قیمت روز دلار 3 اسفند 1401/ نرخ ارز مورد نظر بازارساز چقدر است؟

قیمت دلار بازار آزاد نسبت به روز قبل تغییری نداشت و همان محدوده 41 هزار و 549 تومانی را حفظ کرد. نرخ دلار بازار متشکل هم در مقایسه با دیروز تغییری پیدا نکرد و 41 هزار و 549 تومان باقی ماند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار ارز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، به نقل از اکو ایران، دیروز نخستین روز کاری مرکز مبادله ارز و طلای ایران بود و در آن از قیمت دلار مورد قبول بانک مرکزی رونمایی شد. برخی فعالان اعلام کرده‌اند که بازارساز به دنبال برجسته کردن تصور غیرواقعی بودن قیمت دلار بازار آزاد است و در حال حاضر نرخ دلار نمی‌تواند بیشتر از 41 هزار تومان باشد. محمدرضا فرزین، رئیس بانک مرکزی، همزمان با آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز برای چندمین بار اعلام کرد که نرخ ارز غیرواقعی است.

اخبار مرتبط را بخوانید:

موارد موثر روی قیمت دلار

در صورتی که نرخ دلار بازارهای همسایه و حواله درهم ثابت شود یا کاهش پیدا کند، احتمال تثبیت نرخ دلار دور از انتظار نیست. اما اگر نرخ این ارزها صعود داشته باشد، امکان صعود بیشتر قیمت دلار فراهم خواهد شد.

آریاک سفر

علاوه بر این موارد، انتشار هر نوع خبر سیاسی و مسائل مرتبط با برجام روی بازار ارز کشور موثر خواهد بود. امروز محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، خبر داد که مسئولان آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران هستند و سازمان را مورد بررسی قرار داده‌اند. احتمالا این خبر نیز روی نرخ دلار در روزهای آتی اثر بگذارد.

امروز قیمت پوند و یورو کاهش پیدا کرد. نرخ پوند در روز جاری نسبت به دیروز 0.31 درصد کاهش پیدا کرد و به مرز 50 هزار و 195 تومانی رسید. قیمت یورو هم در مقایسه با روز قبل 128 تومان کم شد و در محدوده 44 هزار و 179 تومانی قرار گرفت.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز