تختی و فردین1

فردین سه بار مانع خودکشی تختی شد

فرزند محمدعلی فردین، بازیگر فقید سینما به تازگی در اظهاراتی از رابطه دوستانه این شخصیت محبوب سینما و جهان پهلوان تختی گفت و برخی مسائل ناگفته در باره خودکشی تختی را بازگو کرد.
به گزارش کاماپرس سیاوش فردین پسر محمدعلی فردین بازیگر نامدار سینمای ایران، که در دنیای کشتی نیز سابقه‌ای درخشان – نایب قهرمانی جهان – داشت، طی مصاحبه‌ای با خبرنگار ایرنا از ارتباط صمیمانه فردین و جهان پهلوان تختی سخن گفت و زوایای پنهان از خودکشی تختی را روشن کرد. بخش‌هایی از این گفتگوی طولانی که به رابطه فردین و تختی مربوط است را در ادامه می‌خوانید.

مادرم سنگ صبور تختی شده بود
سیاوش فردین درباره ارتباط دوستانه و نزدیک تختی و فردین گفت: پدرم فردین و تختی دوست صمیمی بودند و تختی بیش‌تر با مادرم هم صحبت می‌کرد و بیش‌تر هم در مورد زندگی خانوادگی تختی و مشکلاتی که در منزلش داشت صحبت می‌کردند. مادرم سنگ صبور تختی شده بود و او بارها درباره مشکلات زندگی‌اش با مادرم صحبت کرده بود. بیش‌ترین مشکلات تختی به زندگی شخصی‌اش ربط داشت و تختی بارها درباره‌ این مشکلات صحبت کرده بود و ارتباط صمیمی بین مادرم و تختی و همچنین خانواده‌ او به وجود آمده بود. وقتی هم که تختی خودکشی کرد، مادرم به شدت ناراحت شد و دچار افسردگی شد.

تختیفردین و همسرش در جریان تصمیم تختی به خودکشی بودند
پدر و مادرم تا حدود زیادی در جریان ریز زندگی تختی بودند. تختی قبل از این‌که ماجرای فوتش پیش بیاید، دو، سه بار تصمیم گرفته بود که خودکشی کند اما پدرم او را منصرف کرده بود. بله پدرم و مادرم تقریبا در جریان تصمیم تختی (تصمیم به خودکشی) بودند. پدرم بارها به تختی گفت که بین مردم خیلی محبوب هستی و این‌کار روی مردم خیلی تاثیر می‌گذارد. مردم دچار مشکل می‌شوند و این کار تو تاثیر بدی روی آن‌ها می‌گذارد. به همین شکل هم دو، سه باری تختی را از تصمیمش منصرف کرده بود و متاسفانه تختی کاری را کرد که نباید می‌کرد. پدرم و تختی رابطه‌ای بسیار گرم و صمیمی با هم داشتند و از هم حرف‌شنوی داشتند.

مخالفت فردین با ورود تختی به سیاست
سیاوش فردین در جواب به سوال «به طور کلی فردین نگاهش به تختی چگونه بود؟» گفت: دو چیز درباره‌ تختی پدرم را خیلی اذیت می‌کرد؛ این‌که نباید به سیاست ورود می‌کرد و دیگری مشکلاتی بود که در زندگی شخصی او به وجود آمد. پدرم اعتقاد داشت که تختی نباید به توده‌ای‌ها نزدیک می‌شد.

تختی مشکلی با شاهپور غلامرضا نداشت
همچنین او درباره حرف و حدیث‌هایی درباره کشته شدن تختی این‌گونه جواب داد: به‌هیچ‌وجه این‌طور نبود که در آن زمان بخواهند با تختی دشمنی کنند. مشکلاتی که گفته می‌شد او با شاهپور غلامرضا داشته یا از این دست موارد، به‌راستی وجود نداشت. تختی شخصیت ویژه و محبوبی بود و این محبوبیت او باعث شده بود همه مسئولین سیاسی به او احترام بگذارند.

انتهای پیام