مبلغ انتقال طارمی با یورو ۳۲ هزار تومانی چقدر است؟

باشگاه ریوآوه پرتغال رقم قراداد مهدی طارمی به پورتو را  5 میلیون یورو اعلام کرد که با نرخ یورو 32 هزار تومانی در بازار آزاد این انتقال 160 میلیارد تومان ارزش داشته است.

به گزارش کاماپرس، مهدی طارمی بازیکن بوشهری تیم ملی ایران که در لیگ پرتغال شاغل است، سال گذشته و پس از یک سال حضور موفق در تیم ریوآوه و آقا گلی در لیگ پرتغال  راهی باشگاه پورتو شد.

مبلغ انتقال مهدی طارمی جزء گران ترین قراردادهای بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی به حساب می آید.

طارمی با مبلغ 5 میلیون یورو از باشگاه ریوآوه به باشگاه پورتو منتقل شد، اگر مبلغ قراداد طارمی را با یورو 32 هزار تومانی به پول ایران تبدیل کنیم، مبلغی حدود 160 میلیارد تومان می شود.

خبروزرشی نوشت: تیم ریوآوه فصل گذشته با حضور کارلوس کاروالیال به عنوان سرمربی و نفراتی مثل مهدی طارمی عملکرد بسیار خوبی داشت و موفق شد سهمیه پلی‌آف لیگ اروپا را کسب کند.

درآمد ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار یوروی از فروش طارمی و هم تیمی سابقش

در پایان فصل، کاروالیال از ریوآوه جدا شد و به تیم براگا رفت. ریوآوه همچنین مهدی طارمی را به پورتو و نونو سانتوس را به اسپورتینگ لیسبون فروخت تا درآمد قابل توجهی از فروش این دو بازیکن کلیدی خود به دست بیاورد.

سیلوا کامپوس رئیس باشگاه ریوآوه در تازه‌ترین گفتگوی خود با «کانال ۱۱» پرتغال اعلام کرد باشگاهش از محل فروش این دو بازیکن در مجموع ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو به دست آورده است.

کامپوس گفت: «ارزش‌ها محرمانه و پنهان نیست. طارمی به مبلغ ۵ میلیون و سانتوس به مبلغ ۳.۷ میلیون یورو فروخته شدند. کاملاً مطمئنم که اگر همه‌گیری کرونا نبود، می‌توانستیم پول بیشتری بگیریم زیرا باشگاه‌های زیادی از اروپا خواهان آنها بودند.»

طارمی در حالی برای تیم ریوآوه ۵ میلیون یورو درآمدزایی داشته است که تنها یک فصل در این تیم حضور داشت و توانست با این تیم به عنوان آقای گل مشترک فصل گذشته لیگ پرتغال برسد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.