قانون جدید ولوو: سرعت بالای 180 ممنوع!

تورهای مسافرتی لحظه آخر

ولوو در بیانیه‌ای به طور رسمی اعلام کرده قصد دارد در تولیدات آینده خود از حداکثر سرعت خودروها بکاهد.

به گزارش کاماپرس، در حالی که شرکت‌های بزرگ خودروسازی بر سر افزایش توان و سرعت خودروهای جدید خود رقابت دارند، ولوو با تصمیمی عجیب اعلام کرده قصد دارد سرعت خودروهای جدید خود را در مقایسه با تولیدات گذشته، کاهش دهد.

کاهش تلفات جانی در تصادفات رانندگی

به گفته ولوو، این تصمیم به‌صورت مستقل از استانداردهای اروپایی گرفته شده و هدف از آن کاهش تلفات جانی در تصادف‌های رانندگی عنوان شده است.

امکان محدود کردن سرعت خودرو

درکنار این محدودیت سرعت، تمامی مدل‌های جدید خودروهای ولوو به سیستم Care Key مجهز می‌شوند که به‌صورت مجزا به راننده امکان تعیین محدودیت سرعت برای خودرو را می‌دهد. برای مثال اگر پدری می‌خواهد خودرو خود را به فرزندش بدهد، می‌تواند حداکثر سرعت خودرو را محدود کند. این قابلیت برای رانندگان کم تجربه که تازه گواهینامه گرفته‌اند بسیار مفید است.

به گفته ولوو، این استاندارد برای کاهش خطرات ناشی از سرعت بالا برقرار می‌شود تا به این ترتیب پیش‌گام بودن ولوو در بحث ایمنی تثبیت شده باقی بماند.

راز آسمان پایتخت

ولوو مجاز به این تصمیم است؟

سال گذشته وقتی ولوو از این سیستم رونمایی کرد با بازخوردهای متفاوتی رو‌به‌رو شد. یکی از این سؤال‌ها در خصوص محصولات به‌فروش رسیده در آلمان وجود داشت که در برخی بزرگراه‌های آن هیچ محدودیت سرعتی وجود ندارد و بسیاری می‌پرسند آیا در نبود محدودیت قانونی در آلمان، ولوو مجاز است تا رانندگان را محدود کند؟

ولوو اما هدف خود برای افزایش ایمنی رانندگان را بالاتر می‌داند و تمایل دارد تا پیش‌گام بودن خود در زمینه ایمنی خودروها را حفظ کند. به گفته ولوو، ایمنی برای این خودروساز اهمیت بسیار زیادی دارد حتی اگر به از دست رفتن بخشی از مشتریان منجر شود.

سرعت بالا، اصلی‌ترین عامل مرگ و میر

این شرکت به این مسئله نیز استناد می‌کند که در اکثر کشورها، محدودیت‌های سرعت وضع شده، پایین‌تر از ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت هستند و با این وجود، سرعت بالا همچنان یکی از اصلی‌ترین عامل مرگ و میر در حوادث رانندگی است. ولوو به این مسئله نیز اشاره کرده است که با وجود اینکه سالانه میلیون‌ها نفر در جهان قبض جریمه به خاطر سرعت بالا دریافت می‌کنند اما هنوز تعداد کمی از افراد با خطرات ناشی از سرعت آشنا هستند.

هدف اصلی ولوو از چنین تصمیم‌هایی دستیابی به مرگ و میر صفر در خودروهایش است. سرعت یکی از سه دلیل اصلی در حوادث رانندگی است. دو دلیل دیگر مصرف الکل و حواس پرتی هستند. ولوو در تلاش است با فناوری‌های نوین و ابداعات جدید خود بتواند از خطرات دو مورد دیگر نیز بکاهد.

پایان پیام

 

ایده سبز
رایانه کمک
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز