ورزقان کجاست؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

بعدازظهر امروز یکشنبه 31 اردیبهشت، اخباری مرتبط با وقوع سانحه برای هلیکوپتر حامل رییس جمهور و همراهان وی منتشر شد. محل وقوع حادثه هلیکوپتر هیات دولت به طور دقیق مشخص نیست، اما خبرهایی وجود دارد مبنی بر اینکه در منطقه جنگلی بین کلیبر و ورزقان سقوط کرده‌ است. تاکنون تیم‌های نجات به منطقه اعزام شده‌اند، اما جزئیاتی درباره اینکه محل حادثه را یافته‌اند یا خیر اطلاع رسانی نشده‌ است.

به گزارش کاماپرس، خبرهای درباره وقوع حادثه برای یکی از بالگردهای کاروان دولت در سفر آذربایجان شرقی وجود دارد که بر مبنای آن گفته می‌شود یکی از بالگردها در منطقه بین شهرستان کلیبر و ورزقان سقوط کرده‌است. تیم‌های امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

برخی اخبار تایید نشده حاکی از این است که هلیکوپتر حامل رییس جمهور ساعتی در رادار نبوده است. اما از محل و چگونگی سقوط خبری نیست. با این حال با توجه به برخی تماس‌های ناقص، زخمی بودن بعضی از همراهان قطعی است.

بیشتر بخوانید:

راز آسمان پایتخت

جنگل پیر داوود ورزقان کجاست؟

جنگل ارسباران از مناطق دیدنی استان آذربایجان شرقی در شمال غربی کشور است. این منطقه از امامزاده میرداود (آرامگاه پیرداود) در شهرستان ورزقان و جنگل پیر داود در نزدیکی روستای خوینه‌رود گرفته تا روستاهای اطراف روستای خوینه‌رود مانند سونگون، طویل، اوزی و غیره را شامل می‌شود. علاوه بر جنگل‌های ارسباران در این بخش از استان آذربایجان شرقی، می‌توان به منطقه هفت چشمه و قلعۀ تاریخی «آغجا قلعه» اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی و وضعیت آب و هوای شهرستان ورزقان چگونه است؟ این شهرستان از سمت شرق به شهرستان اهر، از سمت غرب به شهرستان‌های مرند و شبستر متصل است. همچنین  از سمت شمال به شهرستان‌های کلیبر و جلفا و از سمت جنوب به شهرستان تبریز محدود شده ‌است. کلیبر که از جنوب با اهر هم مرز است آب و هوای معتدل کوهستانی دارد به همین دلیل جنگل‌هایی با پوشش گیاهی متنوعی دارد.

انتهای پیام

رایانه کمک
آهن رویال
آریاپی
دادپویان
اوج آرام
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز