پنجره مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ + قیمت

پنجره - کاماپس
ژیوار

پنجره مجازی نوعی پنجره است که یک تصویر غیرواقعی زیبا را به جای تصویر نمای واقعی پشت پنجره نمایش می‌دهد؛ مثلا اگر نمای پشت پنجره شما چند ساختمان بلند بی‌روح هستند، می‌توانید با استفاده از پنجره مجازی طرحی از یک آبشار زیبا را چاپ کنید و روی پنجره مجازی قرار دهید. قیمت پنجره مجازی بین ۱۶۰ هزار تا بالای 3 میلیون تومان است.

راه‌هایی برای انتخاب پنجره مجازی مناسب

اولین چیزی که باید هنگام انتخاب پنجره مجازی در نظر بگیرید، اندازه دیواری است که می‌خواهید پنجره مجازی را روی آن نصب کنید. هر چقدر طول دیوار بیشتر باشد به طبع پنجره‌ مجازی که روی آن نصب می‌کنید، می‌تواند تصاویر بهتری را به نمایش بگذارد.

دومین مسئله توجه به کیفیت چاپ طرح است. چنانچه طرحی که روی پنجره مجازی چاپ می‌شود، بی‌کیفیت باشد شما نه تنها تصویر زیبایی روی پنجره واقعی خود ندارید، بلکه فرصت داشتن یک نمای خوب به وسیله پنجره مجازی را هم سوزانده‌اید.

پنجره- کاماپرس

استفاده از روشنایی مناسب

مسئله بعدی این است که بدانید پنجره مجازی باعث روشنایی فضا می‌شوند و با آگاهی از این مسئله پنجره مجازی را به دکوراسیون خانه خود اضافه کنید. لامپ‌‌های به‌کار برده شده در پنجره مجازی LED  و FLP  هستند. پس چنانچه خانه شما از روشنایی کمی برخوردار است، مثلا دورتادور خانه شما ساختما‌ن‌های بلندی هستند که علاوه بر اینکه جلوی نور را می‌گیرد، نمای زشتی هم به خانه می‌دهند، پنجره مجازی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

دریان سفر امید

به طور کلی پنجره مجازی برای محیط‌های اداری، اتاق خواب، پذیرایی و آشپزخانه و فضاهای آموزشی که کودکان در آن رفت‌وآمد دارند، مانند مهدکودک‌ها گزینه بسیار خوبی است. این محصول مناسب مکان‌های مرطوب نیست و برای محیط‌های تاریک یا حتی جاهایی که پنجره ندارند، مناسب است تا فضای بسته و تاریک را کمی بزرگ‌تر و نورانی‌تر نشان دهد.

بیشتر بخوانید:

انواع پنجره مجازی موجود در بازار

 پنجره ثابت مجازی: پنجره ثابت ساده‌ترین نوع پنجره مجازی است که طی آن شما یک تصویر را انتخاب می‌کنید که پس از چاپ روی آن می‌افتد و گزینه اضافه دیگری به شما نمی‌دهد.

پنجره مجازی تایلی: از چند پنجره کنار یکدیگر تشکیل شده است که در کنار یکدیگر مانند پازل، تصویر بزرگ‌تری را نشان ‌می‌دهند.

پنجره متحرک: پنجره مجازی متحرک چند ویژگی جالب دارد؛ مثلا اینکه می‌توان تصاویر متحرک روی آن پخش کرد یا اینکه می‌توان تصاویر منعکس شده روی پنجره مجازی را تغییر داد. دقیقا خلاف سایر مدل‌های پنجره مجازی که می‌توان فقط یک طرح برای آن چاپ کرد و فقط همان یک طرح را می‌توان روی آن نمایش داد.

پنجره مجازی الکترونیکی: گران‌ترین نوع پنجره مجازی است که با اتصال ال‌ای‌‌دی امکان پخش فیلم و سریال هم روی این نوع پنجره مجازی فراهم شده است.

پنجره مجازی-کاماپرس

قیمت پنجره مجازی در بازار

قیمت پنجره مجازی معمولا بر اساس پنل‌های ۶۰ در ۶۰ محاسبه می‌شود. قیمت ارزان‌ترین پنجره مجازی موجود در بازار با طرح آسمان مجازی ۱۶۰ هزار تومان است. قیمت هر پنل ۶۰ در ۶۰ پنجره مجازی دو میل با نورپردازی و شبکه‌بندی ۴۷۵ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت پنجره مجازی ۶ میل با همین ابعاد در حدود ۷۴۰ هزار تومان است.

خرید هر پنل ۶۰ در ۱۲۰ دو میل با نورپردازی و شبکه نیز  ۸۰۸ هزار تومان برای مصرف‌کننده آب می‌خورد. قیمت هر پنل پنجره مجازی چهار میل با ابعاد ۶۰ در ۱۲۰ نیز حدود ۹۸۵ هزار است. قیمت هر پنل ۱۸۰ در ۱۲۰ چهار میل تقریبا ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان است و هر پنل ۶ میل با ابعاد ۱۸۰ در ۱۲۰ همراه با نورپردازی و شبکه‌بندی هم سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

انتهای پیام

مرتبط با : پنساساتیان
نهال گشت
تهران آهن
سبیت
آژانس هرمس 724
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز