پیش فروش 45 هزار خودرو هفته بعد آغاز می شود

ژیوار

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد پیش فروش 45 هزار خودرو از محصولات این شرکت از هفته آینده آغاز می شود.

به گزارش کاماپرس، گویا سیاست جدید وزارت صنعت و سرپرست جدید این وزارتخانه پیش فروش های متعدد برای آرام نگه داشتن بازار خودرو است و این سیاست با هماهنگی شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا در حال پیاده سازی است.

از زمان جایگزین شدن مدرس خیابانی به جای رحمانی یک پیش فروش فوق العاده توسط دو شرکت بزرگ خودروساز کشور با روش ثبت نام و قرعه کشی به اجرا گذشته شده و اکنون مدیرعامل ایران خودرو از انجام پیش فروش دیگری در هفته آینده خبر داده است.

به نظر می رسد این سیاست موجب می شود تقاضای خودرو بلافاصله بعد از پایان قرعه کشی و برنده نشدن میلیون ها متقاضی به پیش فروش 45 هزار خودرویی ایران خودرو سوق داده شود و این تقاضا حداقل برای مدتی روانه بازار آزاد نشود.

بنا به اعلام تسنیم، فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید معاونان وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی از نمایشگاه نظام پیشنهادات کارکنان ایران خودرو درخصوص روند تولید در این خودروساز گفت: با وجود محدودیت‌های بین‌المللی، در اردیبهشت‌ماه امسال، رکورد تولید در ایران خودرو با تولید 51هزار دستگاه خودرو شکسته شد.

دریان سفر امید

وی  با اشاره به آغاز پیش فروش 45 هزار خودرو از محصولات این شرکت از هفته آینده خاطرنشان کرد: با تمهیداتی که وزارت صمت در نظر گرفته، سعی بر این است که خودرو به دست مصرف کننده واقعی برسد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: اقدامات متعددی در زمینه ارتقای موتورهای تی. یو.5 و تی.یو.3 و موتور ای.اف.7 در راستای کاهش آلایندگی‌ و مصرف سوخت و همچنین عبور از استانداردهای 85گانه انجام داده ایم.

تحویل تمام خودروهای معوقه تا 2 ماه آینده

وی درخصوص تولید خودروهای برقی خاطرنشان کرد: تولید خودروهای برقی فرآیند مشخصی دارد که ایران خودرو گام های خوبی در این زمینه برداشته است.

مقیمی افزود: درحال حاضر، محصولات ایران خودرو براساس استانداردهای مصوب ملی تولید می شود.

وی درخصوص خودروهای ناقص کف کارخانه اظهار کرد: بعضی از این خودروها یک تا دو قطعه کسری دارند که با ترخیص قطعات از گمرک جمهوری اسلامی ایران،‌ خودروها تکمیل و تحویل مشتریان خواهند شد.

مقیمی از کاهش تعداد تعهدات معوق خبر داد و گفت: تعداد تعهدات معوقه به مشتریان به 30هزار دستگاه رسیده است که در بازه زمانی یک تا دو ماهه به مردم تحویل می دهیم.

انتهای پیام

مرتبط با : ایران خودرو
نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
آژانس هرمس 724
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز