عیدی 8 میلیون تومانی امسال نصیب چه کسانی می‌شود؟

عیدی سال جدید تا پایان سال 1400 به تمام گروه‌های شاغل پرداخت می‌شود. مبلغ این عیدی از یک میلیون و 500 هزار تومان تا 8 میلیون تومان تعیین شده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس به نقل از تجارت نیوز، پرداخت عیدی تمامی شاغلین از جمله کارگران، کارمندان و بازنشستگان تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد. در حال حاضر رقم نهایی عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد این رقم همان عیدی سال گذشته مصوب هیئت وزیران باشد. عدد یک میلیون و 500 هزار تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت و به عنوان پاداش از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت شد.

در همین زمینه بخوانید:

کرمان موتور شیراز

ضمن این‌که اگر دولت تصمیم به افزایش این رقم در سال 1400 بگیرد، احتمالا میزان آن تا 40 درصد رقم سال گذشته و به تا اندازه نرخ تورم، یعنی تا حدود 2 میلیون تومان باشد.

این عیدی 2 میلیون تومانی شامل‌ کارکنان دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران به استثنای کارگران مشمول قانون کار، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات می‌شود.

کارگران چقدر عیدی می‌گیرند؟

شورای عالی کار نحوه محاسبه عیدی کارگرانی را که دارای یک سال پرداخت حق بیمه کامل در محل کار خود باشند، معادل دو ماه حقوق پایه آن‌ها در نظر گرفته است.

کمترین میزان حقوق دریافتی امسال، 2 میلیون و 655 هزار و 495 تومان بوده که بر مبنای نرخ محاسبه شورای عالی کار، حداقل عیدی پرداختی امسال به کارگران 5 میلیون و 310 هزار و 990 تومان و حداکثر آن 7 میلیون و 966 هزار و 485 تومان خواهد بود.

ضمنا عیدی و پاداش پایان سال شامل کارگرانی خواهد بود که کمتر 12 ماه سابقه پرداخت حق بیمه دارند. عیدی این دسته از کارگران به شکل دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر 12، ضرب در تعداد ماه کارکرد محاسبه می‌شود.

نرم افزار حسابداری
دومینیکا پارادایس
آیرومارت-کاماپرس
ایمالز
آسیاتک
آریا کیا سفر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “عیدی 8 میلیون تومانی امسال نصیب چه کسانی می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت