وام مسکن جوانان به 400 میلیون تومان افزایش یافت

تورهای مسافرتی لحظه آخر

طبق اعلام بانک مسکن سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس انداز مسکن جوانان در تهران 60 درصد افزایش یافت و به 400 میلیون تومان رسید.

به گزارش کاماپرس، سقف تسهیلات قابل پرداخت از این محل در شهر تهران در پایان سال پانزدهم با ۶۰ درصد رشد از ۲۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است .

همچنین سقف تسهیلات مذکور در شهرهای بزرگ شامل کرج مشهد تبریز اصفهان اهواز قم شیراز و کرمانشاه در پایان سال پانزدهم از ۲۱۰ میلیون به ۳۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

این میزان در مورد سایر نقاط شهری ۳۸۴ میلیون تومان بود که امسال در ترمیم صورت گرفته به ۲۹۰ میلیون تومان افزایش یافت برای برخورداری از سقف این تسهیلات سپرده گذاری ماهانه با مبلغ ۶۵ هزار تومان آغاز می‌شود و در نهایت با افزایش مبلغ در هر سال به ۲۷۴ هزار تومان در سال ۱۵ می رسد سپرده‌گذاران که می‌خواهند بین پنج سال تا پانزده سال از زمان سپرده گذاری خود از سقف تسهیلات مسکن جوانان استفاده کنند باید بیشتر از حداقل های تعیین شده واریز کنند.

هر شخصی که به سن ۱۸ سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد، می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.

راز آسمان پایتخت

متقاضیان افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانند سپرده‌گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به دفعات یا به صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنند.

برداشت از حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است اما برداشت از حساب مذکور باید به صورتی انجام پذیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال – که جداول آن در وبسایت بانک عامل متناسب با سقف و واریزی‌های جدید تعیین شده در سال ۹۹ به‌روز خواهد شد – کمتر نشود.

پرداخت تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای احداث، تکمیل و خرید واحدهای مسکونی امکان‌پذیر است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک مسکن
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “وام مسکن جوانان به 400 میلیون تومان افزایش یافت

  1. سیدجعفرکاظمی گفته:

    یک زمانی اعلام کردند وام جوانان 40 میلیون تومان است که برای آن 15 سال قسط واریز کردیم تکلیف آن وام چه میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز