عرضه اولیه 15 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین توسط شستا

ژیوار

مدیرعامل شستا از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور و از زیرمجموعه های شستا در بورس خبر داد.

به گزارش کاماپرس، عرضه اولیه سهام شرکت های زیرمجموعه شستا به دلیل اهمیت و حجم بالای سهام عرضه شده اغلب این شرکت ها در بورس مورد توجه فعالان بازار قرار دارد و این بار نیز یکی دیگر از شرکت های تابعه شستا با درج نماد در بازار دوم بورس، در صف عرضه اولیه قرار گرفته است.

بنا به اعلام سازمان بورس، با موافقت هیات ‌پذیرش اوراق بهادار ، امروز 4 تیرماه 99 شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین به‌ عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ “سیمان، آهک و گچ”، گروه و طبقه ” تولید سیمان، آهک و گچ ” با کد صنعت «۵۳۹۴» و نماد ” سیتا،  CITA” در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا با اشاره به درج نماد سیتا در بورس اوراق بهادار تهران، در این باره گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ‎‌های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، صنعت عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال است.

سیمان تامین بزرگ ترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور است

دریان سفر امید

مدیرعامل شستا با بیان اینکه سیمان تامین بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در ۴۵ شرکت سهام دارد که از این تعداد ۳۰ شرکت مدیریتی و ۱۵ شرکت غیرمدیریتی است و از این میان ۲۶ شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و ۱۹ شرکت غیربورسی است.

افزایش 126 درصدی سود تجمیعی و افزایش 187 درصدی سود تلفیقی سیمان تامین

رضوانی فر با بیان اینکه ۳۰ درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است، تصریح کرد: سود تجمیعی شرکت‌های سیمانی هلدینگ با افزایش ۱۲۶ درصدی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ از ۴۹۷ میلیارد تومان به ۱۱۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. وی اضافه کرد: در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، ۳۰ درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را عهده دار است.

درباره سهام شستا و زیرمجموعه های آن بیشتر بخوانید:

مدیرعامل شستا با اشاره به افزایش بیش از ۱۸۷ درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ گفت: سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از ۴۷۱ میلیارد تومان به ۱۳۵۳ میلیارد تومان در سال منتهی به ۹۹.۰۲.۳۱ افزایش یافت. رضوانی فر در پایان گفت: در عرضه اولیه سیمان تامین که با نماد سیتا درج شده است، ۱۵ درصد از سهام این هلدینگ  خواهد شد.

 

مرتبط با : سیمان تامینشستا
نهال گشت
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز