قیمت خودرو چینی در بازار ۱۵۰ میلیون کمتر از کارخانه !

این روزها خرید خودرو چینی از بازار به صرفه تر است. قیمت خودروهای چینی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در بازار ارزان تر از کارخانه فروخته می شود.

به گزارش کاماپرس، بعد از افزایش قیمت دلار و به دنبال آن گران شدن خودروهای داخلی، خودروهای چینی هم از قافله گرانی ها عقب نماندند و در چند مرحله قیمت این خودروها افزایش یافت. اما حالا و بعد از کاهش قیمت دلار و ریزش قیمت خودروهای داخلی، قیمت خودروهی چینی هم کاهش چشمگیری داشته است.

البته یک نکته مهم وضعیت خودروهای چینی را جالب تر از همیشه کرده است. در حال حاضر قیمت خودروهای چینی در بازار خیلی ارزان تر از قیمتی است که در کارخانه به خریداران عرضه می شود. در چند روز گذشته و بعد از کاهش محسوس قیمت دلار ، فاصله قیمت خودروهای چینی در کارخانه و بازار بیشتر از همیشه شده است و متقاضیان این خودروها در بازار به قیمت به مراتب بهتری در مقایسه با کارخانه می رسند. روندی که باید برعکس آن صدق کند.

خودرو جک و چری تیگو در بازار چند؟

شکاف قیمت این خودروها به حدی است که در برخی مدل ها به 150 میلیون تومان ارزانتر در بازار هم رسیده است. مثلا چری تیگو 7 IE در بازار با قیمت840 میلیون تومان معامله می شود، در حالی که قیمت کارخانه این خودرو 990 میلیون تومان است. چری آریزو 6 توربو هم در بازار 110 میلیون تومان ارزانتر از بازار است و با قیمت 762 میلیون تومان فروخته می شود.

قیمت خودروهای جک هم همین شرایط را دارد. قیمت جک S5 اتومات در بازار 635 میلیون تومان است، در حالی که کارخانه این خودرو را 85 میلیون تومان گرانتر و به قیمت 720 میلیون می فروشد.

جک S3 اتومات هم در بازار 55 میلیون تومان ارزانتر است و به قیمت 475 میلیون تومان فروخته می شود. به گزارش خودرو تک، ام وی ام X22 اتومات دیگر خودرویی است که در بازار 50 میلیون تومان ارزانتر است. این خودرو در کارخانه 479 میلیون قیمت دارد اما در بازار 429 میلیون تومان فروخته می شود.

برای دسترسی سریع تر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “قیمت خودرو چینی در بازار ۱۵۰ میلیون کمتر از کارخانه !

  1. برادران ابدانی گفته:

    گفتیم سواری را بفروشیم ماشین چینی بخریم دیدیم نه با سه برابر قیمتش تازه بیشتره

  2. رامین کریمی گفته:

    والله همچی میگید 150 میلیون ارزونتر که تا سه سال پیش همون چری آریزو 100 تومان هم نبود 💩💩💩

  3. علی اشکبوس گفته:

    سلام دوستان اگر در خارج چه در چین یا کشور های دیگر اونجا دویست، سیصد میلیون ارزون تر است مثل ماشین دیگنیتی پرایم که توی چین سیصدوپنجاه میلیون تومان به پول ایرانی است که در ایران هفت صد میلیون به ما میفروشن، ما جوان ها در این کشور نمیتونیم آینده ای روشن یا زندگی نرمالی داشته باشیم، امید وارم یک روز بتونیم یک زندگی نرمال حتی یک روز که هم شده داشته باشیم💞

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *