قیمت شاهین سایپا با دلار آزاد چقدر تمام می‌شود؟

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران با تمجید از خودروی شاهین سایپا طراحی و تولید این خودرو را در شرایط تحریم باعث افتخار دانسته و اظهار امیدواری کرده است که سطح قیمتی شاهین با توجه به افزایش قیمت ارز برای شرکت سایپا صرف کند تا تولید این خودرو در تیراژ بالا ادامه پیدا کند.

به گزارش کاماپرس، قرار است اولین سری از خودروهای شاهین سایپا که به مناسبت عید فطر پیش فروش شده اند، زمستان امسال وارد بازار شود. برای پیش فروش این خودروها مبلغی حدود 80 میلیون تومان از متقاضیان دریافت شده و قرار است قیمت نهایی توسط شورای رقابت در زمان تحویل یا مدت کوتاهی قبل از آن تصویب شد. برخی گمانه زنی ها درباره قیمت نهایی شاهین سایپا هنگام پیش فروش این خودرو حدود 160 میلیون تومان بود اما مسئولان سایپا و شورای رقابت به این گمانه زنی ها واکنشی نشان ندادند.

در زمان پیش فروش شاهین، قیمت دلار آزاد حدود 16 هزار تومان بود اما اکنون که قیمت این ارز به 29 هزار تومان رسیده باید دید سایپا ، شاهین را به چه قیمتی به بازار عرضه می کند. البته این امیدواری هم وجود دارد که قیمت ارز تا زمان عرضه شاهین سایپا به بازار کاهش یابد و در این صورت شاید قیمت نهایی این خودرو با آنچه اکنون تصور می کنیم بسیار متفاوت خواهد بود.

شاهین باید با گیربکس اتومات تولید شود

در تازه ترین تحول مرتبط با این خودرو، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران با بیان اینکه طراحی وتولید شاهین باعث افتخار است، اظهار کرده است: سایپا طی سال های سخت تحریم نسبت به طراحی شاهین اقدام کرده و این در حالیست که با خروج خودروسازان خارجی از ایران و عدم همکاری شرکت های خودروسازی جهانی همه تصور می کردند که صنعت خودروی ایران دیگر رشد و توسعه پیدا نخواهد کرد.

نعمت الله کاشانی افزود: خودرو شاهین با آنکه در سخت ترین شرایط ، طراحی و تولید شده ولی توانسته استانداردهای جهانی را پاس کند، لذا عملکرد سایپا در این بخش قابل تقدیر است و با این تفاسیر به نظر می رسد صنعت خودرو در آستانه تحول است.

اخبار مهم صنعت خودرو را بخوانید:

وی گفت: اگر خودرو شاهین، با گیربکس اتوماتیک عرضه شود، به خوبی می تواند با مدل های خارجی رقابت کند، لذا برای آنکه خواسته مردم هم عملی شود، توصیه می کنم که سایپا به سمت اتوماتیک کردن این خودرو برود، هر چند که این خودرو از نظر ظاهر و ویژگی های فنی قابل رقابت با مدل های خارجی است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران افزود: امیدوارم سطح قیمتی شاهین با توجه به افزایش قیمت ارز برای شرکت سایپا صرف کند تا تولید این خودرو در تیراژ بالا ادامه پیدا کند، هر چقدر تولید خودرو افزایش پیدا کند از التهاب بازار خودرو کاسته خواهد شد و دیگر مردم با نوسان قیمت مواجه نمی شوند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : سایپا