یارانه اختصاصی برای بازنشستگان ؛ پیشنهادی که حامیان میلیونی دارد

تعداد زیادی از بازنشستگان تامین اجتماعی صبح امروز مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند. آنها به کم بودن حقوقها و تعلق نگرفتن یارانه های معیشتی کرونا به این قشر اعتراض کردند.

به گزارش کاماپرس، خیلی از بازنشستگان تامین اجتماعی از همسان سازی حقوق بازنشسته ها راضی نیستند. آنها معتقدند در این همسان سازی عدالت رعایت نشده و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خیلی کمتر از حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری است.

آنها همچنین به تعلق نگرفتن یارانه های معیشتی و یارانه های اخیر کرونا هم اعتراض دارند و معتقدند با حقوق ناچیزی که دارند چرا در لیست مشمولین دریافت این یارانه ها هیچ جایی ندارند. خیلی از آنها معتقدند داشتن بیمه دلیل بر بی نیازی آنها نیست و حدود ۷۶ درصد آنها جزو فقرای جامعه محسوب می شوند، چون با حقوق بین ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان نمی توانند از پس هزینه های سنگین زندگی بر بیایند.

چرا هیچ یارانه ای به بازنشستگان تعلق نمی گیرد

بازنشستگان تامین اجتماعی فقط یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت می کنند و نام تعداد زیادی آنها در لیست یارانه معیشتی بنزین که از سال گذشته پرداخت آن شروع شد، وجود ندارد.آن زمان اعلام شد کسانی که ملک شخصی و خودرو دارند مشمول دریافت این یارانه نمی شوند. به همین دلیل خیلی از بازنشستگانی که ملک شخصی یا خودرو داشتند از این دایره بیرون ماندند.

البته بازنشستگان از یارانه معیشتی کرونا هم که دو مرحله از آن پرداخت شده است، هیچ سهمی نداشته اند. چون هم حقوق ثابت دریافت می کنند و هم بیمه دارند. حقوقی که خیلی از آنها معتقدند فقط چند روز اول ماه دوام می آورد و خیلی از آنها برای تامین هزینه های زندگی باید به سراغ شغل دوم بروند.

آمار نشان می دهد در یک سال گذشته تعداد بازنشستگانی که مسافر کشی و یا دست فروشی می کنند، افزایش زیادی داشته است. با این حال خیلی از بازنشسته ها معتقدند با این حقوق های کم چرا یک یارانه اختصاصی برای آنها در نظر گرفته نمی شود، یا چرا مثل بازنشستگان کشوری و لشگری بین ۶۰ تا ۷۰ درصد حقوقشان بیشتر نمی شود.

بیانیه بازنشستگان تامین اجتماعی به تسعیر نرخ ارز

بازنشستگانی که صبح امروز مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند، به تسعیر نرخ ارز هم اعتراض دارند . آنها در بیانیه ای اعلام کردند، بررسی نرخ تسعیر ارز ۱۷۵۰۰ تومانی که در دستور مجلس قرار گرفته، آثار منفی فراوانی برای آنها و خانواده‌های کارگری به همراه دارد.

بازنشستگان در این تجمع، شعار‌هایی مثل حقوق ما ریالی هزینه‌ها دلاری، تا حق خود را نگیریم آرام نمی‌نشینیم، امنیت، معیشت حق مسلم ماست سرمی‌دادند. خیلی از آنها معتقدند با حقوق ناچیزی که می گیرند بعد از ۳۰ سال کار حالا جزو حداقلی بگیرهای جامعه هستند و گرانی های اخیر و تورم نمی توانند از پس هزینه های زندگی بر بیایند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.