وام 5 میلیونی بازنشستگان با 3 شرط پرداخت می‌شود

یک مقام مسئول در کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران با تشریح جزئیاتی از پرداخت وام 5 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی، 3 شرط پرداخت این تسهیلات را برشمرد.

به گزارش کاماپرس، افزایش وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی از 3 میلیون تومان به 5 میلیون تومان خبری بود که مدتی قبل از سوی مسئولان وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی اعلام شد اما تورم در ماه های اخیر چنان رشد کرده که وام 5 میلیونی برای حل مشکلات بازنشستگان بسیار ناچیز می نماید.

با این وجود تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت این وام ثبت نام کرده اند و برخی دیگر از بازنشستگان نیز در صدد دریافت آن هستند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره آخرین وضعیت وام 5 میلیونی بازنشستگان اظهار کرده است: حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از بازنشستگان به تازگی به صورت آنلاین برای دریافت این وام ثبت نام کردند که این افراد وام مذکور را با سود ۴ درصد و بدون ضامن این وام را دریافت می کنند.

علی دهقان کیا با بیان این که از ابتدای سال تاکنون به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر وام ۵ میلیون تومانی پرداخت شده است، گفت: بازنشستگانی در صورت داشتن 3 شرط لازم برای دریافت وام، این وام را دریافت می کنند و شرایط این است که بازنشستگان بدهکار نباشند، ضامن کسی نشده باشند و همچنین چک برگشتی هم نداشته باشند.

وی با اشاره به وام 50 میلیونی برای بازنشستگان مستاجر نیز گفت: ۶۰۰ سهمیه برای اعطای وام ۵۰ میلیونی در نظر گرفته‌ایم که این ۵۰ میلیون با سود ۱۸ درصد و با داشتن یک ضامن به بازنشستگانی که مشکلات مالی زیادی دارند و یا مستاجر هستند پرداخت می‌شود تا این لحظه در دو مرحله وام به دو گروه ۱۰۰ نفره پرداخت شده به ۱۰۰ نفر دیگر نیز در حال پرداخت است امیدوار هستیم بتوانیم مرحله چهارم را نیز پشت سر گذاریم.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم مرتبط با حقوق و تسهیلات بازنشستگان، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام