پرتفوی بورسی ملت رشد ۲۸۰ درصدی را تجربه کرد

بورس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

بیمه ملت یکی از ۳۰ شرکت فعال در صنعت بیمه ایران است و یکی از ۲۱ شرکت بیمه خصوصی در ایران است.این شرکت در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش کاماپرس، سرمایه اولیه شرکت در زمان تأسیس، 200 میلیارد ریال بود و در حال حاضر، بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ و صورت‌جلسه هیأت‌مدیره مورخ ۹۵/۰۶/۱۹ و تأییدیه شماره 95/602/46007 مورخ ۹۵/۰۹/۲۱ بیمه مرکزی، به مبلغ ۲۸۵۰ میلیارد ریال رسیده است. شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین (سهامی عام) وابسته به تأمین اجتماعی بزرگترین سهامدار بیمه ملت (با در اختیار داشتن ۱۹٫۴ درصد از کل سهام این شرکت) می‌باشد. بیمه ملت طبق اعلام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۷ نیز همانند سال‌های گذشته در سطح یک توانگری مالی قرار گرفته و رکورد تثبیت نسبت توانگری مالی را در ۷ سال متوالی در صنعت بیمه از آن خود کرده‌است.ارزش پرتفوی بورسی شرکت بیمه ملت از ابتدای سالجاری تا اکنون به رقم ۳۲۰۰ میلیاردتومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، ارزش پرتفوی بورسی شرکت بیمه ملت، ابتدای سال جاری حدود ۸۲۰ میلیارد تومان بود که با بازدهی ۲۸۰ درصدی مواجه شده است. این مقدار رشد ناشی از رویکرد سهامداری در شرکت‌های ارزش محور با سهام بنیادی بوده که به نظر می‌رسد سهام شرکت‌های خریداری شده دارای بنیاد قوی بوده است. پرتفوی سرمایه‌گذاری بورسی شرکت بیمه ملت همگام با رشد بازار سرمایه از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است.  جالب‌تر این‌که این مقدار رشد در پرتفوی بورسی شرکت بیمه ملت بدون تزریق پول جدید رخ داده است.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پبام

مرتبط با : بیمه ملت
دادپویان
ایده سبز
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز