هواپیمای سوپرسونیک جدید آمریکا که چین و روسیه را شوکه کرد (ویدیو)

هواپیمای سوپرسونیک جدید ناسا که X-59 نام دارد به گونه ای طراحی شده است تا بدون این که سونیک بوم (شکستن دیوار صوتی) ایجاد کند با سرعت مافوق صوت حرکت کند. این هواپیما به خاطر شکل خاصش صدای کمتری ایجاد می کند که از زمین به سختی قابل شنیدن است. در ادامه ویدیویی تماشا می کنید که هواپیمای لاکهید مارتین X-59 را به شما معرفی می کند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

 

به گزارش کاماپرس، طراحی اولیه هواپیمای لاکهید مارتین X-59 در سال 2016 آغاز گردید و با این که سازمان ناسا از سه شرکت مختلف پیشنهاداتی برای طراحی و ساخت چنین هواپیمایی دریافت کرده بود ولی کمپانی لاکهید تنها شرکتی بود که از طرف ناسا پذیرفته شد. لاکهید مارتین X-59 در سال 2022 به ناسا آورده شد تا نخستین پرواز آزمایشی اش را انجام بدهد. سرعت کروز این هواپیما 1.42 ماخ (1510 کیلومتر بر ساعت) است و می تواند تا ارتفاع 55000 پایی (16800 متر) اوج بگیرد.

پروازهای آزمایشی دیگر در سال های 2023 تا 2025 انجام خواهند گرفت و نتایج این پروازها در سال 2027 به ایکائو فرستاده خواهند شد تا بر اساس آن ها مقررات مربوط به سفرهای تجاری سوپرسونیک در سال 2028 وضع گردد.

موتور لاکهید مارتین X-59  از نوع جنرال الکتریک F414 است و 98 کیلونیوتن نیروی رانشی تولید می کند.

پربازدیدترین ویدیوها را ببینید:

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

14 دیدگاه برای “هواپیمای سوپرسونیک جدید آمریکا که چین و روسیه را شوکه کرد (ویدیو)

  • حسین گفته:

   چین اکثر جنگنده هاش روسی هست
   بعد اینکه علم و فناوری هیچ کشوری با امریکا قابل قباس نیست امریکا ی چیز دیگست بهتر بود این تنفر الکی نسبت به امریکارو از خودتون دور کنید

 1. محمد گفته:

  سلام بعضی از کشورها که درتاریخشان هس که با خاک یکسان شده اند ولی ملتشان به شدت کار کرده اند واز شام واز اسراحت زده اند تا فرزندانشان به مقام های رفیع علمی وصنعتی برسند ومحتاج دیگران نباشند متاسفانه در این عصر علم وفن اوری کسانی هستند که عرضه هیچ چیز را ندارند فقط بلدند از معده حرف بزنند بجای اینکه بروند به فرمایش پیامبر ص علم یاد بگیرند تا مفید واقع شوند

 2. حممد حسین گفته:

  بشر برای تسخیر دنیای دیگران و برتری خود، و آسایش خود و سایر انسانها ، همیشه در جستجوی لوازم و تجهیزات و امکانات جدید بوده است، بگونه ای که در همین راستا از جنگ و.. نیز پرهیز نخواهد کرد، تاریخ گواه این ادعا

 3. ehsan گفته:

  افسوس که تجهیزات فوق پیشرفته ، در راستای انسان و انسانیت استفاده نمیشه و کاملا برای تخریب دنیا و کشتار انسانها بهره برداری شده و میشه . هیچ فایده ای برای ما که ندارد ،بماند ، چه بسا برای تخریب و کشتار در اینده در کشور ماهم اگه زورشان برسد استفاده خواهد شد .
  پس بجای به به چه چه بفرمایید برید علمتون رو زیاد کنید بلکه از شر بمبهای مخربش این جماعت نجات پیدا کنند

 4. A min گفته:

  شوکه چی بشن.ناسایی که گفتی،هم دانشمنداش و هم بعضی ساخت ساز پروژهاش چند ملیتی هست.اونوقت شما هنوز اینجا درگیر شرق و غرب هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.