نکات مهم درباره صافکاری و نقاشی خودرو

صافکاری و نقاشی ماشین-کاماپرس

صافکاری و نقاشی یکی از مراحل حساس پس از بروز تصادفات است که برای حفظ زیبایی ظاهری بدنه خودرو انجام می‌شود. این فرآیند، یک کار تخصصی است و اگر به خوبی انجام نشود، تاثیر منفی زیادی بر قیمت ماشین می‌گذارد. دفرمه شدن بدنه، بتونه‌زنی نامناسب و دو رنگ شدن خودرو از جمله رایج‌ترین مشکلات مالکان پس از صافکاری و نقاشی است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید.

به گزارش کاماپرس، صافکاری ماشین به دو صورت انجام می‌شود: با رنگ یا بدون رنگ. صافکاری با رنگ هنگامی صورت می‌گیرد که آسیب شدیدی به بدنه وارد شده باشد. در ادامه این مطلب، نکات مهم درباره صافکاری و نقاشی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هر آسیبی به صافکاری نیاز ندارد!

خودروها در برخورد با مانع به دو صورت آسیب می‌بینند: آسیب سطحی و عمیق. در آسیب‌های سطحی، خراش‌ها و ناهمواری‌های جزئی بر روی بدنه ماشین ایجاد می‌شود. برای برطرف کردن این ناهمواری‌ها نیازی به صافکاری نیست و شما می‌توانید با پولیش‌کاری آن را برطرف کنید. چنانچه آسیب، کمی جدی‌تر باشد به صافکاری بدون رنگ نیاز دارید و فرورفتگی‌های بسیار شدید و عمیق معمولاً با صافکاری با رنگ برطرف می‌شوند.

اجاره خودرو در تهران

اهمیت جزئیات در صافکاری و نقاشی

صافکاری و نقاشی فرآیندی است که به دقت و صبر زیادی نیاز دارد. بنابراین، توصیه می‌شود تا تعمیرکار را برای انجام این کار تحت فشار نگذارید و فرصت کافی را به او بدهید. فشار ضربه‌هایی که با چکش به بدنه وارد می‎شود در نتیجه نهایی کار، اهمیت زیادی دارد. اگر صافکار در این زمینه تبحر کافی را نداشته باشد، ممکن است ظاهر خودرو هیچگاه به حالت اولیه برنگردد.

همچنین، قرینه کردن قطعات جفت مانند درها در صافکاری و نقاشی باید مورد توجه قرار بگیرد. نقاش خودرو باید دقیقاً از کد اصلی رنگ بدنه استفاده کند. اگر کیفیت این رنگ پایین باشد، ظاهر آن به مرور زمان تغییر می‌کند و یا رنگ به اصطلاح می‌ریزد. به علاوه، پس از نقاشی نباید هیچگونه مرزی بین بخش‌های رنگ شده و نشده مشاهده شود.

صافکاری ماشین-کاماپرس

چک کردن این نکات را فراموش نکنید

حتماً پیش از شروع کار، قیمت را با تعمیرکار طی کنید. گاهی اوقات نیاز است که برای صاف کردن بدنه به قسمت‌های آسیب دیده حرارت وارد شود. اما اگر تعمیرکار، تجربه لازم را نداشته باشد ممکن است آسیب‌های بیشتری به بدنه وارد شود. اگر آسیب عمیقی به بدنه ماشین وارد نشده است، صافکار باید تضمین کند که انجام این کار بدون رنگ انجام می‌شود. در نهایت، قطعاتی که از خودرو جدا شده‌اند باید به درستی در جای خود قرار بگیرند. بهتر است پس از صافکاری و نقاشی کمی با اتومبیل رانندگی کنید تا از عدم وجود صدا یا لرزش مطمئن شوید.

چگونه یک صافکار و نقاش خوب پیدا کنیم؟

اگر تعمیرکار متبحر و مناسبی سراغ ندارید، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر اتومبیل خود را به اتوشناس بسپارید. این مجموعه، دو برابر بیشتر از سایر مراکز تعمیرگاهی ضمانت خدمات و قطعات را ارائه می‌کند. تمام مراحل تعمیر توسط کارشناسان متخصص و با قیمت مصوب اتحادیه تعمیرکاران انجام می‌شود. همچنین، شما می‌توانید کاور و سرامیک ماشین، پولیش، خدمات برق، کارشناسی فنی، تعمیرات جلوبندی، گیربکس و… را با خیال راحت به اتوشناس بسپارید.

انتهای پیام

مرتبط با : اتوشناس
نرم افزار حسابداری
الو ویزا
سیم آخر-کاماپرس
تور اروپا نوروز 1403
قیمت روز تیرآهن
پستکس
دیجی آب کالا-کاماپرس
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز