نکات مهم درباره تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا

اقامت کانادا - کاماپرس
ژیوار

بسیاری از افرادی که از طریق ویزای کاری به کانادا مهاجرت کرده‌اند، دغدغه دریافت اقامت دائم دارند. دریافت ویزای کاری کانادا مستلزم داشتن امتیاز کافی در سیستم اکسپرس اینتری است و متقاضیان بر اساس تحصیلات، مدرک زبان، سابقه کار و دعوتنامه در این سیستم امتیاز دریافت می‌کنند.

به گزارش کاماپرس، ویزای کاری کانادا به صورت موقت صادر می‌شود و متقاضیان باید اثبات کنند که بعد از اتمام زمان ویزا، کانادا را ترک خواهند کرد. با این وجود، امکان دریافت اقامت دائم و تبدیل ویزای کاری به ویزای دائمی کانادا وجود دارد.

در این گزارش روش‌های تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا بررسی شده است.

اقامت دائم کانادا با ویزای کار از طریق سیستم اکسپرس اینتری

افرادی که دارای ویزای کاری کانادا هستند، به دلیل داشتن تجربه کاری بالاتر، فرصت بهتری برای دریافت اقامت دائم کانادا دارند. این افراد می‌توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند و نسبت به افراد بدون سابقه کاری در کانادا شانس بیشتری خواهند داشت. چند نوع برنامه برای تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

بر اساس برنامه کارگر ماهر فدرال، افراد باید حداقل یک سال سابقه کار و مدرک زبان با سطح حداقل CLB7 داشته باشند. بر اساس این برنامه، افراد نیازی به تحصیل در کانادا و مدرک جاب آفر ندارند. با این وجود، در صورتی که افراد تمایل به اپلای کردن یا پذیرش تحصیلی با این روش داشته باشند، باید مدارک سابقه کار، تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و مدرک زبان خارجی خود را ارائه کنند. این روش به عنوان یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا شناخته می‌شود.

دریان سفر امید

بر اساس برنامه تجارت ماهر فدرال، متقاضیان به حداقل دو سال سابقه کار در شغل‌های فنی مورد نیاز کانادا و گواهی صلاحیت این کشور نیاز دارند. برای این روش لازم است که افراد از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت و گواهی احراز صلاحیت ارائه کنند. تمکن مالی و داشتن مدرک زبان از سایر شروط مهم برای دریافت اقامت کانادا از این روش است.

یکی دیگر از برنامه‌های سیستم اکسپرس اینتر، داشتن تجربه کار در کانادا است. متقاضیان باید حداقل یک سال سابقه کار در کشور کانادا و مدرک زبان داشته باشند. همچنین لازم است که متقاضیان حداقل امتیاز CRS در قرعه‌کشی برنامه تجربه کانادایی کسب کنند.

شروط لازم سابقه کار برای اقامت دائم

تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا نیازمند شروطی به لحاظ تجربه کاری است. افراد باید در طول دوران شغلی خود به صورت تمام وقت حدود 30 ساعت در طی 52 هفته کار کرده و در ازای آن حقوق دریافت کرده باشند. در صورتی که متقاضیان در یک یا چند شغل نیمه وقت کار کرده باشند، باید مدارکی که نشان دهنده حداقل 15 ساعت کار در طی 101 هفته باشد، ارائه دهند.

افراد باید در مشاغل رده‌بندی شده در نوع صفر، A یا B سابقه کار داشته و شغل آنان متناسب با اصول سیستم طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا(NOC) باشد. همچنین وظایف افراد باید متناسب با اصول تعریف‌شده در NOC باشد.

 شرایط لازم برای تبدیل ویزای کار به اقامت کانادا

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که برای دریافت اقامت دائم کانادا باید تسلط زیادی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته و به هیچ وجه سوء پیشینه کیفری نداشته باشند. داشتن تمکن مالی و درآمد کافی و سابقه کار با یک کارفرمای کانادایی از سایر عوامل ضروری برای دریافت اقامت دائم کانادا است.

مزایای اقامت دائم کانادا

کانادا یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد مهاجرتی است که افراد با داشتن اقامت دائم می‌توانند از امکانات رایگانی درمان، حق بیمه و تخفیف‌های مالیاتی استفاده کنند. همچنین متقاضیان با داشتن اقامت دائم کانادا می­توانند اعضای خانواده خود را به آن کشور ببرند. اقتصاد کانادا از وضعیت باثباتی برخوردار بوده و نرخ بیکاری در آن نیز بسیار پایین است.

دریافت اقامت دائم کانادا با «قصران گروپ»

آژانس مهاجرتی قصران با ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه سرمایه‌گذاری، تحصیل و خرید ملک در خارج از کشور مشغول فعالیت است. کادر مجرب این مجموعه سابقه مهاجرت و زندگی در بسیاری از کشورهای جهان را دارند و تعداد زیادی از پرونده‌های مهاجرتی موفق را در کارنامه کاری خود ثبت کرده‌اند. این مجموعه در تلاش است که بهترین خدمات و مشاوره را متناسب با شرایط و رزومه مهاجرتی به متقاضیان ارائه کند و در طول فرآیند این مسیر همراه آنان است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایتhttps://ghasrangroup.com  مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02122118285 تماس بگیرند.

انتهای پیام

مرتبط با : قصران گروپ
نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز