ماجرای «تولید زیرزمینی پراید» چیست؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

روز پنج‌شنبه سایت اقتصادنیوز که یکی از پایگاه‌های خبری گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد است، در گزارشی اعلام کرد تولید پراید هنوز متوقف نشده و سایپا به صورت چراغ خاموش همچنان این خودروی پرمشتری را تولید می‌کند.

به گزارش کاماپرس، بلافاصله پس از اقتصادنیوز دیگر رسانه‌ها نیز با استناد به آماری که در این گزارش آمده بود، با هیجان اقدام به بازنشر خبر کردند و حتی از تیتر «تولید زیرزمینی پراید» استفاده کردند. این موج خبری باعث شد تا روابط‌عمومی سایپا در آخرین دقایق دیروز بیانیۀ تندی روی سایت خود منتشر کند.
سایپا در این بیانیه نسبت به درج تیترها و مطالب غیرکارشناسی در برخی رسانه‌ها که داعیه تخصصی بودن نیز دارند، انتقاد و از عبارت «روزنامه‌نگاری زیرزمینی» برای بی‌اعتبار کردن پدیدآورندگان این خط خبری استفاده کرد.
در بیانیه سایپا آمده است:
متأسفانه توقف تولید خودرو پراید به مذاق برخی حاشیه پردازان خوش نیامده و این اتفاق که به نوعی پایان تفکر پرایدی و آغاز تحول در گروه خودروسازی سایپا بود، عده‌ای را سوگوار کم‌شدن بهانه برای تاخت و تاز بر صنعتگران خودروسازی کشور و دغدغه‌مندان تولید ملی کرده است.
کسانی که تا دیروز، صنعت خودرو کشور را با استناد به ایمنی پایین و قدیمی بودن تکنولوژی پراید به باد انتقاد می‌گرفتند، امروز آمار ارائه شده از تولید پراید وانت ۱۵۱ در سامانه کدال را ناشیانه دستاویز قرار داده و برای سایپا نسخه تولید زیرزمینی پراید سواری ۱۳۱ می‌پیچند.
نکته تأسف‌بار اینکه، این رسانه‌ها که داعیه تخصصی بودن نیز دارند، آمار تولید ۲۲۶۲ دستگاه خودرو پراید وانت ۱۵۱ در گزارش مرداد ماه سایپا در سایت کدال را که به نام «خانواده پراید» درج شده است را پراید سواری قلمداد کرده و تولید زیرزمینی نامیده‌اند!
روزنامه‌نگاری زیرزمینی در حوزه تخصصی اقتصاد کاربرد ندارد و کاش معدود رسانه‌های ناآگاه نیز پیش از چنین تحلیل‌های غیرکارشناسانه‌ای، رسالت مطبوعاتی را رعایت کرده و اگر خودشان اشراف ندارند، چند و چون این امر را از روابط‌عمومی آن مجموعه یا دستِ‌کم کارشناسان بی غرض جویا شوند.
گروه خودروسازی سایپا ضمن احترام به تمامی خبرنگاران و رسانه‌های همگانی که دلسوزانه برای اعتلای کشور به ویژه تولید ملی تلاش می‌کنند و نیز استقبال از نقدها و تحلیل‌های سازنده و پذیرش کمبودها و کاستی‌های به ارث رسیده از برخی تصمیمات غلط گذشته در تاریخچه صنعت خودرو، پایان تولید پراید و تفکر پرایدی در صنعت خودرو کشور را افتخار سایپای جدید می‌داند و امیدوار است با صبوری هموطنان، حمایت دولتمردان و همراهی کارشناسان و روزنامه‌نگاران کشور گام‌های مثبت و تحول‌گرایانه بعدی را سریع‌تر و محکم‌تر بردارد.

سکوت سرد رسانه‌ها

پس از انتشار بیانیه سایپا، برخی رسانه‌ها نسبت به انتشار آن اقدام کردند. برخی دیگر مانند همشهری‌آنلاین اقدام به حذف خبر از روی خروجی خود کردند. در این میان هنوز سایت اقتصادنیوز که نویسنده مطلب اصلی است و اولین اتهام را به سایپا زد، هنوز هیچ واکنشی به این بیانیه نشان نداده است.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : سایپا
اوج آرام
دادپویان
ایده سبز
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز