نقش استرتژیکی هندوستان برای آینده شرکت توتال

شرکت توتال
تورهای مسافرتی لحظه آخر

توتال شرکت نفت و گاز فرانسوی می‌باشد، که در سال ۱۹۲۴ توسط ارنست مرسی‌یر تأسیس شد. این شرکت یکی از شش کمپانی بزرگ نفتی جهان است، که تحت عنوان «سوپرمیجر» طبقه‌بندی می‌شوند.

به گزارش کاماپرس، شرکت توتال درحال‌حاضر چهارمین شرکت نفتی و هشتمین شرکت بزرگ جهان می‌باشد، که در ۳۰ کشور دارای شعبه بوده و بیش از ۹۵٫۰۰۰ کارمند، از مجموع ۱۳۰ کشور، در آن اشتغال دارند.

کمپانی توتال در تمامی حوزه‌های صنایع نفت و گاز، فعالیت می‌نماید. این شرکت فرانسوی، در زمینه اکتشاف و تولید نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید برق و نیز انتقال، پالایش و بازاریابی نفت خام و گاز طبیعی فعالیت می‌کند.

توتال همچنین طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی را، در کارخانجات خود، در مقیاس عمده تولید و به سراسر جهان عرضه می‌نماید. دفتر مرکزی شرکت توتال در غرب پاریس و در برج تور توتال قرار دارد. بخشی از سهام این شرکت، در بازار بورس نیویورک و بورس یورونکست، مبادله می‌شود.

در حال حاضر این شرکت قصد دارد با شرکت نفت هندوستان که بزرگ‌ترین نقش‌آفرین در بازار قیر هندوستان است قرارداد همکاری منعقد کند.

راز آسمان پایتخت

پیش از این نیز دو شرکت در هندوستان و در حوزه کسب‌وکار مربوط به ال‌پی‌جی و مکمل‌های سوخت روابط همکاری خود را شکل داده بودند. در تحلیلی که بیزینس وایر در این رابطه منتشر کرده، آمده است که این سرمایه‌گذاری مشترک نقاط قوت شرکت هندی و شرکت توتال در زمینه تحقیق و توسعه و بازاریابی را گرد هم خواهد آورد تا به‌وسیله آن فرمولاسیون‌های نوآورانه‌ای در حوزه قیر و محصولاتی با کیفیت برتر همچون قیر پلیمری، امولسیون‌های قیر، قیر برگرفته از لاستیک و دیگر محصولات تخصصی تولید و بازاریابی شوند. واحدهای تولیدی این سرمایه‌گذاری مشترک، با امکانات لجستیکی کم‌هزینه در سراسر هندوستان فعال خواهند بود. نوآوری، ایمنی و ثبات محور فعالیت این شرکت جدید خواهد بود و قرار است دو شرکت در این سرمایه‌گذاری مشترک از فناوری‌های نو برای تولید محصولاتشان استفاده کنند. همچنین قرار است در این سرمایه‌گذاری مشترک از ظرفیت‌های موجود برای صادرات به دیگر بازارهای جنوب آسیا استفاده شود.

پاتریک پویان، مدیر عامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت توتال در این رابطه گفت: «هندوستان برای آینده شرکت توتال یک کشور استراتژیک تلقی می‌شود و ما از این شراکت خوشحالیم. از سوی دیگر این گواهی دیگر است بر عزم ما برای پیشرفت در این بازار به‌سرعت در حال رشد.» وی افزود: «امروز شرکت توتال همکاری دیرینه خود با شرکت نفت هندوستان را تقویت و به یک شراکت قدرتمند و باثبات تبدیل می‌کند. با این توافق، ما رشد کسب و کارهایمان را با نقش‌آفرینان کلیدی هند در حوزه انرژی پیگیری می‌کنیم و بر توسعه فعالیت‌هایمان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، گاز و برق می‌افزاییم.» تقاضا برای مواد اولیه و تولیدات کارخانه‌ای لازم برای ساخت بزرگراه و مسکن به‌ویژه مشتقات باکیفیت قیر در هندوستان بسیار بالاست. شرکت فرانسوی توتال با بیش از ۹۰۰ کارمند از سال ۱۹۹۳ در هندوستان فعالیت داشته است.

انتهای پیام(دنیای اقتصاد)

مرتبط با : توتال
ایده سبز
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز