پراید ۹۰ میلیونی شد، ریزش شدید پژو ۲۰۶ بعد از تحلیف جو بایدن

قیمت پراید سرانجام از مرز ۱۰۰ میلیون تومان عبور کرد و حالا با قیمت ۹۰ میلیون تومان در بازار خودرو معامله می شود.

به گزارش کاماپرس، قیمت خودرو هر روز کمتر از روز قبل می شود. فعالان بازار خودرو معتقدند تغییرات لحظه ای نرخ دلار و البته تحلیف جو بایدن موج جدیدی از کاهش قیمتها را به همراه داشته است. تا جایی که قیمت پراید که یکی دو روز پیش ۱۰۳ میلیون تومان بود حالا به ۹۰ میلیون تومان رسیده است. پژو ۲۰۶ تیپ دو هم که تا چند روز پیش حدود ۲۰۵ میلیون تومان قیمت داشت در حال حاضر با قیمت ۱۷۰ تا ۱۷۸ میلیون تومان معامله می شود.

به گفته نعمت الله کاشانی نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تا چند وقت پیش قیمت خودرو روند افزایشی داشت و به صورت لحظه ای شاهد افزایش قیمت ها بودیم اما در حال حاضر کاهش قیمت ها روزانه و لحظه ای است.

او درباره اینکه چه عواملی در کاهش قیمت خودرو دخیل هستند، می گوید:« اگر از کاهش قیمت دلار و تاثیر آن در بازار خودرو بگذریم، تحویل خودرو توسط خودروسازان به مردم و اثرات مثبتی در بازار داشته است.

در حال حاضر خودروسازان خودروهایی که پیش فروش کرده‌اند را تحویل می دهند و این عرضه باعث ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا شده است. تولید خودروسازان افزایش یافته است و این افزایش تولید تاثیر بسیار زیادی روی بازار دارد و ممکن است حتی عرضه بیشتر از تقاضا شود.»

پژو پارس و سمند ال ایکس در بازار چند؟

سمند ال ایکس بین ۱۷۰ تا  ۱۷۸ میلیون تومان قیمت دارد. پژو پارس سال هم با قیمت ۱۹۲ تا ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می رسد. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم با قیمت ۲۵۰ میلیون معامله می شود.قیمت رنو تندر پلاس دنده ای حدود ۳۴۱ میلیون تومان است.

به گزارش  دنیای اقتصاد،  رانا ۱۸۵ میلیون تومان و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک ۳۸۰ میلیون تومان قیمت دارد. پژو 405 GLX هم با قیمت ۱۶۹ تا ۱۷۸ میلیون تومان در بازار خودرو به فروش می رسد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : ایران خودروسایپا