قیمت سکه 250 هزار تومان گران تر شد

لست سکند

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (2 شهریور) نسبت به روز گذشته، 250 هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش کاماپرس، بررسی بازار سکه نشان می دهد که قیمت ها نسبت به روز گذشته افزایشی بوده و بر اساس نرخ اتحادیه طلا، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.
رشد قیمت سکه در شرایطی است که ارزش طلا هم امروز افزایشی بود و هرگرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۷ هزار تومانی، یک میلیون و ۵۴ هزار تومان فروخته شد، هر گرم طلا ۱۸ عیار روز قبل تا ۱,۰۳۲,۳۶۱ تومان رسیده بود، اما امروز با رشد ۲.۱۴ درصدی مواجه شد.
نادر بذر افشان، دبیرهیات مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران درباره تحولات بازار سکه می گوید: در حال حاضر حباب سکه ۴۷۰ هزار تومان است.

حباب 470 هزارتومانی سکه

به گزارش دنیای اقتصاد، بذر افشان بیان می کند: نیم سکه، امروز به پنج میلیون و سیصد هزار تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۹۴ درصدی داشته است.
ربع سکه امروز با افزایش یک درصدی، از ۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان به ۲,۹۸۰,۰۰۰ (دو میلیون و نهصد و هشتاد هزار) تومان رسید.
همچنین هر سکه گرمی بدون تغییر نسبت به روز قبل ، ۱,۶۷۰,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و هفتاد هزار) تومان معامله شد.
اگرچه قیمت طلا و سکه در ایران صعودی بوده اما قیمت هر انس طلای جهانی 1948 دلار است و طلا که در هفته گذشته تا بالای 2000 دلارهم رفته بود در روز های آخر هفته سقوط کرده و تا نزدیکی 1910 دلار هم رسید.
یکی از دلایل این کاهش قیمت را می توان بالا رفتن ارزش دلار دانست، بالا رفتن ارزش دلار موجب شد تا قیمت طلا یک روند اصلاحی دیگر را طی دو هفته شاهد باشد، اما مهم ترین دلیل کاهش دوباره قیمت طلا عدم تمایل سرمایه گذاران به خرید طلا در قیمت های بالا بود که موجب ریزش قیمت طلا شد.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز