وام اجاره برای مستاجران ساکن در واحدهای 75 متری

براساس تازه ترین سیاست وزارت راه و شهرسازی، به مستاجران تهرانی ساکن در واحدهای کوچکتر از 75 مترمربع، تسهیلات ودیعه اجاره پرداخت می شود.

به گزارش کاماپرس، قرار است که تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران به خانوارهای ساکن در مسکن کوچک متراژ یعنی واحدهایی مطابق با الگوی مصرف(75 مترمربع) و کمتر پرداخت شود که در سایر شهرها این متراژ 100 متر مربع است.
البته وزارت راه و شهرسازی برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت دیگری هم برای ساماندهی بازار رهن و اجاره دارد که به گفته علی قائدی، معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن برای خانواده‌های مستاجر کم‌درآمد که در واحدهای مسکونی کوچک‌ متراژ زندگی می‌کنند، جزو برنامه‌های کوتاه مدت است.
قائدی درباره برنامه‌های دولت به منظور ساماندهی بازار اجاره اظهار می کند: دولت براساس دستور رئیس‌جمهور قصد ورود به بازار مسکن به منظور ساماندهی این بازار را دارد و در همین راستا کارگروه‌های متعددی تشکیل شده که تنظیم بازار اجاره را دنبال می‌کنند.

تمدید یکساله قراردادهای اجاره

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در توضیح دیگر راهکارهای کوتاه مدت به منظور ساماندهی بازار اجاره، تصریح می کند: دولت در حال مهیا کردن شرایطی است که طی آن، خانوارهایی که قرارداد اجاره آن‌ها در طول سال 99 به اتمام می‌رسد، برای یک دوره یک ساله دیگر تمدید شود.
او می گوید: تعیین نرخ مشخص برای تمدید قراردادهای اجاره از دیگر راهکارهای دولت به منظور کنترل قیمت بازار اجاره است.
قائدی، در گفت و گو با فارس ضمن اشاره به نظر موافقان و مخالفان طرح تعیین نرخ مصوب برای قیمت اجاره، بیان می کند: دولت با در نظر گرفتن مجموعه نظرات مطرح شده و به دلیل شرایط خاص بازار مسکن، مصمم به نرخ‌گذاری در بازار اجاره است و این امر در مجموعه وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است.
معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، اضافه می کند: علاوه بر دلایل اقتصاد کلان، کمبود عرضه مسکن ملکی و استیجاری بر افزایش قیمت مسکن تاثیر گذار است.
او با اشاره به اینکه دولت برای کنترل بازار اجاره تصمیم به راه‌اندازی سیستم اجاره‌داری حرفه‌ای دارد، اظهار می کند: این امر نیازمند اعطای مشوق‌های دولتی نظیر ارائه زمین به صورت اجاره 99ساله و اعطای تسهیلات به منظور ورود سرمایه گذاران است تا حوزه اجاره‌داری حرفه‌ای برای آن‌ها جذاب شود.

 

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

7 دیدگاه برای “وام اجاره برای مستاجران ساکن در واحدهای 75 متری

 1. علی گفته:

  سلام پس کی ما تا اخر این ماه باید جابه جا شویم دولتم همیشه از کاروان عقبه به خدا انقدر نخوردیم و نپوشیدم مردیم همه درا مد میره برای اجاره

 2. امیرحسین بابایی گفته:

  سلام
  کدام دولت والا از دولت و مسئولانی که هرروز خبر اختلاس ازشون منتشر میشه توقع کمک بیهودست. جیباشون نمیدوم چقدر جا داره . حرف هم بزنیم میشیم … . اعتراض نکنیم ساکت باشیم دوستان هم پدرمون رو در بیارن. طرف سال اخر دولتش تازه یادش افتاده واسه مسکن کاری بکنه. همشم میگه باید این کار و اون کار انجام بشه معلوم نیست این کارهارو کی باید انجام بده. خدا این سلامتی رو نگیره ازمون اینها کاری واسمون نخواهند کرد.

 3. بنده خدا گفته:

  چن بار قرار یه راه کار الکی رو اجراکنن؟سال پیشم گفتن نرخ اجاره رو تعیین میکنن،چی شد اخرش؟مگه با گفتن تو جلسات بین خودشون چیزی حل میشه؟اینجا که صاحب خونه ها کارخودشو میکنن هیچ کسم به حرف و حدیث این وزیر وزرا کاری نداره،والا صاحب خونه ی ما که پارسال ۱۰۰تومن گذاشت رو اجاره،نه۲۰درصد .۲۵درصدکشید روش.امسالم باهیچی کاری نداره خودش براخودش تصمیم میگیره،پری روز زنگ زده گفته تااخرتیرماه یا۲۰۰تومنم بزارین روش بشینین یا که تخلیه کنین به همین راحتی.معلومم نیس باچه حسابی یهو۲۰۰تومن کشیده رو اجاره.اونم این خونه ی کلنگی که درو دیوارش ترک برداشته هرلحظه امکان داره خونه اوار شه رو سرمون.

 4. علی گفته:

  اجاره مسکن باید بترتیب منطقه ای باشه نه اینکه بخش فقیر نشین و کارگر نشین از همه مناطق دیگه گرونتر باشه الان در شرق تهران شمیرانو اوقاف وخیابان سراج و خاک سفید سایر مناطق شرق کرایه خونه ها سر به فلک کشیده مشتی فرصت طلب و دلال و بیکار دوچشمی که نیازی هم ندارند اجارهای ماهیانه را رصد میکنند از سوی دیگر بنگاهها هم نقش عجیبی در بالا بردن کرایه خونه ها دارند اگر دولت دست بالا میزد وبا گماردن کارشناسان ملکی در زمینه خونه های اجاره ای دخالت میکرد امروز این آشفته بازار رو در امور ملک و اجاره خانه مستاجری نداشتیم دولت باید لیست تهیه کند به املاک وبنگاها قیمت را تعیین کند و اعلام نماید اگر بترتیب مناطق قیمت گذاری میشد یا بشه ومصوب بشه وبه بنگاهها اعلام بشه و دائم بازرسی کنند بنگاهها را زیر ذره‌بین قانون بگیرند مطمئن باشید افسار گسیخته مسکن کنترل و دست دلال ها و فرصت طلبان در امور مسکن کوتاه خواهد شد ولی افسوس……………….

 5. محمد گفته:

  چجوری میخوان وام بدن
  چ جوری میخوان شناسایی کنند
  مگ یکی دو تا ده تا مستاجر هست که بتونن همه رو پیدا کنن
  خوب مثلا من مستاجرم کجا باید برم دنبال این وام
  فقط یه چیزی برا دل خوشی ملت میگن
  رسانه ها هم برا بازید بیشتر چاپ میکنن
  اگر راست میگید یه آدرسی یه مکانی یه جایی رو می‌ذاشتید برا شناسایی این افراد. مستأجر
  دیگه از بس چهل سال دروغ و دغل تحویل ملت دادن
  اگ راست هم بگن کسی باور نمیکنه
  تنها حرف راست تو این مملکت مرگ بر آمریکا هست که تمام بچه هاشون و حساب پس اندازهاشون اموال و املاک …رو میشه تو همون آمریکا سراغ گرفت ایران و ایرانی سیخی چنده

 6. رضا گفته:

  چرا یکی پاسخگو نیست من باید این ماه همون کرایه رو میدادم تمدید میکردم صابخونه گفت باید صد تومن بزاری رو کرایه خونه وگرنه بلند شو ما بدبختیم اخرم هر چی شه باید قبول کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.