قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده چقدر است؟

یک منبع آگاه اعلام کرده است که قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده حدود ۲۱ هزار تومان است اما دولت قیمت دیگری را اعلام می کند که عملا در بازار رعایت نمی شود.

به گزارش کاماپرس، نابسامانی بازار نهاده ها و خوراک دام موجب شده است که جوجه ریزی با کاهش مواجه شده و قیمت تمام شده تولید مرغ افزایش یابد. مرغداران از سوی دولت تحت فشار قرار دارند که قیمت مصوب را برای فروش رعایت کنند اما آنها هم از دولت انتظار دارند بازار نهاده ها را سامان دهند چرا که با نهاده گران ، فروش مرغ با قیمتی که دولت مصوب کرده، جز ضرر برای آنها چیزی ندارد.

یک منبع آگاه در این باره به مهر گفته است؛ قیمت مرغ گرم با در نظر گرفتن قیمت ۱۳ هزار تومان برای هر کیلوگرم مرغ زنده، برای مصرف کننده حدود ۲۱ هزار تومان خواهد بود اما احتمالاً دولت برای اینکه به مصرف کننده فشار وارد نشود قیمت مصوب مرغ گرم (برای فروش به مصرف کننده) را زیر ۲۰ هزار تومان تعیین و اعلام می‌کند.

به گفته وی، قیمت جدید هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۳ هزار تومان با ۱۰ درصد افزایش و کاهش در استان‌ها تصویب شده که این رقم مورد رضایت مرغداران نیست و به نظر آنها در شرایط فعلی قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده حداقل ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است. مرغ زنده با طی فرایند کشتار، با ضریب قیمت ۱.۵ (۱.۵ برابر قیمت مرغ زنده) به دست مصرف کننده می‌رسد.

احتمال گران تر شدن مرغ وجود دارد

این در حالیست که نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی نیز با بیان اینکه کمبود و گرانی نهاده های دامی دلیل گرانی مرغ است، گفت: در صورتی که تامین نهاده تسهیل نشود قیمت بالاتر هم می رود.

وی درباره اینکه چه پیش بینی برای روزهای آینده در این زمینه دارید؟،افزود: اگر تأمین نهاده‌ها تسریع شود و این محصولات با سرعت بیشتر و قیمت کمتری به دست تولیدکنندگان برسد، سهمیه اختصاصی مرغداران افزایش یابد می‌توان به کاهش قیمت در بازار امیدوار بود در غیر این صورت شاهد افزایش مجدد نرخ خواهیم بود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.