لکسوس ؛ مطمئن ترین خودرو سال 2021

گزارش جدید جی. دی. پاور نشان می‌دهد به طور کلی قابلیت اتکای برندهای خودرویی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل از آن بهبود یافته است و صدر جدول متعلق به لکسوس است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار خودرو، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس و به نقل از دنیای اقتصاد، جی. دی. پاور نیز هر ساله نظرسنجی و پژوهش انجام می‌دهد و قابل‌اتکاترین برندهای خودرویی را معرفی می‌کند؛ در همین راستا، به تازگی هم نتایج سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است. یکی از معیارهای امتیازدهی برای رتبه‌بندی برندها، تعداد مشکلات گزارش شده از آنها به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو است. برای اندازه‌گیری این تعداد، تعدد ایرادها در سامانه‌های مختلف از جمله سامانه گرما-سرما، سامانه‌های کمک به راننده، لذت رانندگی، امکانات و آپشن‌ها، سامانه صوتی-تصویری-اینترنتی، قوای محرکه، صندلی‌ها و تریم داخل بررسی می‌شوند. مالکان خودرو بعد از سه سال استفاده از خودرو در این نظرسنجی شرکت می‌کنند.

در همین زمینه بخوانید:

حالا، برند لکسوس در صدر جدول نشسته و امتیاز 81 مشکل در هر 100 خودرو را به دست آورده است. نمره متوسط ۱۲۱ مشکل در هر ۱۰۰ دستگاه است. در سال ۲۰۲۱ بهترین نتیجه به دست آمده و تعداد مشکلات به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو به کمترین تعداد خود در طول تاریخ صنعت خودرو رسیده است، بر همین اساس، برندهای ژاپنی و کره‌ای وضع خوبی دارند و مردم این برندها را قابل اتکا می‌دانند.

بعد از لکسوس، برند پورشه با ۸۶ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه مقام دوم و کیا با ۹۷ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو مقام سوم را به دست آورده‌اند. مقام چهارم از آن تویوتا با ۹۸ مشکل است و مقام پنجم هم به بیوک با ۱۰۰ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه رسیده است.

کدام برند بهبود بیشتری داشت؟

بهترین بهبود را شرکت کره‌ای کیاموتورز به دست آورده که نسبت به سال ۲۰۲۰ توانسته تعداد مشکلات به ازای هر ۱۰۰ دستگاه را ۳۵ مورد کاهش دهد. این اولین باری است که کیا از کادیلاک، آکورا و هیوندای هم پیش افتاده است!

میتسوبیشی با ۳۱ مورد بهبود، بعد از کیا قرار گرفته که بهترین بهبود سالانه را نشان داده است. امسال سومین سال متوالی است که پورشه ۹۱۱ مقام دوم را در این فهرست حفظ کرده است.

 گفتنی است امسال، برای اولین بار تسلا به طور رسمی وارد این رقابت شده اما با ۱۷۶ مشکل به ازای هر ۱۰۰ دستگاه فعلا جایگاه خیره‌کننده‌ای به دست نیاورده است. تسلا البته هنوز از لحاظ جی. دی. پاور معیارهای مطالعه را کسب نکرده و نمی‌توان آن را با بقیه برندهای خودرویی مقایسه کرد.

همچنین جی. دی. پاور می‌گوید که وانت‌ها و شاسی‌بلندها واقعا نیاز به بهبود دارند، چون به ترتیب ۱۳۰ و ۱۲۰ اشکال به ازای هر ۱۰۰ دستگاه خودرو از خود نشان داده‌اند.خودروهای سوبارو از جمله فارستر، آوتبک، کراستِرک و اسنت در ۶ سال گذشته امتیاز خوبی به دست نیاورده و همگی پایین‌تر از متوسط صنعت قرار گرفته‌اند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *