قیمت سکه در 2 راهی سرنوشت ساز

ژیوار

گران تر شدن یا پایین آمدن قیمت سکه طلا امروز در ۲ راهی سرنوشت سازی قرار دارد. چون امروز معامله گران سکه منتظر دو اتفاق هستند. اول اینکه قیمت طلا در بازار جهانی رشد می کند؟ و دوم نوسان دلار در بازار داخلی چگونه است؟

تغییر قیمت سکه، دلار و طلا در یک سال گذشته
به گزارش کاماپرس در یک سال گذشته اونس طلا از 1500 دلار به حدود 1930 دلار در آخرین روز کاری هفته گذشته رسیده است. یعنی حدود 28 درصد. اما در همین بازه زمانی دلار از حدود 12 هزار تومان به نزدیک 31 هزار تومان رسیده است یعنی حدود 170 درصد. اما قیمت سکه از 4 میلیون به 16 میلیون رسیده یعنی بیش از 300 درصد. همه این اعداد و ارقام نشان می دهد تغییرات قیمت جهانی طلا و نرخ دلار به اندازه ای نیست که بتواند قیمت سکه در ایران را 4 برابر کند.

امروز قیمت سکه چقدر می شود؟
بدترین خبر برای معامله گران سکه احتمال شکست مجدد مذکرات دولت آمریکا با مجلس نمایندگان این کشور برای حجم بسته محرک مالی است. چون برای ما ندن در قیمت ۱۶ میلیون تومان روی افزایش قیمت اونس شرط بسته اند. مجلس نمایندگان و دموکراتها به دنبال بسته ای هستند که در آن دلار بیشتری به اقتصاد تزریق شود، اما جمهوری خواهان و دولت مستقر در کاخ سفید حاضر به قبول رقم پیشنهادی مجلس نمایندگان نیستند. به گزارش اقتصاد نیوز البته ترامپ هفته گذشته  گفت مذاکرات با دموکرات ها برای تصویب بسته محرک مالی را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول کرده است. این خبر طلا را به یک کانال پایین تر فرستاد اما انعطاف های بعدی ترامپ مجددا به افزایش قیمت طلا کمک کرد. با این حال بامداد امروز خبر رسید پیشرفت های اولیه برای بسته محرک مالی به بن بست خورده است. تحلیل گران معتقدند اگر شکست مذاکرات علنی شود طلا دوباره به کانال 1800 دلار باز می گردد. با این حساب این اولین خبر بد برای قیمت سکه در بازار امروز است. خبر دوم مربوط به بازار دلار است. اگر وعده بانک مرکزی برای تزریق 50 میلیون دلار به بازار از طریق صرافی ها محقق شود نوسان رو به بالای دلار متوقف خواهد شد و حتی ممکن است روند نزولی در پیش بگیرد. در این حالت سکه شانسی برای بالا رفتن ندارد و با احتمال کاهش قیمت مواجه می شود.

دریان سفر امید

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم صنعت خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

نهال گشت
تهران آهن
سبیت
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز