مینو در تولید کاکائو شیرین کاری کرد

تورهای مسافرتی لحظه آخر

شرکت مینو قدیمی ترین کارخانه بیسکوییت و شکلات در ایران بزرگترین خط تولید دانه کاکائوی کشور را راه‌اندازی کرد.

به گزارش کاماپرس، شرکت مینو بعد از سالها فعالیت در عرصه تولید بیسکوییت و شکلات و ویفر و از همه مهم تر بیسکوییت محبوب ساقه طلایی،‌حالا در تولید دانه کاکائو به خودکفایی رسیده است. این شرکت خط تولید ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار یورویی تولید دانه کاکائو راه اندازی کرده که باعث صرفه‌جویی ارزی سالیانه ۲ میلیون یورویی می شود.

به گفته متخصصان از این خط تولید فقط ۲۰ دستگاه در سراسر جهان وجود دارد. این خط تولید۱۴ سال پیش توسط شرکت صنعتی«پارسمینو»با سرمایه‌گزاری یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورویی خریداری شده بود، اما به دلیل تحریم‌ها و عدم همکاری شرکت آلمانی سازنده‌ی دستگاه، نصب و راه‌اندازی آن ممکن نبود.
وحید هوشنگ نژاد، مدیر عامل شرکت پارس مینو درباره راه‌اندازی این خط تولید در این مراسم گفت: «به همت متخصصان داخلی و با تلاش شبانه روزی یک تیم ۳۵ نفری و بدون حضور خارجی ها، تجهیزات مربوطه شامل قسمت های دانه پاک کن، آی. آر (که وظیفه جدا کردن پوست از مغزی را برعهده دارد)، پوست گیر، آلکالایز، روستر و کولر، نصب و در مرحله نخست با ۴۰ درصد ظرفیت راه اندازی شد.»

صرفه جویی ازری ۸۰ میلیارد تومانی

راز آسمان پایتخت

به گفته‌ هوشنگ نژاد، راه اندازی این خط تولید، بخشی از نیاز ۸۰ میلیون دلاری کشور به کاکائو و فرآورده های آن را تأمین می کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، مدیر عامل شرکت پارس مینو در ادامه گفت: «راه‌اندازی این خط سالیانه ۷۵۰ تن کره کاکائو و ۸۳۲ کیلو گرم پودر کاکائو تولید می کند. با احتساب قیمت هشت یورویی هر کیلوگرم کره و ۲.۳۷ یورویی هر کیلوگرم پودر کاکائو، راه اندازی این مجموعه صرفه جویی ارزی دو میلیون و ۲۳۵ هزار یورویی (حدود ۸۰ میلیارد تومان با قیمت فعلی ارز) برای کشور به همراه دارد.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : مینو
ایده سبز
رایانه کمک
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز