هجوم گردشگران به ترکیه برای کاشت مو!

سالانه بیش از 250 هزار اروپایی و آمریکایی برای کاشت مو به استانبول سفر می‌کنند، اما امسال شمار گردشگران خارجی از پیش از شیوع کرونا بیشتر شده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ گردشگری، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس و به نقل از یورونیوز، در ماه ژوئن، 1.47 میلیون نفر به استانبول سفر کردند که این تعداد نسبت به ماه مشابه سال گذشته، جهش 115 درصدی را تجربه کرد. اداره فرهنگ و گردشگری استانبول با اعلام این آمار یادآور شد که طی ژوئن سال ۲۰۲۱ حدود ۶۸۰ هزار گردشگر خارجی به استانبول سفر کرده بود.

این آمار نشان می‌دهد که تعداد گردشگران خارجی ورودی به استانبول از سطح قبل از شیوع کرونا بیشتر شده است!

پیرو افزایش شمار گردشگران، درآمد ترکیه از محل گردشگری در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ تقریبا سه برابر شد، به طوری که درآمد گردشگری ترکیه در فاصله ماه‌های آوریل و ژوئن با صعود ۱۹۰ درصدی به ۸.۵ میلیارد یورو (۸.۷ میلیارد دلار) رسید.

گزارش اداره فرهنگ و گردشگری استانبول نشان می‌دهد که تعداد گردشگران آلمانی بیشتر از سایر ملیت‌ها بوده است و ورودی آن‌ها به استانبول در ماه ژوئن به ۱۲۶ هزار و ۵۰۷ نفر رسید.

روس‌ها (۱۱۷ هزار و ۱۶۹ نفر)، ایرانی‌ها (۹۹ هزار و ۱۱۵ نفر)، آمریکایی‌ها (۹۶ هزار و ۶۰۴ نفر) و بریتانیایی‌ها (۵۹ هزار و ۹۰۱ نفر) در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار داشتند.

همچنین گفتنی است که کاشت مو یکی از مهمترین دلایل سفر گردشگران اروپایی و آمریکایی به استانبول است. به طوری که سالانه بیش از ۲۵۰ هزار اروپایی و آمریکایی برای کاشت مو به استانبول سفر می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود که در تابستان امسال، ترکیه به چهارمین مقصد محبوب اروپایی تبدیل می‌شود!

در همین حال، اردوغان نیز اعلام کرده است که ترکیه قصد دارد با جذب ۴۷ میلیون توریست در سال جاری، درآمد خود را از محل گردشگری به ۳۷ میلیارد دلار (۳۶.۳ میلیارد یورو) برساند. هدفگذاری پیشین دولت ترکیه، جلب ۴۵ میلیون گردشگر با هدف کسب درآمد ۳۵ میلیارد دلاری (۳۴.۳ میلیارد یورو) بود.

درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۹ با ورود ۵۲ میلیون توریست خارجی به ۳۴ میلیارد دلار (۳۳.۳ میلیارد یورو) بود. در سال ۲۰۲۱ و در مقایسه با دوره وضع محدودیت‌های کرونایی در سال ۲۰۲۰ نیز درآمد گردشگری ترکیه دو برابر شد و به ۲۵ میلیارد دلار (۲۴.۵ میلیارد یورو) بالغ شد.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

5 دیدگاه برای “هجوم گردشگران به ترکیه برای کاشت مو!

  1. علی تورک اوغلو گفته:

    یاشاسین اردوغان بزرگ که تورکیه را به یک کشور قدرتمند تبدیل کرده هم از نظر سیاسی و نظامی هم اقتصادی

  2. مصطفی گفته:

    حالا ما التماس قطر کنیم جام جهانی ۴ تا مهمون بفرسته کیش اونم بصورت مجانی !!! واقعا جای تاسف داره همین ترکیه رو ایرانی ها اباد کردن

  3. Reza گفته:

    از دیوار مرزی ترکیه باید بترسید، این دیوار مانع مهاجرت ایرانی ها از فقر،جنگ،خشکسالی خواهد بود، متاسفانه آینده خوبی در انتظارمون نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.