پیروزی «بایدن» به کدام ایالت وابسته است؟

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا اعلام کرده است که در صورت پیروزی در ایالت فلوریدا ، برنده نهایی انتخابات خواهد بود اما سوال اینجاست که این ایالت چند رای الکترال در کالج انتخابات ریاست جمهوری دارد؟

به گزارش کاماپرس، در حالی که تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فقط 4 روز دیگر باقیمانده ، وزن ایالت های مختلف در این انتخابات به موضوعی بسیار حائز اهمیت تبدیل شده است و بحث بر سر آرای الکترال هر ایالت و احتمال تعلق گرفتن این آرا به هر یک از دو نامزد به اوج خود رسیده است.

در آخرین تحول نامزد مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جو بایدن اعلام کرد که در صورت پیروزی در ایالت کلیدی فلوریدا، رییس جمهور بعدی این کشور خواهد بود.

بنا به اعلام تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «جو بایدن» رقیب اصلی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا روز پنجشنبه در کمپین انتخاباتی در کالج بروارد گفت که در صورت آبی شدن ایالت فلوریدا، کار تمام می‎شود.

فلوریدا دارای 29 رای الکترال در انتخابات پیش رو است و یکی از مهم ترین ایالت ها برای هر دو نامزد به شمار می رود.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید:

بایدن کماکان در نظرسنجی ها جلوتر است

اظهارات بایدن در حالی مطرح می‌شود که وی پیش از این طی نطقی در ایالت اوهایو گفته بود به طبقه بندی ایالت‌ها به آبی (دموکرات) و قرمز ( جمهوری‌خواه) هیچ اعتقادی ندارد.

بایدن در کارزار انتخاباتی کالج بروارد همچنین از سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در عدم مهار شیوع ویروس کرونا و مسایلی از قبیل نژادپرستی به شدن انتقاد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود به اتهام ترامپ درباره تعطیلی آمریکا در صورت پیروزی بایدن در انتخابات واکنش نشان داد و گفت: بار دیگر اعلام می‎کنم که من قرار نیست در صورت پیروزی، کشور را به تعطیلی بکشانم، بلکه می‌خواهم ویروس را نابود کنم.

اغلب نظرسنجی‌ها در آمریکا حاکی از آن است که جو بایدن نامزد دموکرات‌ها از رقیب خود جلوست؛ هر چند ترامپ بارها اعلام کرده که این نظرسنجی‌ها جعلی و ساختگی است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام