رکود فروش خودرو در آمریکا کی تمام می شود؟

ژیوار

آمارها نشان می دهد وضعیت فروش خودرو در بازارهای آمریکا نسبت به ابتدای دوره شیوع کرونا در شرایط بهتری قرار گرفته و امید به بازگشت رونق به این بازارها وجود دارد.

به گزارش کاماپرس به نقل از فوربس، اگر باور دارید که کاهش میزان تجارت بخاطر بیماری کرونا، هزینه‌های مخرب اقتصادی را به همراه داشته است، فقط اطلاعاتی را که دیروز منتشر شد در نظر بگیرید. براساس این اطلاعات، در بازه زمانی دو ماهه از 2 مارس تا 3 ماه مه (از 12 اسفند تا 14 اردیبهشت)، فروشندگان فرنچایز 1.5 میلیون دلار در فروش وسایل نقلیه جدید و دست دوم از دست داده اند. در حالی که اگر شرایط عادی بود بیش از 41 میلیارد دلار درآمد سالانه و 2.6 میلیارد دلار سود داشتند.

این مساله به همان اندازه که دردناک است، بسیار ارزشمند است چرا که باید بدانیم ضرر و زیان نشان روند نزولی این تجارت نیست. در واقع، علیرغم اینکه فروش خودرو در اواسط ماه مارس سقوط کرد، اما دوباره یک مسیر رو به بالا از سر گرفته شده است.

بنا به اعلام J.D. Power  یک شرکت تحقیقاتی وسایل نقلیه، هفته منتهی به 3 ماه مه؛ پنجمین هفته متوالی بهبود فروش خرده فروشی بود. در هفته جاری خرده فروشی 31 درصد کاهش داشته، اما این کاهش در مقایسه با هفته قبل 7 درصد کمتر بوده است.

بهترین آمار فروش در دالاس 

دریان سفر امید

رودستر، ارائه دهنده خدمات خرید و فروش آنلاین برای فروشندگان خودرو نیز ، خاطرنشان کرد که فروشندگانش همین روند را حتی در شهرهای دوراز انتظار مانند نیویورک، سانفرانسیسکو و دیترویت تجربه کرده اند.

در هفته منتهی به 3 مه، فروش در نیویورک و دیترویت به ترتیب 63درصد و 59درصدکاهش داشته و در مقایسه با هفته قبل که این کاهش به ترتیب 70درصد و  73درصد بوده پیشرفت خوبی محسوب می‌شود. با توجه به ارقام و اعداد این شرکت در مقایسه با هفته قبل 10 درصد افزایش فروش داشته اما فروش آن هنوز 37 درصد نسبت به مقدار پیش بینی شده کمتر است. شاید خوشایندترین نشانه این باشد که دالاس مجدداً به حجم فروش پیش از ویروس کرونا بازگشته و درهفته گذشته تنها 1درصد کاهش فروش داشته است.

J.D. Power انتظار دارد که این ماه خیلی بهتر از ماه آوریل باشد. چشم انداز دامنه فروش خرده فروشی در طول ماه مه بین 900.000 تا 1.1 میلیون واحد است که نشان دهنده کاهش 15درصد تا 31درصد از مقدار پیش بینی شده قبل از ویروس کرونا است. این شرکت تحقیقاتی، فروش خرده‌ فروشی خودرو را در سال 2020 با توجه به ویروس کرونا در دامنه 11.4 تا 12.5 میلیون دلار پیش بینی کرده است  در حالی که قبل از آن تخمین میزان فروش 13.4 میلیون دلار بود.

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
آژانس هرمس 724
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز