هوندا؛ سازنده اولین جت تمام کامپوزیتی جهان

تورهای مسافرتی لحظه آخر

در اواخر دهه ۱۹۸۰ شرکت هوندا، یک برنامه تحقیقاتی را پایه‌ریزی کرد که برخی از اولین ثمرات آن یک جت آزمایشی ۶ سرنشین به نام هوندا MH02 بود. این جت همچنین به‌عنوان اولین جت مسافری تمام کامپوزیتی جهان شناخته شد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید.

به گزارش کاماپرس، شرکت هوندا در همکاری با دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی این جت را به مرحله اجرا درآورد و در سال ۱۹۹۲ از نمونه اولیه آن با نام N3079N رونمایی کرد.

بیشتر بخوانید:

این نمونه برای اولین بار در ۵ مارس ۱۹۹۳ پرواز کرد و تا آگوست ۱۹۹۶ تحت بررسی خلبانان و مهندسان قرار گرفت و در مجموع ۱۷۰ ارزیابی هوایی از پرواز آن جمع‌آوری شد.

راز آسمان پایتخت

جت آزمایشی MH02 با ۱۱.۲۵ متر طول، ۱۱.۲۴ متر عرض و ۴.۱۸ متر ارتفاع، اندازه متوسطی داشته و به دو موتور پرات اند ویتنی JT-15D-1 توربوفن با قدرت چشمگیر ۶۰۰ کیلوگرم بر فوت مجهز شده بودند.

با همه این‌ها، این جت دارای حداکثر ظرفیت بارگیری ۳ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم و حداکثر سرعت تخمینی ۶۵۳ گره بوده و با معرفی جت HA-420 راه را برای ورود هوندا به بخش جت تجاری سبک هموار کرد.

طراحی جت جدید در سال ۱۹۹۹ تکمیل شد و پس از سال‌ها آزمایش در نهایت گواهی FAA خود را در دسامبر ۲۰۱۵ دریافت کرد. هوندا جت از ویژگی‌های MH02 از جمله بدنه کامپوزیت و نصب موتور روی بال استفاده می‌کند.

انتهای پیام

ایده سبز
رایانه کمک
آریاپی
آهن رویال
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز