چرا ارزش بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت نصف شد؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته یکی از تاریک‌ترین روزهای عمر خود را سپری کرد. تنها ۲۴ ساعت لازم بود تا ارزش این ارز دیجیتالی در ۲۴ ساعت نزدیک به ۵۰ درصد افت کرده و به ۳۸۰۰ دلار برسد. این دومین بار در تاریخ است که ارزش این ارز مجازی با چنین افت فاحشی مواجه می‌شود.

به گزارش کاماپرس به نقل از بیت‌کوین نیوز، در پی کاهش بی‌سابقه ارزش بیت کوین، بسیاری از معامله‌کنندگان این حوزه غافلگیر شده‌اند. بر اساس گزارش BitMEX، نزدیک یک میلیارد دلار بیت کوین که در اختیار این افراد قرار داشته، از بین رفته و به آن‌ها خسارت وارد شده و بسیاری از سرمایه‌گذاران را سردرگم کرده است. سوالاتی که اینجا مطرح می‌شود این است که چه چیزی باعث این اتفاق شده و در نهایت قدم بعدی چه خواهد بود؟

چه چیزی باعث کاهش ارزش بیت کوین شده است؟

راس میدلتون (Ross Middleton) یکی از مدیران ارشد مالی صرافی «DeversiFi» به ضعف بازارهای سنتی اشاره می‌کند که سرمایه‌گذاران را به بازر‌های غیر مرتبط با بیت کوین فراری می‌دهد. از نظر او این بازار‌ها عموما جایگزین‌های استاندارد برای سرمایه‌گذاری هستند که انتخاب اول بسیاری از این افراد هم هست:

معامله کنندگان در حال خارج شدن از بازار بیت کوین هستند تا حداکثر بهره‌برداری از سرمایه خود را داشته باشند. احتمالا آن‌ها فکر می‌کنند که این بازار برای حفظ کوتا‌ه مدت سرمایه‌های آن‌ها بهتر است.

راز آسمان پایتخت

سخنان میدلتون را اکثر متخصصان این حوزه نیز تایید می‌کنند. همچنین یکی دیگر از دلایلی که به نصف شدن ارزش بیت کوین نسبت داده می‌شود، صندوق‌های پوشش و حفاظت از سرمایه‌گذاری‌های پرخطر است که از خسارت‌های این چنینی جلوگیری می‌کند. این بدان معناست که مدیران همواره باید سرمایه‌های خود را در بازه مشخصی از خطرپذیری نگه دارند.

نوسانات ارزش بیت کوین نیز این داستان‌ها را تایید می‌کند ولی برای درک بهتر این قضیه بهتر است از داستان مرغ و تخم مرغ مثال زد. افزایش فروش، نوسانات بیشتری را در پی خواهد داشت و افزایش نوسانات نیز فروش بیشتری را رقم می‌زند. علاوه بر این، مدتی است که در بازار بیت کوین، از بحران‌های ناشی از کاهش ارزش این رمزارز خبر می‌دهند.

یک تئوری دیگر

تئوری دیگری که در رابطه با کاهش ارزش بیت کوین مطرح می‌شود، کلاه‌برداران «PlusToken» هستند که تنها یک روز پیش از نصف شدن ارزش بیت کوین، تحرکات زیادی در بازار داشته‌اند. گفته می‌شود نزدیک ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین به بازار‌های دیگر منتقل شده تا تبدیل به پول‌های بی پشتوانه شوند.

آریاپی
آهن رویال
اوج آرام
رایانه کمک
دادپویان
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز