واکسن کرونای ایرانی به زودی آزمایش بالینی می شود

ژیوار

وزیربهداشت ایران خبر داده که به کمک تولیدکنندگان داخلی، واکسن کرونای ایرانی به زودی وارد مرحله آزمایش بالینی می‌شود.

به گزارش کاماپرس؛ از همان روزهایی که سرایت ویروس کرونا به چندین کشور دنیا سر از اخبار درآورد و تأیید رسمی شد، بحث تولید دارو برای مقابله با این ویروس و از آن‌ مهم‌تر، تولید واکسن هم خبرساز شد و این ماجرا همچنان ادامه دارد. حالا و تقریبا در هر کشوری از دنیا گروهی از محققان به کشف واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا مشغول هستند و تازه‌ترین اخبار می‌گوید چندین شرکت معتبر دارویی به موفقیت‌هایی هم دست پیدا کرده‌اند.

با این حال و با اینکه تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها از احتمال ساخت و تولید انبوه این واکسن در دنیا تا چند ماه آینده حکایت دارد؛ وزیربهداشت ایران اعلام کرده که واکسن کرونای ایرانی به زودی بر روی انسان آزمایش می‌شود.

یک سال تا 14 ماه به ورود واکسن کرونا به بازار باقی مانده است

سعید نمکی وزیربهداشت؛  در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فارمکس در هتل المپیک تهران گفته است: در زمینه ساخت واکسن کرونا گامهای مؤثری برداشته‌‌ایم و امروز با استفاده از تجربیات جهانی دانشمندان کشور ما به‌سرعت گام برمی‌‌دارند؛ امروز در ساخت واکسن اکثراً  مدل‌‌های حیوانی را پاس کرده‌‌ایم و در آینده بسیار نزدیک برای کارآزمایی بالینی این واکسن وارد عمل خواهیم شد.

دریان سفر امید

به نقل از تسنیم، او تصریح کرده است: با حمایت تولیدکنندگان داخلی در کمتر از 60 روز از واردکننده به تولیدکننده و سپس به صادرکننده اقلام مبارزه با کوووید19 تبدیل شدیم؛ نکته دیگری که کرونا به جهان آموخت این بود که برای غلبه بر کووید19 همه دنیا باید در کنار هم قرار بگیرند تابتوانند با ساخت دارو و کشف پدیده‌‌هایی که می‌‌توانند در پیشگیری از بیماری موثر باشند بر این بیماری فائق آیند.

در همین حال ایرج حریرچی هم در مصاحبه‌ اخیر خود با صداوسیمای جمهوری اسلامی اعلام کرده که در خوشبینانه‌ترین حالت، بین 12 تا 14 ماه طول می‌کشد تا این واکسن به بازار بیاید.

انتهای پیام

نهال گشت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
سبیت
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

2 دیدگاه برای “واکسن کرونای ایرانی به زودی آزمایش بالینی می شود

  1. م گفته:

    من ب دولتی ک خودش داروی سرماخوردگی رو احتکار میکنه اعتماد ندارم ک بخواد داروی کرونای استاندار و قابل استفاده ب دست مردمش برسونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز