گران فروشی 500 هزار تومانی کله پاچه

گرانفروشی به بازار طباخان هم رسیده، تا جایی که برخی گزارش ها حاکی از آن است که یک دست کله و پاچه ۷۵۰ هزار تومان فروخته می شود، یعنی ۵۰۰ هزار تومان بیشتر از نرخ تصویبی اتحادیه.

به گزارش کاماپرس، با این قیمتهای نجومی که در بازار گوشی موبایل و لپتاپ و خودرو آپارتمان و لوازم خانگی مطرح می شود ، حالا نوبت کله و پاچه است تا خودی نشان بدهد. قیمت یک دست کله‌پاچه درجه یک بین ۱۸۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است؛ کله‌پاچه درجه هم حداکثر ۱۵۰ هزار تومان فروخته می شود، اما شکایتهایی به دست اتحادیه رسیده که نشان می دهد بعضی از طباخی ها کله و پاچه را ۵۰۰ هزار تومان بیشتر از نرخ تصویب شده فروخته اند.

حسن رواسی رئیس اتحادیه طباخان تهران درباره این گران فروشی ها و قیمت اصلی کله و پاچه می گوید:« اتحادیه فعلا نرخنامه‌ای برای واحدهای صنفی درنظر نگرفته‌است و این واحدها با توجه به کیفیت کله‌پاچه قیمت‌گذاری می‌کنند. متاسفانه برخی از واحدهای صنفی گران‌فروشی می کنند و عمده شکایات اخیر هم بابت همین مساله بوده است. برای مثال شکایتی داشتیم مبنی بر فروش یک دست کله‌پاچه به قیمت ۷۵۰ هزار تومان که به معنی ۵۰۰ هزار تومان گران‌فروشی است.

قیمت کله‌پاچه کامل درجه یک بسته به کیفیت بین ۱۸۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است؛ همین‌طور کله‌پاچه درجه دو بسته به کیفیت حداکثر ۱۵۰ هزار تومان نرخ می‌خورد. یکی دیگر از مشکلات گران‌فروشی فعالیت واحدهای صنفی بدون مجوز است که متاسفانه بازار کار واحدهای مجاز را خراب کرده، چراکه بخش عمده‌ای از گران‌فروشی‌ها مربوط به این واحدها است.»

به گزارش دنیای اقتصاد رئیس اتحادیه طباخان تهران معتقد است کرونا و مشکلاتی که درست کرده روی درآمد اعضای اتحادیه تاثیر زیادی گذاشته است. او می گوید:« کرونا بیشتر از ۸۰ درصد روی درآمد طباخی ها تاثیر داشته است.کرونا که شایع شد تمام واحدهای صنفی ما دو ماه تعطیل بودند و بعد از اینکه شرایط کمی بهتر شد فقط به‌صورت بیرون‌بر فعالیت می‌کردند. در ۶ماه ابتدایی سال درآمد واحدهای صنفی به قدری کاهش یافت که برخی در پرداخت اجاره بهای مغازه هم به مشکل برخوردند.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.