فوری – هشدار بورسی مهم وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد به سهامداران بورس در مورد ارزان فروشی سهامشان هشدار داد و اظهار کرد: سهامداران باید با تامل بیشتری نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

به گزارش کاماپرس، با وجود آن که به نظر نمی رسد توصیه ها و هشدارهای مسئولان اقتصادی تاثیر خاصی بر سهامداران و اشتیاق آنها به فروش سهام داشته باشد، هشدار وزیر اقتصاد به سرمایه گذاران بورسی در مورد ارزان فروشی سهام حائز اهمیت است.

کارشناسان معتقدند اغلب سهامداران حقیقی که این روزها اقدام به فروش سهام می کنند به ارزیابی های انجام شده در مورد ارزندگی سهام بی توجه هستند و فروش آنها هیجانی و بسیار شتابزده است.

این فروش هیجانی ضرر و زیان شدیدی به سهامداران وارد می کند و این درحالیست که متغیرهایی همچون اصلاح قیمت های انجام شده در دو ماه اخیر و گزارش های مالی 6 ماهه شرکت ها و چشم انداز ثبات نرخ ارز با قوت گرفتن احتمال پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا از وضعیت مطلوب بورس در اینده خبر می دهند.

بسیاری از بنگاه های بورس سوددهی خوبی دارند

فرهاد دژپسند نیز امروز در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با هیجانی توصیف کردن فروش سهام توسط اغلب سهامداران گفت: قبول داریم که چند روزی است وضعیت شاخص بورس خوب نیست اما بازار سرمایه فقط با شاخص ارزیابی نمی‌شود. به عنوان نمونه اگر تصمیمی راجع به موضوعی مثل نرخ سود گرفته شود این موارد نیز در بازار سرمایه اثرگذار است.

وزیرامور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ریل گذاری نهادهای نظارتی در بازار سرمایه ادامه دارد، افزود: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌هایی که در بورس هستند بازارگردان دارند. همچنین امروز می‌توانیم بازارساز و اوراق تبعی اختیاری داشته باشیم.

دژپسند خاطرنشان کرد: بسیاری از بنگاهها سوددهی خوبی دارند چرا که گلچین شده هستند و در برابر صادرات نیز معاف از مالیات هستند. بنابراین بسیاری از آنها درآمد ارزی خوبی دارند.

وی افزود: سهام بسیاری از سهام ارزنده است و خواهش من این است که افراد با تأمل بیشتری به خرید و فروش اقدام کنند تا گرفتار ارزان فروشی سهام نشوند.

اخبار مهم بورس را بخوانید:

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازارها، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 20
دوست نداشتم: 8
میانگین امتیازات: 2.5

 

 

 

11 دیدگاه در “فوری – هشدار بورسی مهم وزیر اقتصاد

دژپسند غ ل.. کرد دیگه مردم گوششان به این مزخرفات وزیر و …بدهکار نیست خدا کنه سازمان بورس با وزیر دزدش برن به جهنم

یه ک ث ا ف ت .مگه نگفت شبندر بازار گردان داره کو کجاس فقط به اتدازه حجم مبنا میخره .لعنت به شماها یه روزی به گیر این مردم میوفتید

پول نفت که سر سفره ملت نیامد ! ما هم که نمی فهمیم سر سفره کیا میره ! منابع طبیعی که فروخته می شود و چیزیش گیر مردم نمیاید ! تورم و گرانی که کمر مردم شکسته ! دیگه جیب مردم نزنید ، یدفعه بیاید از روی مردم عبور کنید ، شاید با دفن شدن نگرانی ها از بین رود ! کی بود گفت امید به زندگی افزایش یافته است ؟ معرفی کنید .

سرسفره اومد منتها قبلش سفره رو جمع کردند بردن اونجایی که ما نباشیم!!! نشستن سرش با عزیز دردونه های اجنبیشون وحشیانه دارن میخورن!!!!

برای تامین کسری بودجه مردم عادی رو فریب دادیدو سرمایه هاشون رو در اوج شاخص ازشون گرفتید. قطعا تاودن اون رو پس خواهید داد .

با نهایت تاسف تنها هنر حقوقی ها و بازارگردانها تحمیل زیان به سایر سهامداران است!
نمونه ی بارز آن حقوقی خریدار دیروز سهام نماد بورس بود که با خرید بدموقع و موذیانه ی خود باعث شد حجم مبنا پر کند و سایر سهامداران را متحمل ۵ درصد زیان در یک روز نمود!
با خرید حدود دو میلیون برگه سهام، سهامداران ۴ میلیارد برگه سهام را دچار زیان ۵ درصدی کرد 🤔

نکبت! حداقل ۵ میلیون برگه خرید میکردی تا صف فروش کلا جمع میشد و موجبات ضرر ۴ میلیارد برگه سهام را فراهم نکنی!

این چه قانون شیطانیی هستش که دو میلیون برگه قیمت ۴ میلیارد برگه را تا این حد دستخوش تغییر کند!

تازه این نماد بورس بود که باید بیشتر تحت نظارت و صیانت سازمان بورس و سایر نهالهای ناظر باشد!

وای به حال سایر نمادها!

دستش درد نکنه ، خیلی ممنونش هستیم ، از دولت مچکریم ، پول و جان و زندگی ما فدای دولت مومن و مسلمان و انقلابی ، شهدا و جانبازان و مبارزات تاریخی ملت ایران هم‌فدای دولت محترم ، چقد اینا خوب و مومن و پاک و راستگو هستند ، خدا حفظشون‌کنه و ما رو نابود کنه که اینقد بدیم و نمی تونیم خدمتشون کنیم ، خدایا شکرت، بهترین انسانها و پاک‌ترین خلقت را حفظ کن ما بی عرضه هستیم خودت پشتیبانشون باش ، پول من تو بورس سوخت فدای مسولین زحمت‌کش و مبارز ، چقد بدبختی می کشن‌برای ما

بانکهای خصوصی و ربا خوار را با دزدی از جیب ملت از ورشکستگی نجات دادید!!! و تو روز روشن و با پررویی از مردم دزدی کردید حالا نقش پلیس رو بازی میکنید!!!!

آقای دژپسندکاره ای نیست،اگرتوانایی داشت،اقتصادایران ورشکسته نمی شد!وای به حال ایران عزیز،که اقتصادش بدست امثال دژپسندهارقم می خورد.سلام برجمهوری اسلامی ایران(ابراهیم،یک شهروندایرانی مسلمان)

وقتی بورس گرفتار رانت هست اینجورمیشه حقوقی ها دراوج بابالاترین سودخروج میزنندوسهامداران خرد بیخبراز رانت اطلاعاتی!گرفتارصف فروش ۳ماهه میشن!قطعا قصور وکوتاهی ونقس آفرینی دژپسنددردودشدن سرمایه میلیونها فقیر دامن این آقا راخواهدگرفت.دارمکافات رافراموش گرده این آقا

امان از این مجلس بی مصرف و زیادی ، که هرکسی هر کاری دلش خواست می کنه و هرچی دلش خواست میگه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *