زن پولدار

چند زن با ثروت میلیارد دلاری در جهان وجود دارد؟

بر اساس مطالعات انجام‌شده توسط یک موسسه تحقیقات مالی سوئیسی تعداد زنان میلیاردر جهان با افزایش ۴۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۳ به ۲۳۳ نفر افزایش‌یافته است .

به گزارش کاما پرس به نقل از UBS ، در این مطالعات جدید عنوان‌شده است که در سال گذشته علیرغم افزایش میزان حساب بانکی افراد میلیاردر جهان، تعداد آن‌ها همچنان با افزایش مواجه است. بنا به این گزارش، در حال حاضر به نسبت ۵ سال گذشته در جهان ۲۱۰۱ میلیاردر وجود دارد که ۵۸۹ نفر یا به عبارتی ۳۸.۹ درصد از آن‌ها را اشخاص حقیقی تشکیل می‌دهند. در همین دوره ۵ ساله(از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸) مجموع ثروت آن‌ها بیش از ۳۴.۵ درصد افزایش داشته که درمجموع به ۸.۵ تیلیارد دلار رسیده است. بنا به گزارش بانک سوئیس، ارزش این ثروت میلیاردی در سال ۲۰۱۸  برای اولین بار در  ۵ سال اخیر به قدرت دلار آمریکا، اختلافات تجاری، ترس از کاهش رشد اقتصادی و نوسانات بازار تجاری متکی بوده است.میلیاردرهای آمریکایی تنها کسانی بودند که حتی ذره‌ای در سال ۲۰۱۸ دچار شیب نزولی نشدند و ثروتشان ۰.۱ درصد افزایش یافت. در پایان سال ۲۰۱۸ آمریکا ، خانه ۷۴۹ میلیاردری بود که مجموع ثروتشان ۳.۶ تیلیارد دلار است.

بااین‌وجود منطقه آسیا و اقیانوسیه، همچنان خانه بزرگ‌ترین ثروتمندان جهان است که با ۷۵۴ میلیاردر ،ثروتی معادل ۲.۵ تیلیارد دلار دارد و ۳۶ درصد جمعیت میلیاردر جهان را در خود جای‌داده است. در این میان چین با ۴۳ درصد، هند با ۱۴ درصد، هنگ‌کنگ با ۹ درصد و ژاپن با ۴ درصد، ترکیب جمعیت میلیاردرهای این منطقه را تشکیل می‌دهند. سال گذشته جمعیت میلیاردر در اروپا، آفریقا و خاورمیانه ۵ درصد کاهش داشت و با ۵۹۸ نفر ثروتی معادل ۲.۴ تریلون داشت. در این گزارش همچنین اعلام شد که شمار زنان موجود در این لیست قابل‌توجه است. در حال حاضر ۲۳۳ زن میلیاردر در جهان وجود دارد که بنا به گزارش سال ۲۰۱۳ با ۱۶۰ زن در این لیست، این آمار رشدی ۴۶ درصدی داشته است. این شدت رشد عمد تا توسط زنان آسیایی و کارفرمایان زن  صورت گرفته است و این در حالی است که آسیا همچنان سنت مردسالاری را دارد.

پول