قیمت تیوولی های 110 میلیونی به 550 میلیون رسید!

تورهای مسافرتی لحظه آخر

با وجود رای دادگاه حقوقی، شرکت رامک خودرو برای بار سوم از خریداران خوردوهای تیوولی سالهای 96و 97 درخواست مابه‌التفاوت کرده است.

به گزارش کاماپرس؛ از اواخر آبان سال گذشته طبق رای صادره از سوی قوه قضاییه، شرکت «رامک‌خودرو» ملزم به تحویل بی‌قید و شرط خودرو به مشتریان خود که از سال ۱۳۹۶ اقدام به خرید کرده بودند، شد. با این حال آنطور که ایسنا گزارش داده، همچنان وضعیت تحویل این خودروها نامشخص است و برخی مشتریان رامک‌خودرو مدعی‌ هستند که این شرکت می‌خواهد برای تحویل خودروهایی که با شرایط قیمت قطعی فروخته و دعوتنامه آن‌ها صادر شده است و خریداران نیز تکمیل وجه کرده‌اند، مجددا از آنان پول دریافت کند. به گفته آنان علیرغم اینکه سه سال پیش دعوتنامه خودروها صادر شده و مشتریان نسبت به تکمیل‌وجه در موعد مقرر نیز اقدام کرده‌اند؛ اما رامک‌خودرو تحویل خودروی آن‌ها را مشروط به واریز مجدد وجه کرده که حالا به بار سوم هم کشیده شده است.
به نقل از ایسنا؛ در حالی که براساس رای کیفری صادر شده برای مشتریان رامک‌خودرو در عدم تحویل خودروهای تیوولی که از سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ همچنان باقی‌مانده‌اند و این شرکت با وجود قطعی بودن قراردادها در دو نوبت درخواست مابه‌التفاوت کرده است؛ برای بار سوم شرط تحویل خودروها واریز مبلغ دیگری از سوی خریداران عنوان کرده است.

درخواست پول اضافه از مشتریان با وجود رای دادگاه

یکی از مشتریان این شرکت به ایسنا گفته است: پس از طرح شکایت از رامک‌خودرو در دادگاه‌های حقوقی و کیفری و در نهایت صدور رای دادگاه حقوقی به‌نفع مشتریان، با توجه به اینکه دادگاه کیفری هنوز رای صادر نکرده اما دستور رفع توقیف و ترخیص همه خودروها و تحویل آن‌ها به رامک‌خودرو داده شده است، این شرکت چند روز پیش در تماس با بنده اعلام کرد که قصد دارد مجدد دعوتنامه‌ای با قیمت ۵۵۰ میلیون تومان به عنوان قیمت نهایی خودرو صادر کند و از من پرسید که آیا تمایل به پرداخت آن دارم یا خیر؟

طلب وجه مازاد برای بار سوم

راز آسمان پایتخت

او افزود: براین اساس برای خودروی تیوولی ۱۱۰ میلیون تومانی که در سال ۱۳۹۶ آن را با قیمت قطعی ثبت‌نام و تکمیل‌وجه کرده‌ایم و قاعدتا پس از ۱۲۰ روز کاری باید تحویل می‌گرفتیم، حدود ۴۰۰ میلیون تومان دیگر به مبلغ درج شده در قرارداد اضافه شده است. این بار سوم است که رامک‌خودرو می‌خواهد برای مشتریان دعوتنامه صادر کند و این در حالی است که سال گذشته که دعوتنامه دوم برای ما صادر شد، ۱۸۰ میلیون تومان دیگر طلب کرده بودند و حال برای بار سوم که می‌خواهند دعوتنامه‌ صادر کنند بیش از دو برابر بار دوم طلب وجه مازاد کرده اند.

مبلغ مازاد از کجا آمده؟

این مشتری در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که سوال کردم این مبلغ مازاد از کجا آمده است؟ گفتند ” از سازمان حمایت”! حالا سوال من این است چگونه می‌شود سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگانی که روزی دریافت هر مبلغ مازادی را ممنوع و اعلام کرد که خودروها باید به قیمت قراردادها به مشتریان تحویل داده شود، امروز اجازه افزایش ۴۰۰ میلیون تومانی می دهد؟
لازم به توضیح است که این مشتری ۱۱۰ میلیون تومان طبق قرارداد در سال ۱۳۹۶ پرداخت کرده است و اکنون طبق قیمت اعلامی ۵۵۳ میلیون تومانی برای تیوولی‌ توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و با احتساب ۲۰ درصد سود پول پرداختی خود طی این دوسال، باید ۴۰۰ میلیون تومان دیگر پرداخت کند که در مجموع واریزی این مشتری حدود ۵۱۰ میلیون تومان خواهد شد.

مبنای محاسبه «دلاری» است!

طبق ادعای یکی دیگر از مشتریان این شرکت، بعد از ۱۸۷ میلیون تومانی که سال گذشته اضافه و در کل مبلغ خودرو ۳۸۷ میلیون تومان اعلام شد؛ این بار مبلغ خودرو را ۵۵۳ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. این در حالی است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت روز یک خودروی تیوولی را ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرده بود؛ گویا مبنای محاسبات این شرکت بدین شکل است که پول آن‌ها به دلار آمریکا محاسبه و وجه واریزی ما در سال، به ریال ایران!

انتهای پیام

مرتبط با : رامک خودرو
ایده سبز
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

2 دیدگاه برای “قیمت تیوولی های 110 میلیونی به 550 میلیون رسید!

  1. ایرانی فهیم گفته:

    قیمت تیوولی های ۱۱۰ میلیونی به ۵۵۰ میلیون رسید!
    قیمت ایشون ثابته !!! واحد پولی ملی تبدیل به پهن شده !!!

  2. مسعود تیربند گفته:

    این شرکت بایدبه دزدک خودرو تغییر نام دهد.این بی شرفا قرار بود خودروی اینجانب را که تکمبل وجه کرده ام در پایان بهمن تحویل دهد که تا این تاریخ خبری نشده است. ضمنا دلیل درخواست مبلغ بیشتر از جانب دزدک خودرو نه گرانی دلار و نه قیمت تمام شده آن است بلکه فقط چون خودرو در بازار آزاد گران شده میخواهد از این گرانی سهمی به شرکت برسد. حیف که در این کشور اراده ای جهت برخورد با دزدان و حق بازان اقتصادی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز