چطور با این گرانی لوازم ماشین خرج خانه و مدرسه و ماشینشونو اجره خونه و هزار تا خرج دیگه رو در بیارن حداقل ی حمایتی از تاکسی های بد بخت بکنیدشرکتی چیزی واسه تعمیر تاکسی ها انتخاب کنیدکه وقتی ماشینشون خراب شدپوستشونو نکنن ای بابا پاک خودتونو گم کردید

 14. احمد گفته:

  با این برنامه هاتون خجالت بکشید با همین قیمت مردم توان سوار شدن اژانس رو ندارن همون۴۵هزار که دادن ببین تورم به کجا رسیده

 15. مهدی گفته:

  متاسفم برای خودم که توهمچین کشوری ازدواج کردم و حالا صاحب دو فرزند هستم تمام فکروذهنم اینه که بچهای بی اینده چه بر سرشان خواهد امد ماکه از نسل خاکستر بودیم نتوانستیم هیچ اینده وزمینه انسانیتی برای بچه های خودمان درست کنیم ؟ از طرف پدر روسیاهی به فرزندانش

 16. جواد گفته:

  خدا لعنتتون کنه پس اون بدبختی که با این ماشین خرج زندگی زنو بچه میده، چه خاکی ب سرش بریزه، ۳تومنش زیاده، چه برسه ب اینکه شما دزدا میخاید با ارز ازاد نیمای قیمت بالا پایین ببرید، دزدا این مملکتو ول کنید برید، کی سیر میشید، بس دیگه

 17. حسن گفته:

  دولت همش تلاش میگنه دلال های سوخت را دستگیر کند بااین کارش تولید دلال را افزایش میده کسی که ماشین نداره بنزین به چه کارش میاد اخه

  • رضا کاظمی گفته:

   سلام. خب بنزین به کارش نمیاد، مصرف نکنه، آخر ماه به قیمت بنزین آزاد، پولش رو بگیره

   • م گفته:

    ببخشید‌شما‌پدربزرگوارتان‌نماینده‌مجلسی
    مدیر‌کلی‌وزیری‌چیزی‌نیست‌انگار‌از‌این‌
    هوچی‌گری‌وآب‌گل‌آلود‌کردن‌نمایندگان
    مجلس‌البته‌نمایندگان‌قشر‌پولدار‌نه‌فقیر
    ‌‌مثل‌اینکه‌بدتان‌نمی‌آید‌از‌آب
    گل‌آلود‌‌اگر‌برا‌مردم‌نون‌نداره‌برای‌شما‌که
    حتما‌یک‌چلو‌کباب‌تپل‌داره‌دیگه‌تز‌نده‌خواهشا
    ای‌ملت‌نمایندگان‌ما‌ومسولان‌ما‌در‌این‌چند
    سال‌خصوصا‌این‌دو‌دولت‌آخر‌فقط‌نماینده
    افراد‌پول‌دار‌وسرمایه‌دار‌بوده‌اند‌هرچقدر‌به‌ما
    فقیر‌‌بیچاره‌ها‌فشار‌آورند‌رفقای‌پولدارانها
    تپل‌تر‌وسرخ‌گونه‌تر‌وآفتاب‌نخورده‌تر‌‌می‌شوند
    بس‌الکی‌‌سنگ‌در‌هاون‌نکوبید‌هیچ‌کس‌فکر
    ما‌وشمای‌ضعیف‌نیست‌‌اگر‌هم.می‌گویند
    مثلا‌یارانه‌می‌دهیم‌فردا‌دوستان‌و‌شریکان
    مسولان‌ما‌به‌راحتی‌همان‌یارانه‌را‌با‌گران
    کردن‌محصولات‌کارخانه‌های‌شان‌از‌دست
    ما‌وشما‌می‌قاپند‌مثل‌دزد‌سر‌گردنه‌وهیچ‌جا‌و
    هیچ‌قانونی‌هم‌در‌این‌کشور‌جوابگوی‌‌خلافکاری
    آقایان‌وخانم‌های‌مدعی‌‌نیست‌تا‌حالا‌هرقانونی
    که‌تصویب‌کردند‌همه‌منفعت‌آن‌به‌جیب‌خودشان
    رفته‌.اگر‌راست‌‌می‌گویند‌قانون‌ضد‌‌منافع‌شخصی
    خودشان‌وبچه‌هایشان‌ودوستان‌‌در سایه‌شان
    را‌تصویب‌کنند‌قانونی‌که‌با‌منافع‌شخصی‌هر
    نماینده‌یا‌وزیر‌یا‌مدیر‌ضدیت‌داشته‌باشد‌چرا
    ‌این‌کار‌را‌نمی‌کنند‌چون‌دیگررانتی‌نیست
    وزندگی‌لاکچری‌وماشین‌لاکچری‌وسفرهای
    لاکچری‌که‌از‌جیب‌من‌وشما‌‌دارند‌وجود‌ندارد
    هر‌نماینده‌ای‌‌از‌این‌قانون‌حمایت‌کرد
    آدم‌پاکی‌است‌در‌غیر‌اینصورت‌باید‌دنبال
    علتش‌از‌نماینده‌مخالف‌وسود‌اقتصادی
    او‌بود‌وقتی‌یک‌نماینده‌یا‌مدیر‌یا‌وزیر‌مثلا
    ‌قیمت‌یک‌لنت‌ترمز‌را‌هزار‌تومان‌تعیین‌کنند‌
    ولی‌کارخانه‌یا‌وارد‌کننده‌یا‌پخش‌کننده‌همان
    لنت‌ترمز‌آقای‌نماینده‌یا‌پسرش‌یا‌شریکش
    یا‌پسر‌مدیر‌یا‌خود‌مدیر‌یا‌وزیر‌باشه‌شک‌نکنید
    این‌قانون‌تصویب‌نمیشه‌چرا‌‌‌چون‌منافع‌لفت‌و
    لیس‌آقایان‌در‌خطره‌پس‌باید‌همان‌مثلا‌لنت
    ترمز‌هزار‌تومانی‌بشود‌‌هشتاد‌هزار‌تومان
    تا‌همه‌از‌این‌خوان‌گسترده‌متنعم‌شوند‌‌و
    ببخشید‌در‌مجالس‌عیش‌و‌نوش‌آنها‌ما‌فقرا
    بشویم‌‌مایه‌خنده‌آقایان‌تا‌بعد‌غذا‌با
    خندیدن‌به‌ما‌یک‌‌یک‌آروغ‌جانانه‌بزنند‌که
    نکند‌معده‌درد‌بگیرند‌‌به‌خدا‌اگر‌من‌جای‌بعضی
    از‌این‌مسولین‌بی‌خاصیت‌وبی‌سواد‌خدا
    نشناس‌بودم‌وپوست‌تمساح‌وکرگدن‌هم‌داشتم
    روزی‌هزار‌بار‌از‌شرم‌می‌مردم‌واز‌ترس‌قیامت
    سر‌به‌بیا‌بان‌می‌گذاشتم‌تاحالا‌دیدید‌که‌نماینده
    یا‌مدیری‌‌‌‌به‌خاطر‌ناتوانی‌از‌انجام‌تکلیف‌و وظیفه
    استعفا‌دهد‌برعکس‌سعی‌می‌کند‌‌بیشتر‌به‌جاهای
    حساس‌برسد‌تا‌منفعتش‌بیشتر‌شود.من‌فقط
    یک‌مورد‌خلاف‌گفته‌ام‌سراغ‌دارم‌وآنهم‌وزیر
    فعلی‌بهداشت‌است‌که‌با‌تمام‌وجود‌وبا‌وجدان
    بیدار‌دارد‌انجام‌وظیفه‌می‌کند‌‌وما‌هم.قدر‌دان
    تلاش‌ها‌ودلسوزی‌هایش‌وفرمانبری‌‌او‌از‌مقام
    ولایت‌هستیم‌.والسلام.لطفا‌ماسک‌بزنید.

 18. ناشناس گفته:

  میخواهید همین سهمیه بنزین هم بردارید و بنزین آزاد بشه, تورم هم چندبرابر؟ همه اش که تقصیر تحریم هم نیست گویا ما خودمون میخواهیم گرونی درست کنیم
  واقعا متاسفم برای نمایندگانی که به جای نفع مردم دنبال نفع دولت هستند

  • محسن گفته:

   از نصـــایح آقــا محمد خـــان به فتحعلی شــاه:
   اگـــر میخواهی در ایران به راحتی حکومت کنــی،
   سعی کن که مــردم گـــرسنه و بی ســـواد باشند

 19. رضا گفته:

  واقعاً مردم ایران چقدر بدبخت شدند ،مملکت افتاده دست یه مشت بی سواد دلال آقا زاده که هر روز پول روی پول می زارند و به ریش ما می خندد حالا من و شما هی پست بزاریم ،،نفری 83هزار تومان گرفتند تا شرکت خصوصی مردم را سر کار ببره آخه یکی نیست بگه این همه پول برای چی ،مملکت هردمبیل اینجا ست

 20. بدبخت هیچی ندار گفته:

  خودتونو مسخره کردین یا ومارو؟!واقعا درک نمیکنین که همینجوریشم نمیشه بنزین زد با این گرونی!تا سرکار که میرم و میام سی هزارتومن فقط کرایه رفت و برگشتمه بعد میخوایین اینجوری کنین که باید ۶۰ تومن کرایه بدیم!یه دوتا آدم که فهم و درک اقتصادی دارن رو بزارین نماینده نه اینکه یه مشت بی سواد.تا کی باید این کشورتاوان این نماینده هارو بده

 21. نوید گفته:

  این دیدگاه برای زمان حداقل قبل گرانی ها خوب بود، با این روش در سال یک یا دو بار کلا بمدت 30 روز افت قیمت جهانی داریم، دلار نیمایی شما بزودی از مرز 7یا8 هزارتومن هم میگذره، این که شد گرونتر از همین الان. این فکرها پوسیده هست، لطفا کاری کنید مردم از شما راضی باشند.

 22. مجید‌ توکلی گفته:

  انشا‌ الله‌ خدا‌ باعث‌ و‌ مسولیینی‌ که‌ این‌ اوضاع‌ بد‌ اقتصادی‌‌ رو‌ درست‌ کردن‌ را‌ به‌ زمین‌ گرم‌ بزنه.انشالله

  • محسن گفته:

   إِنَّ اللَّهَ لا یغَیرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یغَیرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ[۱] همانا خداوند حال قومی را تغییر نمی دهد تا آنکه آنان حال خود را تغییر دهند

 23. ناصر گفته:

  فقط مونده دیگه بکنید و سلام مسخره بازی درمیارید تز ابکی ندید بیکاری تومجلس به چه توهومی راهکار پیدا کرده اید بدبخت ترمون نکنید

 24. قاسم شیرزاد بازنشسته اتش نشانی گفته:

  اینکه هیچ کسی در جایگاه خود قرار ندارد وهر کسی نطری میوهد تمام قوانین افراد متخصص وکاردان لازمه مدیریت ضعیفه تورم چراد پرواز میکند پول ما دیگه شده پول خارجی مگر در کشورهای دیگر مدیرانشان چطور مملکتو مدیریت میکنند مگر انها کارخونه ندارن مگر جرعت گرانی دارن مگر جنسی در عرض یک روز ۲۰۰ درصد گران میشود روزی نیست که اجناس گران نشود این درد از کرونا بدتره هر کس دیگری را مقصر وسایل در گمرک خاک میخورد سهل انگاری طوفان میکند اعتماد کلآ از بین رفته …………

 25. ممد گفته:

  اگه قرار باشه بنزین رو به نرخ روز در نمایشگرهای پمپ بنزین بدن چرا حقوق کارگرها رو با نرخ تورم و دلار نمیدن؟؟عده ای بی سواد و نادان برای مردم تصمیم میگیرن

 26. اح گفته:

  یارانه سرکاری بیش نیست
  من الان چند وقته ازدواج کردم ولی هروقت میرم پلیس۱۰ میگن دولت زمان ثبت نام یارانه بگیرها رو اعلام نکرده یارانه فعلا به قبلی ها پرداخت میشه

 27. موسی سنجری گفته:

  شمانمایندگانی که مبل وصندلی زیرپاتون برابرباقیمت هزینه یکسال خوراک وپوشاک یک خانواده فقیرکه فقط وفقط شده بازیچه دروغ پردازی ها و عده های توخالی شماو دولت دروغگویان که شب می‌خوابید وصبح که بر کرسی (ب قول خودتان عدل الهی) ولی (کرسی بی عدالتی دوروغ پردازی) قرارمیگیریدیک کشورویک ملت رابه تباهی کشاندید(بس کنیداینهمه گناه وحق مردم خوردن را!! چون دادگاه عدل الهی باشکایت 70الی0 8ملی
  ون انسان مسلمان درانتظارمجازات شماست) پس بترسیداز آنروز

 28. بی نام گفته:

  واقعابرای تک تک بالادستهامتاسفم یعنی کاری به سرماهااوردن که همه تاچندسال دیگه ازایران فرارمیکنیم فقطبلدن به کشورهمسایه کمک کنن اصلا رئیس جمهورنماینده مجلس وغیره مانمیخوایم بایدبه کی بگیم ازحق مامیگیرن حقوق چندمیلیونی میدن به این لاشخورا

 29. غضنفر گفته:

  این بی مغزها میخواهند چه چیزی راثابت کنند مگه بوی خون راحس نمیکنند با چه پشتوانه ای رفتند مجلس با چقدر ارا که اینقدر قدرتمندانه دارند حرف مفت میزنند

 30. نقاد گفته:

  سلام
  تشکر از زحمات شما
  نظام یارانه ای در کشور ما در همه زمینه ها فشل است.ازتخم مرغ، مرغ، گوشت، بنزین،گازوییل، کاغذ(روزنامه و کتاب) و دارو و ….
  سبب فساد و قاچاق و در آخر توزیع ناعادلانه و….
  ما راحت و با برنامه (نه به صورت آنی) باید این داستان را اصلاح کنیم.
  کارت خرید به مردم بدهید قسمتی خرید گوشت قسمتی اقلام سوپر مارکتی، قسمتی کتاب(در سبد خانوار) و….
  حالا نظارت کنید و بازار را بر اساس عرضه و تقاضا اداره کنید
  از شما میخواهم در این مورد بنویسید که به کشور کمک می کند

 31. عارف گفته:

  اگر مفسدین اقتصادی که از قشر خاصی هستند را قطع ید از بیت المال و مملکت نکنند، حال و اوضاع مردم ایران و کشور ایران که رو به نزول است، به زودی به سمت نابودی کامل خواهد رفت، به نظر می آید که سیاستمداران و سرمایه دارها، با علم به این اتفاق، دقیقا مقدمات نابودی ایران و ایرانیان را انجام داده اند و در سال‌های بسیار نزدیک، ضربه ی آخر و کاری را خواهند زد…. چون قانون و نظارت هم یا سکوت کرده و یا واقعا قدرت برخورد با این گند و فساد را ندارد…. البته تاریخ ایران را ورق بزنید، خواهی دید که تاریخ ایران دائما در حال تکرار بوده، و این مردم متوسط به پایین کشور معمولا با فقر و جنگ و بیماری همیشه در حال دست و پنجه نرم کردن بوده اند و روز خوش نداشته اند…. کشوری که حتی روی ساعتی بعد هم نه از نظر اقتصادی و نه از نظر روحی روانی، نمی‌شود برنامه ریزی و حساب کرد…. مردم و زندگی هایی که روی هوا است و کوچکترین آرامشی ندارند. واقعا ما از ابتدایی ترین حقوق انسانی و اجتماعی خود صدها سال فاصله داریم و بدتر اینکه کاملا قطع امید.فکر نمیکنم دیگر این کشور روی خوشی و انسانیت را ببیند. کشوری که هر وزیر و هر استاندار و یا حتی شهردار یک خدای احد و واحد است…. کشوری که بدترین خودرو را بصورت کاملا قانونی با قیمت گزاف می‌فروشد، کشوری که حساب‌های بانکی افرادی که پول زیادی در آن جابجا می‌شود، نظارت نمی‌شود و حتی محترم شمرده می‌شود… کشوری که سیستم آموزشی آن فوق عقب افتاده و ضعیف است…. مدیرانی که هیچ تعهد و مسئولیتی ندارند و احساسی نسبت به مردم کشورشان ندارند…. با وجود چنین شرایطی، چطور می‌خواهیم به تعالی و رشد برسیم!؟ طبیعی‌ست که راهی که میرویم به سمت نابودی ایران و مردم ایران است.

 32. غضنفر گفته:

  30هزار تومن پول یک و نیم کیلو تخم مرغ بابا مردمو الاغ حساب کردن دیگ اینا عجب ها خودشون دارن وام300میلیونی میگیرن خودرو دنا میگیرن ماهی12میلیون پول میگیرن بایدم مردم از یادشون بره

 33. حسین گفته:

  خدا لعنتتون بکنه با این طرح هایی که میدین اگه عدالتی هست امیدوارم خدا از ریشه نابود کنه هر کسی که اینجوری باعث این وضع مردم میشه

 34. ناشناس گفته:

  ابالفضل.😲😲😲
  اینا دیگه چه موجوداتی هستن. قطعا خدایی هست شک نکنید انتقام هممونو میگیره

 35. amireki@gmai.com گفته:

  تا ارتباط با کمونیست هست تا زیر چکمه کمونیست چین و روسیه و نوکر اونها باشیم همینه

 36. معین گفته:

  بسه مردم دیگه بابا نفسهای آخرشون و میکشن
  دو ماه میدین قطع میکنین بعدعملا آزاد میکنین 5000
  بعد یه مدت میگین رسما آزاد شد 7000
  بعدش میگین قطعا آزاد شد 10000
  فیلم هاتونو همه میدونن. خدا رحم کنه

 37. مجید گفته:

  خلعن ونفرین خدا بر شما وفرزندانتان
  انشاالله که نماز میت فرزندانتان رو خودتون اقامه کنید .
  زندگی مردم جوانی وشرف مردم رو گرفتید

 38. کاظم گفته:

  تا حالا فقط راننده تاکسی ها و وانت بارها دلالی بنزین میکردن از این به بعد کل ملت تو پمپ بنزین ها صف میکشن واسه دلالی بنزین عجب دولت و مجلسی داریم بی سواد و یا خر و نفهم نیستید بلعکس خیلی حرامزاده و ولدزنا هستید حالا که کسی ازتون بنزین نمیخره بنزین رو میخواهید به زور بفروشید به مردم و به جای پول بنزین یارانشونا بردارید دولت فقط به فکر نگه داشتن حکومت خودشه نه به فکر ملت و نه به فکر کشور هست کشور ایران ثروتمندترین کشور جهان ولی متاسفانه مردممون گرسنه و فقیرترین ملت جهاننن چون دولت خوب و دلسوز نداریم

  • رضا کاظمی گفته:

   سلام. نیازی نیست کسی بنزین رو به کس دیگه بفروشه. آخر ماه پول بنزینی که مصرف نشده میاد به کارت بانکی شخص. این که افراد میتونند بنزین سهمیه خودشون رو به دیگری بدهند برای این هست که امکان انتقال بنزین به افراد یک خانواده باشه که راه ساده ترش این هست که مثل همین الان یارانه بنزین به سرپرست خانواده پرداخت بشه نه به تک تک اعضای یک خانواده

 39. مجید گفته:

  میخوان دست بکنند تو جیب مردم. خودشان راحت میتونن به تورم دامن زده و با افزایش نرخ دلار بنزین رو دلاری به خلق الله قالب بکنند و یارانه رو ریالی به اونا بدن. این طرح سالهاست که مردم رو به خاک سیاه نشانده. حالا اینا فهمیدن اینجوری باز میشه بیشتر ازشون اخاذی کرد. یارانه وقتی تصویب شد به همان قیمت می‌ماند مث یارانه 45 هزاری معروف و قیمت دلاری به مردم تحمیل میشه. مثل حقوق کارکنان. سال 97 هر کارمند جزء حدود هزار دلار حقوق می‌گرفت اما الان به لطف دولت روحانی شده 300 دلار. الله برکت الله.

 40. Majidshahbazi گفته:

  هیییییییییییییییییییی
  خدایا خدایا خودت ریشه ضالم خشک کن تورقسمت میدم به انبیای پاکت

 41. هادی گفته:

  قیمت بنزین مثل همه جای دنیا بر اساس قیمت روز نفت!! اونم به دلار!! همه چی مون مثل همه دنیا بود فقط بنزین مونده بود که خدا را شکر حل شد.. حقوق کارمند و کارگر به ریال خرج و مخارج به دلار.. ۸۰ میلیون برده… حقمون همینه.

 42. رضا گفته:

  سلام اتفاقا پیشنهاد خوبیه که به هر نفر 30هزار تومان یارانه ماهانه بنزین اضافه بشه ولی به شرط اینکه بعد چند ماه قطع نشه و تمام خودروهای تاکسی و تاکسی تلفنی و اینترنتی و وانت بارهارایگان دوگانه سوز بشه و قیمت گاز گرون نشه چراااا چون مثلاً من یه ماشین دارم 60لیتر بنزین دارم سهمیه ام رو الان تو بازار60هزار تومان میفروشم اون طوری پنج نفرم 150تومان میگیرم و یه خونواده ای هم که مثلا همسایه ما هست شش نفرند اصلأ ماشین نداره اون هم یارانه اش رو میگیره ولی کسی رو هم میشناسم که دو نفرنه سه تا ماشین پر مصرف هم داره

  • رضا کاظمی گفته:

   سلام. طرح رو درست متوجه نشدی. 30 هزارتومان به شما نمیدهند، بلکه 30 لیتر بنزین میدهند که اگر بخواهی آن را مصرف کنی بابت هر لیتر آن باید هزارتومان بپردازی. بنابراین اگر بخواهی آن را مصرف کنی باید 30 هزارتومان بپردازی. اگر مصرف نکنی آخر ماه بنزینی که مصرف نکرده ای رو دولت به قیمت متوسط آن ماه از شما میخرد. قیمت هم 3هزارتومان نخواهد بود بلکه به قیمت نیمایی ممکنه لیتری مثلا 10 هزارتومان باشد.
   این طرح به عدالت خیلی نزدیک هست ولی اگر بخواهد یک دفعه انجام شود، تلاطم خیلی زیادی در قیمتها ایجاد می کند (چون کسانی که سهمیه بنزین عادی کفاف آنها را ندهد باید بنزین لیتری 10 هزارتومان بخرند) که به همین دلیل فکر نمی کنم این طرح رأی بیاورد.

 43. یه شهروند اریایی گفته:

  امیدوارم تا قبل مرگم ببینم ریشه کن شدن همه این عوضیا یی که ما رو به فلاکت کشوندن تو جوونی مرگ رو آرزوی ما ایرانیا کردن. یه سری آدم خودخواه و بیسواد که جز منافع خودشون به هیچ چیز فکر نمیکنن اگر خدایی هست که مارو آفریده به زودی تقاص پس میدین طلا گرمی 1400 دلار 30 تومنی پراید 150 میلیونی بنزین سه تومنی.. و خونه خریدن که هیچ جزو آرزو ی دست نیافتنی نمیدونم مردم دیگ منتظر چی هستن سرشون بیاد .

 44. Sasan گفته:

  خاک تو سرتون که شرافت هرچی مدیره بردین
  اگه بنزین آزاد میشه چرا واردات خودرو آزاد نمیشه یه ماشین از انور مرز حل میدین این ور مرز 5برابر قالب میکنین به ملت

 45. DANIAL گفته:

  آقایان مجلس حتما این کار را انجام دهید
  این به نفع افرادی مثل ما که ماشین نداریم
  خوبه حقمون ضایع شده ما ماشین نداریم حق بنزین ما رو بدین نمی‌توانیم هم بخریم نه خودم نه خانوادم

 46. مشهدی گفته:

  چقدر باید فکر شیطانی داشته باشی تا پول بنزین هزار تومنی به مردم بدهی بعد بنزین را ازاد کنی واقعا شیطان باید پیش این افراددرس بگیرد افسوس مملکت را به گدایی کشیده اند

 47. صبحان گفته:

  اگر واقعآ بنزین رو تک نرخی کنید و یک قیمت داشته باشد واقعآ کار بسیار درست و بجایی انجام دادید در ای اوضاع کرونا کمک خوبی به خانواده ها خواهد بود

 48. ساره گفته:

  ایا خداهم هنوز اینارو میبینه و هیچ حرکتی نمیزنه بنازم ب صبرݭ کاݭ بدنه صبری ک داد با بی عدالتی دولت بهم نمیخونن

 49. Sareh گفته:

  ای خدا کجایی پس بریدیم دیگ کی میخواد جلو اینارو بگیره 😔😔کجایی خدا یه جوون بیست و یکساله ام جز مرگ ارزوی دیگه ای ندارم خدایا بریدیم کجایی نکنه با دیدن این همه ظلم طاقت نیاوردی و مارو ول کردی رفتی 😭😭😭😭

 50. یه بنده خدا ک ب خون شما تشنه است گفته:

  حاجی ن بنزین میخوایم ن سهمیه ،ن سهام ن این زندگی چرا شما عجل نمیاد کونتون پاره کنه والا مردم این مملکت از گرسنگی تلف شدن ،دنباله سهمیه بندی هستین ،حلالتون نباشه این همه پول سرمایه همتون دوزدین

 51. نسل سوخته گفته:

  من یه جون ۲۶سال یه پراید مدل ۸۷تکسوز دارم مسافر کشی میکنم بخدا قسم‌پول قطعه اصتحلاک ماشینو درنمیارم
  من نمیتونم هیچ گوهی بخورم ولی از خدا میخواهم تاوان کار ها ودزدی ها ظلم های که به جوانی من امصال من شد تقاصشو پس بدید هم دراین دنیا هم دراخرت ان شا الله

 52. تیرداد گفته:

  آقایون شما درتمام سالهای عمرمون که دیدیم هیچ کاری رو بسود مردم این کشور انجام ندادید بس کنید این مسخره بازیهارو چقدر ما مردم گذشت میکنیم شما هم همش سو استفاده می کنید

 53. صادق گفته:

  چرا وقتی قیمت بنزین میخواد روزانه محاسبه بشه اونوقت پولی رو که به سرپرست میخوان بدن رو میانگین ماهیانه میخوان حساب کنن؟؟؟چرا تدبیری نمیندیشن که خود شخص هروقت که دوست داشت یا قیمت جهانی در روز X گرانتر شد بتونه اون روز بفروشه؟؟؟حالا بگذریم که حق هر ایرانی ماهی ۳۰ لیتر نیست😤

   • م گفته:

    آقای‌رضا‌کاظمی.جوابتان‌را‌در‌اولین‌‌تز‌و نظر
    صدمن‌یک‌غازتان‌دادم‌‌پس‌پشت‌سرهم‌هی‌نمائید
    ودفاع‌کنید‌از‌این‌طرح‌‌فکر‌کنم‌با‌این‌نظرات‌شما
    پاسخ‌من‌توی‌پاسخ‌نامه‌اولی‌در‌جواب‌شما‌درست
    باشد.

 54. Youzarsif گفته:

  فقط میتونم تاسف بخورم برای ایرانیها…این اوضاع مملکت درست نمیشه با این مسولین …خدا لعنتشون کنه.

 55. ملت گرفتار گفته:

  درود به مردم شریف ایران که شماها را تحمل میکنند و به احترام رهبر عزیز، با این همه مشکلات میسوزند و می‌سازند اما بازم همیشه درصحنه انتخابات و حمایت از ایران هستند، وقتی نماینده ما 8 سال در مجلس بود و عطسه اش سوژه خبرها شد که اقای فلان نماینده بلاخره سکوت خود را شکست دیگه توقعی بیشتر از این از شماها نمیتوان داشت، ولی بدانید که در برابر زندگی هایی که با بی خردی خود تباه کردید عمر ما را بر باد دادید اگر خدایی هست تقاص ما بیچاره 6ا را خواهد گرفت،

  • رضا کاظمی گفته:

   سلام. خب چرا همچنین نماینده ای رو مردم شما به مجلس می فرستند؟ یعنی در شهر شما کسی بهتر از اون نبود که دورش را بگیرید و کاندیدش کنید و به او رأی بدهید. از ماست که بر ماست!

 56. سامان گفته:

  همین الان قیمت دینار کویت ۱۰۰ هزار تومان است
  حداقل دستمزد در کویت ۱۲۷۰ دینار کویت است
  به عبارتی هر کارگر کویتی ماهانه ۱۲۷ میلیون تومان حقوق میگیره
  شما حداقل حقوق مارو با کویتی ها برابر کن بعدش همه ی قیمت هارو ازاد کن
  اخه بیشرف ها مگه این مردم دیگه چیزی براشون باقی مونده که میخوایید بازم مارو بچلونید؟؟؟.

 57. حسین گفته:

  انگار ما مردم مزاحم مملکت داری اینا شدیم آقا ببخشید مارو یکم دیگه تحمل کنید کلا نسلمون منقرض میشه اونوقت راحت از طرف مردم حرف بزنید و تصمیم بگیرید و اجرا کنید و بین خودتون تقصیم کنید …

 58. عباس گفته:

  برید از عربهای ملخ خور یاد بگیرید که یک میلیارد و خورده ای به پول ما میخواند یارانه بدند به ملتشون بعد شما با کلاهبرداری میخواهید یارانه برای خودتون و آقازاده هاتون را از جیب مردم بدبخت که گول وعده های شما را خوردند به اسمهای و طرحهای آبکی بردارید بعد دم از اسلام و علی (ع) و حسین (ع) میزنید و اونها را شمر ویزید و … می خوانید نزارید تاریخ قضاوت کنه

 59. مسعود تیکادی گفته:

  دوستان عزیز مجلسی این طرح های شما واقعا پوچ و ب ضرر طبقه کارگر خاهد بود
  چرا و چگونه
  بنده ک یک کارگر هستم در کارخانه ای ک با منزلم ۴۵کیلومتر فاصله دارد روزانه ۱۰۰ کیلومتر راه میروم
  ماهانه ۳۰ لیتر بنزین ب من اختصاص میدهید در صورتی ک من روزانه ۷تا میسوزانم نشسته اید چگونه حساب کرده اید روزی ۲ تا ب مردم بنزین میدهید مگر کشور ما پیشرفته است و مردم تماما خودروی هیبریدی سوار میشوند
  فرضا این بلای خانمان سوز ک بلای جان ما شده ان شالله بلای جان شما و خانواده تان بشود را سر مردم اوردید خب مگر من کارگر طبق قیمت نفت یا دلار امریکا حقوق میگیرم ک طبق ان باید بنزین ازاد بزنم
  اقایانی ک سرمایه دار هستند کمی قیمت بنزین بالا برود انها هم قیمت اجناسشان بالا میبرند و مردم روز ب روز بدبخت تر میشوند راستی از دلار امریکا چ خبر قرار بود حذف شود پس دارید چ غلتی میکنید شما دیگر خودتان ب خدا اعتقاد ندارید ک این بلایا سر مردم میاورید واگرنه اگر ب اخرت ایمان داشتید این طور ظالمانه راجبه سرنوشت مردم تصمیم نمیگرفتید ان شالله بلایی ک در جان مردم انداخته ای بلای جان عزیزانتان شود مسعود ۲۸ ساله کارگر کارخانه مجرد شپش در جیب معلق میزند کارخانه یک ریال هزینه ایاب ذهاب نمیدهد خرج ماشین از جیب پول بنزین از جیب امید ب زندگی صفر …درخاست مرگ هر ساعت از زندگی و مکرر علی برکت الله

  • رضا کاظمی گفته:

   سلام. به هرنفر از اعضای خانواده شما 30 لیتر تعلق می گیرد. اگر مثلا 4 نفر باشید، در ماه 120 لیتر سهم شما خواهد بود. بنظرتون اون روستایی که در ماه یک لیتر بنزین هم مصرف نداره چرا باید جور من و شما رو بکشه؟ حداقلش این هست که ماشین رو دوگانه سوز بفرمایید

  • رضا کاظمی گفته:

   حالا که می فرمایید مجرد هستید، که دیگه وضع بدتر هست. آیا واقعا این کار کردن شما برای مملکت سود دارد یا ضرر؟ روزی 7 لیتر بنزین بسوزانی که فقط بروی سر کار؟ باید فکری به حال این مصرف سوخت رایگان بشود.

 60. علی گفته:

  اخه شما مردم چی فرض کردین بنزین ۳ هزار میفروشید به مردم بعد بنزین ۱هزار تومن یارانه میدین دیگه چقدر ملت خر فرض کردین خر خودتون هستید با جد ابادتون

 61. شهرام گفته:

  یارانه نمی خواهیم تو رو به جان عزیزتان قیمت ها را بیارید پایین کاری با بنزین نداشته باشید مردید قیمت مرغ بیارین پایین خانه ماشین طلا رو بیارین پایین اگه وجدان دارید؟

 62. اکبر گفته:

  شما ها ماهی 30میلیون حقوق دارید ماشین شاسی بلند ویلای لواسون و شمال کنار دریا – باغ بزرگ تو شهرستان بهترین امکانت خارجی تو منازلتون چه قیدی دارید به نون شب محتاج نیستید دنبال چند سهمیه بنزین بدبخت مردم هستید برید زرشک پلوتون بخورید سرد نشه مفت

 63. هموطن گفته:

  وقتی کاری سر مردم میارن که 25 درصد جمعیت میان نماینده های از پیش تعیین شده رو بهشون رای میدن توقع نداشته باشین ازشون طرحی به نفع مردم از مجلس بیاد بیرون. اینا نهایت سوادشون اینه که با 30 تومن یارانه 30 لیتر بنزین بزنین.ظاهرا مجلس یه پمپ بنزین مجانی برای آقایون پیش بینی کرده که بنزین مجانی بزنن.به این دلیل قیمت بنزینو نمیدونن.فکر کنم اگه هر روز صبح زود توی یه منطقه تعدادی از پاکبان های شریف رو به جای این آقایون به مجلس ببرن خروجی به مراتب مثبت تری برای مردم از مجلس بیرون بیاد….

 64. همهچی بین گفته:

  کاهش شکاف طبقاتی؟؟؟ بگو نماینده ایی که طرح دادی این یعنی چی؟ ما در پمپ بنزین سه دفعه کارت رو چک می کنیم
  پول داریم یا نه بعد بنزین میزنیم . با این طرح کارشناسی هر روز قبل از ورود به پمپ بنزین باید بازار جهانی نفت رو ارزیابی کنیم . هنوز بگید تحریما هیچ کاری نکردند با این ملت و کشور. آخه کاهش شکاف طبقاتی؟ سهمیه رو بفروش پولشو بگیر. عزیز دشمن جونم برادر نماینده راجع به 30 تومان صحبت میکنی 30 لیتر نه یک نفتکش حامل بنزین . میگه قیمت جهانی و در برخی از کشورها و… برادر من در برخی از کشورها نماینده های … دنا نمیگیرن …. طرح کارشناسی نمیدن …. و مردم رو … بعد از تموم شدن دوره ….ول کن بابا خسته شدیم .. ریش و قیچی دست خودتونه

 65. جانباز گفته:

  انقلاب کردیم و ۸سال جنگیدیم که نفع ذخایر مملکت خصوصا نفت وبنزین به مردم برسه حالا دزدی و کاخ نشینی و مال مردم خوری از زمان طاغوت بدتر شده.
  به کی دردمونو بگیم .
  خدایا تو ناظری بر این اعمال ما که دیگر زورمان نمیرسه خودت مددی کن

 66. اسماعیل گفته:

  حیف نوشتید فحش دادن آزاد نیست و الا یه دونه کامنت بدون فحش پیدا نمیشد .اینها صبح تا شب نشستن دور هم ببینن چطور میتونن جیب ملت رو بزنن و آب و رنگش بدن که ملت نفهمن داره سرشون کلاه میره ؟!!! یه عده گفتن این دوره مجلس بهتر از مجلس قبلی هست ولی اینها هم یه سال داره میشه هستن هیچ خبری نیست که فقط دارن برنامه میچینن تو این مدت چه برنامه دزدی از ملت بذارن که بعدش یه پولی باشه خودشون به جیب بزنن.تنها کسی که یه خورده برای ملت کار کرد همون احمدی نژاد بود مردم ما متاسفانه خادم و غیر خادم رو تشخیص نمیدن وقتی دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب بهش حمله می کنن یعنی اجازه بخور بخور بهشون نداده

 67. افشین گفته:

  فقط میخواستم بگم این عزیزانی که منتظر نشستن خدا خودش دست به کار بشه کاملا در اشتباهید .
  مگر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی با دعا کردن بساط شاه رو برچید ؟ مسلما نه
  مگر بعد از حمله صدام به ایران عزیز باز با دعا کردن صدام رو به عقب راندن ؟نه
  در قرآن هم آمده همانا کافران را با دستهای شما (مسلمین) به سزای اعمالشان بر روی زمین رساندیم .
  پس منتظر معجزه از اسمان نباشید که از آسمان بی ابر تگرگ آتشی بباره بر سر فرعونایان و یا ساعقه بر قوم لوت.
  فقط باید مقابله به مثل کرد منظورم آشوب نیست بد برداشت نکنید ماشین گرون میشه نخرید برای سود دلار میره بالا طلا میره بالا نخرید برای سود ده کیسه ده کیسه برنج و روغن انبار نکنید تو خونه که عرضه و تقاضا در تناقض نباشه .
  و خیلی چیزای دیگه که خودمون بر سر خودمون میاریم

 68. ن.خ گفته:

  اسمشو چرا میذارن یارانه بگن میخایم سهمیه رو کم کنیم بدیم کشورای دیگه بجاش انبه واناناس بگیریم،مملکت ب این بزرگی و ثروت بدست بیسوادان ونادانان خودخواه تباه شده،هیچی بذهنشون نمیرسه جز بنزین و یارانه چندساله هرکاری میخان به اسم مردمم وکمک بمردم کنن دست میندازن رو اینا،دیگه حرکتاشونم از حفظ شدیم،مردم تو رو خدا پشت اینا نباشید تو ثبت نام خودرو و.. غیر نباشین

 69. حسن گفته:

  با سلام من به عنوان یک ایرانی به شما نمایندگانی که فکر نکرده اید توصیه می کنم حیف است دو باره فتنه ای

  به پا شود شرایط کشور امروز ایجاد ونمی کند که بخث بنزین را مطرح کنییم کمی از شرایط در ک داشته با شیید با سخنان تفرقه انگیز برخی از مسولبن و ایجاد نفاق و کدورت جامعه د چار دو دسته گی شده اشت در سری قبل چقدر خسارت دیدیمکار شما تورم زا و فاجعه است در خت تنومند نظام که با رهبری امام خمینی و منویات مقام معظم رهبری به ثمر نشسته است امروز از سوی مسولین تظام دچار اسیب می شود ملت که فداکاری می کند برخی میولین دوست نادانی هستند که اگر منوبات مقام معظم رهبری نبود جامعه دا دچار فتنه می کردند

  • م گفته:

   برادر‌گلم‌حسن‌آقا.بعضی‌از‌مسولین‌مااصلا
   خدا‌را‌قبول‌ندارند‌‌حالا‌شما‌انتظار‌دارید‌تابع
   رهبری‌باشند‌بعضی‌مسولین‌گرگ‌هستند‌در
   لباس‌میش‌‌فقط‌خدایشان‌پول‌ودلار‌و سکه
   وویلا‌وانواع‌آپارتمان.چرا‌چون‌مطمئن‌هستند
   هیچ‌کجا‌لازم‌نیست‌جواب‌دهند.همین‌نمایندگان
   محترم‌مجلس‌اگر‌خیلی‌دلشان‌برای‌کشور
   میسوزد‌نمی‌خواهد‌صبح‌تاشب‌فکر‌گران‌کردن
   اجناس‌وسوخت‌باشند‌فقط‌کافی‌است‌که‌یک
   قانون‌الزام‌آور‌وتوانمند‌‌‌راتصویب‌کنند‌که‌اگر
   ‌یکی‌از‌مسولین‌تصمیمی‌اشتباه‌گرفت.وآن‌تصمیم
   واقعا‌به‌اقتصاد‌مردم‌وکشور‌ضربه‌زد‌باید.با
   تمام‌توان‌وجدیت‌‌تحت‌پیگرد‌قرار‌گیرد‌‌‌و پاسخگوی
   اشتباهاتش‌وبی‌مسولیتی‌اش‌باشد.وحتی‌تا
   چوبه‌دار‌هم‌پیش‌بروند‌نه‌این‌که‌از‌جیب‌مردم.و
   بیت‌المال‌هزینه‌اشنباه‌او‌جبران‌شود‌نه‌اینکه‌مثلا
   مصادره‌بخشی‌از‌اموال.یا‌عدم‌اشتغال‌در
   دستگاه‌های‌دولتی‌‌اینها‌که‌مجازات‌نیست
   اعدام‌در‌این‌شرایط‌چاره‌کار‌است‌چرا‌که‌
   پزشکان‌برای‌مداوای‌یک‌غده‌چرکین‌حذف‌کل
   غده‌را.در‌نظر‌می‌گیرند‌نه‌بخشی‌از‌آن‌بعد
   خواهی‌دید‌خود‌به‌خود‌تعداد‌افرادی‌که‌برای‌
   انواع‌پستهای.دولتی‌یا‌نمایندگی‌مجلس
   سرودست‌می‌شکنند‌وبه‌کثیف‌ترین‌کارها
   روی‌می‌آورند‌از‌تعداد‌انگشتان‌دست‌هم‌کمتر‌
   خواهد‌شد‌وفقط‌آنکس‌که‌هدفش‌رضای‌خدا
   وخدمت‌به‌خلق‌‌است‌پیش‌قدم‌میشود‌.
   آخر‌کسی‌که‌در‌یکی‌از‌ارگانهای‌دولتی‌یا
   وابسته‌به‌بیت‌المال‌در‌عرض‌مثلا‌۱۵‌سال
   حداقل‌مثلا‌‌چندتا‌آپارتمان‌وویلا‌وباغ‌و ماشین
   آنچنانی‌‌‌از.راه‌خلاف‌ورانت‌یا‌فساد‌به‌دست
   آورده‌وحالا‌محا‌کمه‌شده‌وحکمش‌مثلا‌از‌کل
   این‌اموال‌چند‌ده‌میلیاردی‌فقط‌یک‌میلیارد‌و
   دوسال‌یا‌پنج‌سال‌یا‌ده‌سال‌‌یا….‌باشد‌‌یا‌انفصال
   از‌مشاغل‌دولتی‌باشد‌با‌جان‌ودل‌می‌پذیرد
   وتازه‌دعایتان‌هم‌می‌کند‌ومی‌رود‌با‌بقیه‌اموال
   تازه‌اول‌عشق‌و‌حالش‌است.با‌فراغ‌بال‌‌‌‌ودر‌کمال
   آسایش‌وامنیت‌به‌زندگی‌اش‌ادامه‌می‌دهد
   اما‌اگر‌برعکس‌به‌خاطر‌این‌فسادها‌جانش‌را‌بگیرید
   یا‌حداقل‌آزادی‌اش‌را‌مثلا‌تا‌آخر‌عمر‌بعد‌متوجه
   می‌شود‌که‌بهای‌‌فسادش‌وتاوان‌کارش‌خیلی
   سنگین‌است‌وخود‌به‌خود‌نهی‌میشود
   آقا‌اعدام‌بی‌رحمانه‌است‌هر‌چند‌حقشان‌است
   دستهایش‌را‌قطع‌کنید‌با‌پاهایش‌باز‌بی‌رحمانه
   است‌در‌حکمش‌‌مثلا‌بنویسند‌۱۰‌بار‌حبس‌ابد‌و توقیف
   کل‌اموال‌خودش‌وهمسرش‌وفرزندانش‌
   بعد‌اسلام‌واقعی‌را‌می‌بینید‌وتعداد‌اندک‌خدمتگذاران
   به‌مسلمین‌را‌اما‌حیف‌که‌هرگز‌ما‌آنروز‌را‌نمی‌بینیم
   چرا‌چون‌که‌آن‌راننده‌تاکسی‌یا‌کارگر‌کارخانه‌یا
   ساختمانی‌یانظافت‌چی‌شهرداری‌‌یا‌راننده‌کامیون
   یا….‌که‌دسترسی‌به‌اموال‌کلان‌بیت‌المال‌ندارد
   یا‌در‌حد‌قانون‌وضع‌کردن‌نیست‌که‌بخواهد‌
   فساد‌کند‌‌یا‌اختلاس‌ودزدی‌کند‌پس‌مبرا‌از‌فساد
   ودزدی‌ورانت‌هستند‌‌وچه‌کسانی‌متهم‌هستند
   آنان‌که‌قانون‌وضع‌می‌کنند‌موازی‌با‌منافع‌شخصی
   یا‌قانون‌اجرا‌می‌کنند‌موازی‌با‌منافع‌شخصی‌خودشان
   پس.‌کل‌مشکل‌ما‌عدم.عدم.عدم‌‌قوانین‌باز‌دارنده
   وسختگیرانه‌‌نسبت‌به‌مسولین‌کلان‌کشوری
   است‌کاری‌که‌در‌کشورهائی‌که‌ما‌آنهارا‌یا‌کافر
   میدانیم‌یا‌مشرک‌یا‌کمونیسم‌انجام‌میشود
   وآنهادستور‌اسلام.را‌در‌کشورهای‌خودشان‌اجرا
   می‌کنند‌اما‌در‌کشور‌اسلامی‌وشیعی‌وانقلابی‌ما‌از
   آن‌خبری‌نیست‌..‌وبه‌قول‌شهید‌خیابانی
   من‌اسلام.را‌در‌غرب‌دیدم‌اما‌مسلمان‌ندیدم
   ولی‌در‌ایران‌‌‌مسلمان‌بسیار‌ولی‌اسلام‌را
   ندیدم‌.

 70. پویا گفته:

  وقتی بنزین۱۰۰۰ تومانی در بازار وجود ندارد شما چه جوری ۳۰ لیتر بنزین ۱۰۰۰ تومانی به ملت میدی؟!
  حداقل بگو ماهی قیمت ۳۰ لیتر بنزین به ملت یارانه میدیم
  اینکه میگی ۳۰ لیتر بنزین ۱۰۰۰ تومانی در واقع داری نفری ۱۰ لیتر بنزین یارانه ای میدی چرا مغلطه میکنید آخه!؟

 71. سیب گفته:

  تخخخخخخخخخ پخخخخخخخخ یا خدااااااا چقدر زیاد یه وقت آتیش به مملکت نزنید سی هزارتومن خیلی زیاده کمش کنید بکیند نفری هزارتومن بسمونه از سرمون هم زیاده ما راضی به ضررر شما نیستم

  مرتیکه تو خودت انصاف بده تو خودت چقدر حقوق میگری که میخای به ملت ایران سی هزارتومن بدی الان سی هزارتومن دست بچه هم بدی بر نمیداره ملت ایران مگر مسخره شما هستند بجای این حرف اگه فش به ملت ایران داده بودی راحت تر بود این سی هزارتومن از صدتا دشنام هم به مردم ایران بدتر بود

 72. کمال گفته:

  متاسفانه نمایندگان ما همه کاره شدن دلال کارشناس بازاریاب و……..نماینده باید طرح ها کارشناسان را تصویب یا رد کند به فکر معیشت و رفاه مردم باشد به حق سخن بگوید قانون را بر رسی کند ..نه اینکه به فکر جیبش ومیزش باشد نماینده باید فقیر باشد تا درد فقرا راحس کند نه اینکه اکثر نمایندگان ما ثروتمند و…باشند مردم باید در انتخاب نمایند دقت کافی را به کار بندند اگر بین افراد چنین کسانی که درد مردم را نمی دانند نبود انتخاب نکنند

 73. روحی گفته:

  فکر هزینه هایی که روی دوش مردم میذارید با این طرح مسخرتون باشید اومدین 45 تومن یارانه دادین به ملت اونوقت تخم مرغ دونه ای 150 تومن بود الان دونه ای 1500 تومنه مرغ کیلویی 27000 تومنه و نان هم دونه ای 100 تومنبود شد 2000 تومن نامردا چرا پس یارانه نرفت بالا الانم 30 تومن میدین ملت قیمت بنزین لیتری 5000 تومن میگیرین …. خدایاااااا خودت ظهور کن

 74. اقبال گفته:

  اول درامد رو با دلار لحظه ای بدین بعد البته اونم مناسب نرخ جهانی نه ایران، اونوقت وقتی الان بنزین تو جهان 2 دلاره یعنی یه جا بنزین کم آوردی رفتی پمپ بنزین میگن لیتری ۶۰ حالا بیا بزن تو سر خودت از فرداشم دولت میاد میگه خب ۳۰ لیتر زیاده ۲۰ بعد ۱۰ بعدشم که با نرخ آزاد پشت سرشم کانادا و امریکا رو نشون میدن که اره نرخ بنزین همه جا اینجوریه ما هم که نمیدونیم دارن برا بچه های خارج رفتشون پس انداز میکنن سیرم نمیشن …

 75. ناشناس گفته:

  بازم می‌خوان جیب مردموخالی کنن بنزین هم قاچاق کنن ندن به مردمی که رونفت خوابیدن بنزین میدن به دلارپول میگیرن یک صدمشم میدن مردم دمتون گرم باباشمابی سوادکی بودید

 76. ف.ا گفته:

  واقعا طرحاتون باید جهانی بشه.اقتصاد دانهای ما نابغن با این طرحاشون.مطمئنا یارانه بنزینم مثل بقیه یارانه ها به ایرانیای مقیم خارج هم میدن.من خودم سراغ دارم کسایی که حدود 50ساله سیتیزن امریکا هستن و الان یارانه ها شاملشون میشه.البته اونا که نیاز ندارن ولی کارتشون دست اقوامشونه و میخورنش و نوش جان میکنن.اینا حتی بلد نیستن اینو مدیریت کنن.

 77. رها گفته:

  جون بچه هاتون جون عزیزترینهاتون ما یارانه نمیخوایم یارانه روهم دیدیم به چه کسانی دادید کسی که خونش تودتهران ۱۵۹ متره و ۴ میلیارد قیمتشه.یارانه میگیره ‌ .خواهش میکنیم .این معیشت رو که معلوم نیست کیا میگیرین رو حذف کنید و کاری هم به قیمت بنزین نداشته باشید.این همه ادم پارسال بی گناه و با گناه کشته شدن دوباره جنگ ندازین.حالا نشستید فکر کردین چه جوری از بنزین جیب خودتون رو پر کنید اگر قیمت بنزین رو با کشورهای دیگه مقایسه میکنید برید ببینید معیشت مردم تو اون کشورها چطوره مثلا تو فرانسه تورم صفره .اکر تونستید تورم ۱۰۰۰ درصدی ایران رو صفر کنید اونوقت بیاید در مورد بنزین حرف بزنید

 78. راننده تاکسی زرد گفته:

  من همه نظرات رو خوندم. هیچ کس سوال اساسی رو نپرسیده.
  اگر بنزین آزاد شود آیا خودرو هم آزاد میشود؟
  یعنی شما میتونی با 3000 دلار یک تویوتای 2 سال کارکرده بخری که در هر صد کیلومتر سه لیتر بسوزونه؟ میشه عایا؟
  آیا مردم با این نوع آزادی قیمت ها مشکلی دارند؟

 79. حسین گفته:

  این طرح عقلانی نیست ابا شما وسایل نقلیه عمومی در حد کافی دارید خیر 2-ایا قیمت ماشین ود ارامد مردمان ساکن در حاشیه خلیج فارس با ما یکی هست ای کسی که به واسطه مردم رفتی مجلس همین مردم تورا بیرون می کنند

 80. منتظر گفته:

  دوستان و هم وطنان گرامی یک تزی در مدیریتی کلان این کشور طراحی و سازمان دهی کرده اند که فقط عده ای فقط از خودشان در این مملکت بمانند زندگی کنند و مابقی افراد به قول خودشان غیر خودی را یا از کشور فراری داده یا در سکوت مطلق فرو برده ویا با اعمال قوانینی در مورد شغل و کار که حتما باید منتسب به خودشان باشند جایگاه شغلی ایجاد می نمایندو سایرین حق کار کردن چه در مشاغل دولتی و یا خصوصی را نمی دهند به همین علت می بینیم جوانان این کشور اکثرا بیکار و نمی توانند ازدواج نمایند . این سخت گیری برای همه مردم نیست خودشان و تمام بستگانشان در آمد کافی زندگی عالی دارند فقط ماییم با این بی نوایی که نمی دانیم و نمی توانیم برای بچه های خودمان شغل و در آمدی ایجاد نماییم و این همه سرمایه کشور در دست عدهای خاص بوده و بقیه مردم در حسرت یک زندگی عادی برای خانواده خویش سپری می کنند

 81. اصغر گفته:

  سلام نمایندگان گرامی طرح خوبی است فقط به یک شرط که حقوق کارمندان وکارگران روزانه به دلار پرداخت شود.

 82. داروغه گفته:

  آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند….
  هنوز غلطی نکرده به غلط کردن وشکر خوردن افتادیم وای به روزی که غلطی بکند فاتحه

 83. علی گفته:

  مشکل اصلی خود ماییم .نه دولت مقصره نه مجلس. تا خودمون درست نکنیم نمیتونیم هیچ کاری بکنیم

 84. نصرت اله گفته:

  من که برای خودم متاسفم هستم توی دوره ای به دنیا آمدیم که هرچه بلا بود سرمون آمد که تمام لحظات عمرم با استرس جنگ و بیکاری گرانی تورم ثانیه مسئولین بی کفایت که حتی تخم مرغ و گوجه را نمی توانندکنترل کنند بعد می خواهند جهان اداره کنند بدنیا آمدیم بعد یک حرام زاده میگه سن امید به زندگی توی ایران رفته بالا سن بازنشستگی اضافه کنید الان هم که میگن نفری ۳۰لیتر بنزین احتمالآ برای ما لیتری۱۰۰۰تومان ولی موقع استفاده باقیمت فوق خلیچ فارس حساب میکنن ما هرچه میکشیم از دست خودمان هست برای همین نماینده ها دست وپا میشکستیم من که یک توی زندگیم از اینها ندیدم به نفع مردم باشه و…

 85. محمد گفته:

  خاک بر سر نمایندگان ما
  پول مفت میگیرند ولی فقط به فکر جیب خودشون هست
  دولت هم که توی دزدی دست همرو از پشت بسته
  آخه این چه طرح مسخره و احمقانه ای هست؟؟
  خب بگید می خواهیم بنزین رو آزاد و 5000 تومن کنیم دیگه این مسخره بازی ها و قطره قطره بالا بردن با طرح های مسخرتون دیگه چه کوفتیه؟؟؟
  ممنون از سایت کاما پرس

 86. حسین گفته:

  اگربهانه شما کمک به محرومین است از راهای دیگر نیز می توان این کار را کرد اگر برخی می خواهند خود را مطرح کنند از راهای دیگر مطرح کنند سهمیه 30 لیتر برای هر فرد در شهرهای پر جمعیت کم هست در شرایط کرونایی که همه می دانند کمتر باید سوار اتوبوس یا مترو شد ایا کارمندان کاسبها می توانند با خود رو شخصی و این سهمیه سر کار بروند یا باید با قاطر والاغ سر کار بروند بعد هم چرخه اقتصاد با کار و تلاش به گردش در می اید نه با بنزین فروشی خود به خود اینها افزایش قبمتها را بدنبال دارد تروید یک کمی عاقلانه تر فکر کنیید زمینه مناست شغل هر قشر را فراهم کنیید مثال به کشاورز بذر و سموم مناسب بدهید امکانات کار برای جوانها فراهم کنیید کاری ماندگار کنیید نه کاری کنیید که بمانببد تا کی می خواهید با زار سیاه بنزین فروشی راه بینداریید و جامعه را به سیر گدا پروری وواسطه گری سوق دهیید ما اگر با طرخهای عدهای که نا اگاه هستند در مجلس یا دولت مخالفییم با کل نظام اصلا مخالف نیستتم ما می خواهییم با پیشرفت کشور به نظام جمهوری اسلامی افتخار کنییم فونت خلیج فارس را به رخ مردم نکشیید

 87. حسین گفته:

  باز مانند سال گذشته جامعه را دچار آسیب نکنیید در سرایط کرونایی اقای نماینده کدام عاقل دنبال سختگیری بنزین می رود با کدام زیر ساختها در شهرهای بزرگ با سوئ تدبیر لطمه به نظام نزنیید ما مدافع نظام هستییم نه مخالف

  اگر فردی بدون مشورت بخاطر رای آینده یا پست آینده طرحی بدهد او هم خیانت کرده است برویید ننینیید سردار شهید سلیمانی و شهید فخری زاده بی نام و نشان چه خدماتی انجام دادند دنبال چیزهای عامیانه پسند و رای جمع کن نروییم به دنبا خد مت باشییم نه شهرت این کشور به لطف خدا و برکت خون شهیدان و تلاش مردان بی
  نام و نشان مسیر خود را ادامه می دهد باز هم می گوییم از راهای متعددی می توان به محرومین خدمت کرد با افزایش معقول هزینه آن را به محرومین بدهیید اگر راست می گویید و جای دیکر هم هزینه نشود

 88. ناشناس گفته:

  واقعا که نمایندگان مسخره ای داریم با طرح هایی که فقط دنبال گرانی و بدبختی ملت هستن من موندم قالیباف رییس مجلس بعداً با امثال این طرح ها می‌خواد رییس‌جمهور بشه

 89. عیسی گفته:

  معلوم نیست اون بالا چه خبره.خداشاهده فقط تو کف یه مشت آدم بی سواد موندم. از ماست که برماست.خلایق هر چه لایق.

 90. 😔😔😔 گفته:

  خیر سرتون ماهی ۳۰لیتر ۳۰هزار تومن به کجای مردم میرسه نمیدونم چرا دست از سر ایت هزار بر نمیدارید دزدای عوضی مال مردم خور مرغ کیلو ۳۰هزار تومنه چرا نابود نمیشید مردم راحت بشن خدابا خودت به داد مردم برس به طوفان نوح کم داریم خدایا التماست میکنم کاری کن

 91. فرهاد گفته:

  یه پیشنهاد
  سرپرست خانوار به دولت یارانه پرداخت کنه در کنار ان دولت قیمت ها رو ثابت نگه داره .
  اینجوری بشه که ملت به دولت یارانه پرداخت کنه .

 92. علی گفته:

  دیگه به جایی رسیدیم که دولت برای بقای خودش مجبور به سرکیسه کردن مردم شده و ناچار به زیر هر سنگی و به هر جایی که فکرشون میرسه سر میزنه .! بیخود نیست که میگن آدم وقتی غرق میشه به حباب های روی آب هم دست میندازه .

 93. محسن گفته:

  مجلس اگر خواهان این است که قیمت بنزین و هرآنچه به ضرر مردم هست افزایش بدهند ،این کار را انجام بدهند اما به شرطی که درآمد مردم هم مثل یارانه و حقوق را به به قیمت جهانی برسانند.کیفیت ماشین هم جهانی شود مصرف سوخت ماشین باید صدی 2/5 لیتر باشد البته قیمت هم جهانی کنند نه مثل الان ماشین ما از جهان هم گرانتر است. جاده ها هم استاندارد باشه

 94. رهگذر گفته:

  یعنی میخوان کار احمدی نژادوتکرارکنند که الان با۴۵۰۰۰تومن یارانه فقط میشه دوکیلو یاکمتر پنیر بگیریم وبنزین وآب وبرق وگاز وشیر موادغذایی که همه چندده برابرشدند هیچ

 95. روح اله گفته:

  واقعا گل گفتی بانظرت صددرصد موافقم…
  متاسفم برای خودمون..برای اینکه نمیدونم کی میخوایم بیدارشیم

 96. روح اله گفته:

  واقعا تاکی بخدا دیگ خسته شدیم…لعنت ب مسئول و نماینده بی لیاقت بیسواد بیشعور خیانتکار اختلاس گر کارنابلد

 97. ایرانی گفته:

  آگه واقعا کار بلد هستید یارانه را به دلار همان روز اجرا حساب کنید هر نفر 42 دلار قرار بود یارانه بدید پس چی شد
  ثروتمندترین کشور جهان هستیم و فقیرترین مردم
  خدا ازتون نگذره

 98. علی گفته:

  بنزین در ایران از آب معدنی ارزانتر است و همین باعث مصرف بسیار بالا ترافیک و آلوذگی هوا شده . ارزانترین بنزین در کشورهای همسایه نفنی و غبر نفتی لیتری بالای 10000 تومان است. در ایرا ن هم بدون ترس باید قبمت سوخت ها واقعی گردد و از اخلا ف قیمت دولت به مردم خدمات بیشتری بدهد.

 99. جلال رفیعی گفته:

  خدا لعنت کند هر کسی که نقشه می کشه برای جیب مردم شما نماینگان دیگر همه چیز تو این مملکت گل وبلبل شده امدید لنگ این 30 لیتر بنزین را گرفتیید بابا مملکت را دارند چپاول می کنند دزذها رانت خوارها اقا زاده ها از ما بهترها این 30 لیتر بنزین هم را شما بخورید چی از جان مردم می خواهید برید دنبال ان طرحهای قبلی که نماینگان داده اند ببینید بکجا رسیده اند خجالت هم چیز خوبی هست اگر راست می گوید برید طرح بدید برای باز گردانیدن اموال بیت المال که برده ویا دارند می برند کجای کارید ای کیوها

 100. ناشناس گفته:

  بابک زنجانی خاوری برادر روحانی برادر جهانگیری و…..اینها زمانی تصمیم گیرنده بودن اگر نبودن این همه اختلاس نمیکردن .اینقدر گول مردم بیچاره نزنید خدا لعنتتون بکنه با این وضع مملکت داریتون

 101. مهران گفته:

  فقط بهانه می‌دین دست مسافرکشها !
  این مسافرکشهای فرصت طلب هنوز طرح اجرا نشده از مردم بدبخت کرایه بیشتر میگیرن

 102. بصیر عسکری گفته:

  بصیر عسکری
  العان هم مگر قیمت بنزین در ایران بیشتر از قیمت جهانی نیست؟ تازه بماند که در آمد ما به ریال بدون ارزش است و درآمد آنها به دلار و یورو

 103. لعنت گفته:

  سلام.دوستان گفتند 25 درصدبه حقوق هااضافه میکنیم ولی ازاون طرف نرخ مالیات رابردندبالا.خب عزیزم حساب کردی که ته حقوق یک کارمندبدبخت چقدرمیمونه؟حالا هم طرح مزخرف بنزین که میخادهمه چی رو روسر مردم خراب کنه.واقعاخدالعنت کنه آدم هایی روکه نفسشون ازجای گرم بلندمیشه وخبرازمشکلات مردم ندارند.لعنت

 104. جعفر گفته:

  با همه احترام به همه نظرها و دیدگاهها وضعیت امروز به خاطر بی عرضگی دولت و انصارشان هست که از اتاق شیشه ای مملکت را اداره می کنند در میان مردم نیستند و نمایندگان مجلس قبلی که خدا از انها نگذره فقط وکیل الادوله بودند زندگیشان به روز سیاه کشیده بشه با این اهمال و سست کاریشان

 105. مهدی گفته:

  بجای صادر کردن انقلاب خواهشا اینارو (نمایندگان مجلس) صادر کنید به کشوهای دیگه که هم باعث نابودی اونا میشید هم ما نجات پیدا میکنیم اقتصاد کشورم رشد میکنه

 106. حسن گفته:

  این نمایندگان فکر میکنند تمام مردم مثل انها حقوقهای نجومی و کارانه های محرمانه فوق نجومی‌دارند ،بدبختی این است که هرچه ایده دارند تماما به نفع قشر مرفه میباشد ،چطوز یارانه بنزین از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر وانهم به قیمت ۱۰۰۰ تومان ولی نوقع فروش به قیمت جهانی ؟ مگر ما به نرخ جهانی دستمزد میگیریم ؟

 107. ارمين گفته:

  شما خودرو رو با تعرفه جهانی بده دست مردم بنزینو هم جهانی بفروش به ملت خودت که تولید کننده بنزینند ای مجلس عدالت محور و انقلابی ووو

 108. فرشاد گفته:

  سلام خدایاچی به سرمون اومده که دوروزمنتطردریافت یارانه برای خرید نان هستم دوروزواقعاپول نون هم نداشتم ازاول ماه رمصان دخترم چادرنماز ازم خواست به قران یک ماه میگم یادم رفت .تعطیل همه جا ملحفه پتوی خونم روبراش بازکردم که چادر کنه نمیدونم اگه درحق ماظلم میشه نکنید اگه بعداتورم میشه همین الان پول نون هم نداریم خودتون وانصافتون ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز