قیمت هواپیماهای از رده خارج ایران ایر چقدر است؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

یک مقام مسئول در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران – ایران ایر – اعلام کرد 12 فروند هواپیمای از رده خارج این ایرلاین به مزایده گذاشته شده است.

به گزارش کاماپرس در پی انتشار شایعاتی مبنی بر فروش هواپیماهای از رده خارج ایران ایر به قیمت 100 میلیون، یک مقام مسئول در این ایرلاین، شایعات مزبور را تکذیب کرد.

وی همچنین شایعاتی در مورد فروش هواپیماهای سالم و در حال پرواز این ایرلاین را کاملا بی اساس دانست.

حسین جهانی مدیرکل روابط عمومی ایران ایر با بیان اینکه ۱۲ فروند هواپیمای کاملاً از رده خارج شده شرکت هواپیمایی ایران ایر به مزایده گذاشته شده است گفت: امکان استفاده از این هواپیماها دیگر وجود نداشت و سال های طولانی در آشیانه ایران ایر خوابیده بودند، بنابراین با پیگیری های کارشناسی شده این ۱۲ فروند هواپیما به مزایده گذاشته شدند.

هواپیماهای از رده خارج در روزنامه آگهی شده اند

راز آسمان پایتخت

وی  ادامه داد: امکان به مزایده گذاشتن هواپیماهایی که در بخش عملیاتی و یا پروازی هستند، وجود ندارد و من صحبت و یا شایعات مطرح شده در این زمینه را کاملاً رد می کنم.

مدیر کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر با اشاره به اینکه مزایده این هواپیماها بحث دیروز و یا امروز نیست اظهار کرد: شش ماه به صورت کامل کار کارشناسی برای قیمت گذاری این هواپیماها انجام شده است و بعد از بررسی های بسیار زیاد و انجام کارهای مختلف، آگهی مزایده این هواپیماها در روزنامه ها منتشر شده است.

او با اشاره به اینکه متاسفانه شایعاتی پیرامون این موضوع منتشر شده بود که قیمت این هواپیماها ۱۰۰ میلیون تومان است گفت : قوانین مزایده مشخص است و قیمت ها به صورت کاملا محرمانه در روز بازگشایی پاکات مشخص می‌شوند.

جهانی تصریح کرد: به طور مثال قیمت پایه ۲ میلیون دلار است و ممکن است شرکت کنندگان قیمت هایی پایین تر از قیمت کارشناسی شده مانند یک میلیون  و ۷۰۰ هزار دلار تعیین کرده باشند اما هنوز تا روز بازگشایی پاکت‌ها به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت این هواپیماها را مشخص کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : ایران ایر
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز