قیمت تیبا 2 و تیبا صندوق دار سال 1400 چقدر گران می‌شود؟

بر اساس اعلام رسانه ها قیمت مصوب جدید دو خودرو پرتیراژ شرکت سایپا یعنی تیبا 2 و تیبا صندوق دار در سال 1400 با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.

به گزارش کاماپرس، به نظر می رسد بساط قرعه کشی برای دو خودرو دیگر از محصولات سایپا در حال برچیده شدن است و واسطه ها و سرمایه گذاران این دو خودرو را باید در سال آینده از لیست خودروهایی که می توان با خرید آنها از کارخانه سود قابل توجهی کرد، خط بزنند.

اقتصاد نیوز گزارش کرده است که قیمت تیبا 2 مدل 1400 که از سال آینده به مشتریان تحویل می شود 131 میلیون تومان خواهد بود. قیمت مصوب این  خودرو در حال حاضر 95 میلیون و 426 هزار تومان است و جالب این که در بازار نیز می توان اکنون تیبا 2 صفرکیلومتر مدل 99 را به قیمت 126 میلیون تومان خریداری کرد. در واقع تفاوت قیمت مدل این خودرو حدود 5 میلیون تومان برای مشتری تمام می شود.

همچنین در سال 1400 قیمت تیبا صندوق دار نیز 122 میلیون تومان اعلام شده است. این خودرو در حال حاضر به قیمت مصوب 87 میلیون و 800 هزار تومان در قرعه کشی ها به مشتریانی که برنده می شوند فروخته می شود و در بازار نیز می توان با پرداخت مبلغی حدود 115 میلیون تومان یک تیبا صندوق دار صفرکیلومتر مدل 99 خریداری کرد.

پیش از این نیز خودروی کوئیک و همچنین خودروی پراید وانت یا همان سایپا 151 جذابیت خود را برای واسطه ها از دست داده بود چرا که قیمت مصوب کارخانه این خودروها به قیمت بازار نزدیک شده بود و این خودروها سود دلالی چندانی عاید واسطه ها نمی کردند.

شایان ذکر است خودروسازان بر اساس مصوبه شواری رقابت می توانند هر سه ماه یک بار و در واقع در پایان هر فصل با ارائه مستندات ، قیمت خودرو را تعدیل کنند و سایپا از این مصوبه استفاده لازم را انجام داد اما ایران خودرو قیمت خودروهای خود را افزایش قابل توجهی نداده و کماکان بین قیمت مصوب و قیمت بازار محصولات ایران خودرو فاصله زیادی وجود دارد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : سایپا